באיון, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Bayonne

המדריך המקוצר לתייר

עם העושר ההיסטורי-תרבותי שלה המשתקף בבתי העץ, הקתדרלה הגותית ובסצינת התרבות התוססת שלה, באיון משמשת גם כשער לחבל הבאסקים הצרפתי וגם כיעד בפני עצמו, המפורסמת בעיקר בשל הפסטיבל השנתי שלה Fêtes de Bayonne. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור חבל הבאסקים הצרפתי אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לחקור את קתדרלת באיון המדהימה שבנויה סגנון גותי מרשים, לטייל לאורך נהר ניבה שלאורכו בתי חצי עץ להזדמנות צילום ציורית, ולהתעמק בתרבות המקומית על ידי ביקור במוזיאון הבאסקי. בנוסף, תוכלו לצאת נסיעה קצרה אל החופים הסמוכים של ביאריץ וכן להרחיק עד הגבול הספרדי.

רחובות באיון מקושטים לכבוד Fêtes de Bayonneרחובות באיון מקושטים לכבוד הפסטיבל

טיולי יום לבאיון

מאחר ובאיון מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל באיון מסן סבסטיאן. טיולי היום לבאיון פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בבאיון בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. טיולי היום לבאיון לרוב ישלבו גם ביקור בכפרים ועיירות נוספות לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי כגון ביאריץ בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

החופים של ביאריץ

טיולי היום לבאיון יגיעו לרוב גם לביאריץ היפה

איך מגיעים לבאיון

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לבאיון באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לבאיון כחלק מטיול יום מאורגן מסן סבסטיאן (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בבאיון, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לבאיון בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ניתן להגיע יחסית בקלות לבאיון באמצעות תחבורה ציבורית, מכיוון שיש לה קישורים ישירים לערים מרכזיות כמו פריז, בורדו וטולוז, ומתחנת הרכבת של העיר ניתן להגיע בהליכה למרבית מקומות העניין בעיר. לחלופין, ישנם שירותי אוטובוס מקומיים מתחנת הרכבת המרשתים את כל העיר, מה