1. עמוד הבית
 2. »
 3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. הריביירה הצרפתית, צרפת 2024 – המדריך המקיף | French Riviera
 6. »
 7. מונקו2024 – המדריך המקיף | Monaco
 8. »
 9. המוזיאון האוקיינוגרפי, מונקו – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Oceanographic Museum of Monaco

המוזיאון האוקיינוגרפי, מונקו – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Oceanographic Museum of Monaco

עדכון אביב 2024

בתקופה זו במונקו עומס התיירים עולה וגובר, ויגיע לשיא בחודשי הקיץ. למרות שאין את אותן בעיות של זמינות כרטיסים, תורים ועומס במוזיאון האוקיינוגרפי בסופי השבוע בעיקר וככל שנתקרב לקיץ כן ייתכנו תורים קצרים בכניסה. בניגוד לאטרקציות החובה בעיר אליהן מגיעים מרבית התיירים אין צורך לרכוש כרטיסים זמן רב מראש, אך במידה ואתם יודעים מתי תרצו להגיע זה יכול להפוך את הכניסה ליעילה יותר, במיוחד אם מגיעים בסוף שבוע. להזמנת כרטיסים מראש למוזיאון האוקיינוגרפי: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם.

המוזיאון האוקיינוגרפי בכמה מילים

המוזיאון האוקיינוגרפי (Oceanographic Museum of Monaco) ממוקם על מדרון הסלע האגדי של מונקו. הוא הוקם לפני יותר ממאה שנה על ידי סבא רבא של הנסיך אלברט השני ממונקו – הנסיך אלברט הראשון, שהיה נווט וחלוץ האוקיאנוגרפיה. מגיל צעיר הוא אהב טיולים ומדע והקדיש חלק נכבד מחייו לחקר האוקיינוסים כאשר הוביל 28 משלחות מדעיות. פתיחתו הרשמית של המוזיאון היתה ב-29 במרץ 1910 אך כבר ב1922 התחילה דעיכתו כשהסיבה העיקרית לכך היתה מותו של השליט.

המוזיאון קם לתחייה עם הגעתו של ז’אק-איב קוסטו (Jacques Cousteau). הממציא והחוקר המוכשר החליט לרכוש ציוד חדש, להתחיל לבנות מחדש את המעבדות, להרחיב את אוסף הספרייה ולשפר את כישורי הצוות. הוא קיבל את תמיכתו של השליט החדש של המדינה, הנסיך ריינאייר השלישי (Rainier III), נכדו של אלברט הראשון. תחת הנהלת קוסטו, המוזיאון שיחזר את הסביבה הימית כך שתתקרב ככל האפשר לתנאים האמיתיים, כאשר למרגלות המתחם נבנה פארק מריניום פתוח ובתוך הסלע נבנתה חוות דגים תת ימית.

הנושא של שמירה על הסביבה קיבל תשומת לב עצומה: החלו להתקיים סמינרים בינלאומיים והמוזיאון מנע הטמנת פסולת רדיואקטיבית בקרקעית האוקיינוס. הנו-האו (ידע טכני) של המוזיאון זכה להכרה בכל העולם, והאוספים שלו כוללים יותר מ-6,000 פריטים. החל מעיצוב החזיתות ועד חללי הפנים של האולמות, כל הארכיטקטורה של המוזיאון מעוצבת בסגנון העולם התת ימי ומאז פתיחתו, עם 6,500 מ”ר של שטחי תצוגה פתוחים למבקרים, המוזיאון נותן את ההזדמנות להכיר, לאהוב ולשמר את האוקיינוסים.

מה רואים ומה עושים במוזיאון האוקיינוגרפי

אוסף החיים התת-ימיים של המוזיאון כולל יותר מ-6,000 מיני דגים, 200 מינים של חסרי חוליות ו-100 מינים של אלמוגים טרופיים. כמו כן, תוכלו להכיר את האוספים הייחודיים של מכשירי ניווט ששימשו פעם במסעות. הספרייה הענקית מכילה אלפי כרכים של דוחות מדעיים ועבודות בנושא אוקיינוגרפיה. אחת התערוכות המעניינות ביותר היא שונית האלמוגים, המורכבת מאלמוגים חיים שהובאו לכאן מהים האדום.

לא פחות מרתקת ההיכרות עם התמנון הענק, שהופיע באגדות ומיתוסים רבים, ועם לגונת הכרישים, בה חיים סוגים שונים ומגוונים של כרישים, טריגוניים, דגי נפוליאון ובעלי חיים ימיים אקזוטיים נוספים. הבריכה האינסופית בגובה 6 מטרים תגרום לכם להרגיש כאילו אתם שוחים ליד הטורפים הנ”ל!

בבריכות של הים התיכון, שעוצבו עבור מבקרים בכל הגילאים, תראו יותר מ-100 מיני דגים ו-200 חסרי חוליות למיניהם, תמנונים, סוסוני ים, דגי עקרב ועוד בעלי חיים מרתקים רבים וצמחייה ימית בשלל צבעים וצורות. בבריכת האלמוגים הפלואורסצנטית תגלו את האלמוגים בעלי כוחות העל שמסוגלים לעבד את האור ולפלוט אותו בחזרה בצורת זוהר פלואורסצנטי.

תוכלו להשתתף בפעילות “שליחות הקוטב” בה כל מבקר ממלא תפקיד של כתב שטח במשימה קוטבית. חמושים בכרטיס כניסה שנראה כמו “כרטיס עיתונאי”, תוכלו ליצור תוכן ומידע על ביקורכם ובתום הסיור, למסור את הדיווח שיצרת ולקבל הזדמנות מיוחדת להביע את מחשבותיכם ורגשותיכם לגבי המקומות הנידחים הללו על ידי בחירת כותרת, עיצוב כריכה ותמונות בדיוק כמו כתבים מקצועיים. כמובן שתוכלו לקחת את פרי יצירתכם בתור מזכרת ולחלוק אותה עם חבריכם ומשפחתכם.

בתוך חדרי המוזיאון תכירו את החוקרים הגדולים, שנבחרו בשל תרומתם הענקית להכרת הקטבים. תצלומים בגודל טבעי וסיפורים על עבודתם ותגליותיהם. בחדר Oceanomania תוכלו להבין טוב יותר את התפקיד שמילאו הקטבים באיזון הפלנטה, להבין כיצד הם פועלים, אך גם להיות מודעים לתהפוכות האדירות המתרחשות שם בגלל שינוי אקלים. המבקרים יגלו את ההבדלים בין שני הקטבים: הארקטי שופע חיים בימים שמשיים ובאנטארקטיקה החיים נשארים מרוכזים בחופים ובאוקיינוס. תפגשו פוחלצים מאוספים מדעיים שונים החל מסוף המאה ה-19, הממחישים את ההבדל בפאונה בין שני ההפכים הנ”ל: דוב הקוטב חי אך ורק בקוטב הצפוני שכן הפינגווין בלעדי לקוטב הדרומי.

אין ספק שבאתר זה תגלו את כל מה שלא ידעתם על האוקיינוס, על החיות בתוכו, על הקטבים ועל החיות בקטבים, תכירו את החוקרים הגדולים שחיו בעבר וחיים כיום ותורמים תרומה עצומה לשימור הטבע ולמחקר.

סרטון על המוזיאון האוקיינוגרפי

כרטיסים למוזיאון האוקיינוגרפי

אפשרות ראשונה היא לקנות כרטיס רגיל שמאפשר גישה למוזיאון ולתערוכות המשתנות שמתרחשות באתר. כרטיס זה מומלץ למי שרוצה להתמקד בביקור במוזיאון ולא לשלב אתרים נוספים וכמו כן, לצמצם את ההוצאה הכספית למינימום האפשרי. מחירו של כרטיס זה 18 אירו לאדם וניתן לרכוש אותו בקישור הבא או בקישור הבא.

אפשרות שניה הינה לרכוש כרטיס משולב עם אוטובוס התיירים במונקו, כאשר שילוב זה מתאים לאלו שמעוניינים לשלב את הביקור במוזיאון עם סיור בתוך אוטובוס התיירים ועל הדרך להיחשף למגוון אתרים נוספים במונקו. מחירו של הכרטיס המשולב הינו 41 אירו וניתן לרכוש אותו בקישור הבא.

בנוסף, ישנן מספר אפשרויות של כרטיסים שמציעים טיולי יום ומאפשרים לשלב בתוך הטיול גם ביקור במוזיאון האוקיינוגרפי. המחירים משתנים תלוי אורך הטיול והאטרקציות המוצעות וניתן לבחור אופציה מעניינת בקישור הבא.

הזמנת כרטיסים להמוזיאון האוקיינוגרפי - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על" למבקרים במוזיאון האוקיינוגרפי

 • הביקור במוזיאון האוקיינוגרפי מומלץ במיוחד למשפחות ולאנשים שמתעניינים בעולם התת-ימי, במדעי כדור הארץ ובבעלי החיים המגוונים שחיים בתוך האוקיינוס ובקטבים. האתר חושף למבקריו המון מידע בצורה מאוד חווייתית שכוללת לא רק התבוננות אלא גם פעילות אקטיבית כגון משימת “שליחות הקוטב”.
 • השעות העמוסות ביותר בדרך כלל נעות בין 13:00 ל-16:00 לכן מומלץ לתכנן את הביקור לתחילת היום או לסופו.
 • כדאי להשקיע בביקור במוזיאון האוקיינוגרפי לפחות שעתיים.
 • כדאי לשלב את הביקור במוזיאון האוקיינוגרפי עם סיור באוטובוס התיירים של מונטה קארלו (Monte Carlo Hop-On Hop-Off) שמכסה את כל האטרקציות התיירותיות, החל ממוזיאונים ועד לגנים האקזוטיים, מרכזי עסקים, בתי קזינו או אצטדיון לואי השני.

  בנוסף, מומלץ לקפוץ לביקור בגן על שם הנסיכה גרייס (Roseraie Princesse Grace), שנוצר על ידי הנסיך ריינאייר השלישי כמחווה לאשתו, הנסיכה גרייס, ונפתח ב-18 ביוני 1984. בגן הענקי שמשתרע על כמעט 4 דונם תראו מגוון רחב של וורדים שכולל יותר מ300 זנים, אגם קטן ואווירה פסטורלית ושלווה להפליא.

  חובבי הרכב פשוט חייבים לבקר ולראות את קולקציית רכבי האספנות של נסיך מונקו. האוסף המדהים שנמצא ברובע המודרני ביותר של מונקו, מכיל כמעט 100 מכוניות וינטג’ ממגוון דגמים של יצרני רכב יוקרתיים אירופאיים ואמריקאיים.

 • מקום מומלץ להתמקם בו בזמן שהייתכם במונקו הינו מלון ארבעה כוכבים Port Palace שנמצא במרחק של 700 מטרים בלבד מהמוזיאון האוקיינוגרפי ובנוסף, מלון זה ממוקם במרכז מסלול הגראנד פרי האגדי של מונקו ותערוכת היאכטות של מונקו.

  מלון מומלץ נוסף שנמצא ממש צמוד למוזיאון האוקיינוגרפי (500 מטרים) הינו מלון שלושה כוכבים Hôtel Columbus Monte Carlo ומציע על שטחו מסעדה, בריכה מחוממת ובר.

 • במידה ותחליטו לרכוש כרטיס כניסה למוזיאון בלבד ללא שילוב עם כרטיסים ואטרקציות נוספות, מחירו של כרטיס הכניסה יהיה 18 אירו למבוגר, 12 אירו לילד בגילאי 4-17 ו9 אירו לנכים.
 • מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית או ברגל אך במידה ואתם מגיעים מרחוק תוכלו למצוא חניה בקרבת המוזיאון. החניה הקרובה נקראת: “The Les Pêcheurs” ועלותה משתנה תלוי ביום הביקור.

שאלות נפוצות על מוזיאון האוקיינוגרפי

כדאי להשקיע בביקור במוזיאון האוקיינוגרפי לפחות שעתיים.

השעות העמוסות ביותר בדרך כלל נעות בין 13:00 ל-16:00 לכן מומלץ לתכנן את הביקור לתחילת היום או לסופו. כמו כן, יש לקחת בחשבון שהמקום סגור בכריסמס (25 דצמבר) ובסוף השבוע האחרון של מאי בו מתקיימת תחרות הפורמולה 1.

הביקור במוזיאון האוקיינוגרפי מומלץ במיוחד למשפחות ולאנשים שמתעניינים בעולם התת-ימי, במדעי כדור הארץ ובבעלי החיים המגוונים שחיים בתוך האוקיינוס ובקטבים. האתר חושף למבקריו המון מידע בצורה מאוד חווייתית שכוללת לא רק התבוננות אלא גם פעילות אקטיבית כגון משימת "שליחות הקוטב".

כן, הגבלת הגיל הינה 9 חודשים עד 99 שנים.

כן ברובו. רק קומה -1 נגישה דרך מדרגות, כל שאר המוזיאון נגיש באמצעות מעלית. כמוכן, מלווים לנכים נכנסים חינם אחרי הזדהות בקופה.

כן, החניה הקרובה נקראת: "The Les Pêcheurs" ועלותה משתנה כתלות ביום הביקור.

מידע שימושי

 • בין החודשים ינואר עד מרץ, ובחודשים נובמבר ודצמבר: 10:00-18:00

  בין החודשים אפריל עד יוני, ובחודש ספטמבר: 10:00-19:00

  בחודשים יולי ואוגוסט: 09:30-20:00

 • מחירו של כרטיס כניסה הינו 18 אירו למבוגר, 12 אירו לילד בגילאי 4-17 ו9 אירו לנכים.
 • Av. Saint-Martin, 98000 Monaco
 • ניתן להגיע למוזיאון בתחבורה ציבורית כגון אוטובוס, במונית וברגל, תלוי מה נקודת המוצא שלכם.

  אם החלטתם לנסוע באוטובוס, קווים 4 ו6 עוצרים ליד המוזיאון האוקיינוגרפי.

  במידה ונקודת המוצא שלכם הינה העיר ניס, שנמצאת במרחק של כ25 ק”מ, באפשרותכם לעלות על רכבת (TER) שתיקח אותכם ליעד תוך פחות משעה.

 • https://musee.oceano.org/en/
 • המקום סגור בכריסמס בתאריך 25 בדצמבר ובסוף השבוע של תחרות הפורמולה 1 שעוברת כל שנה בסופ”ש האחרון של חודש מאי.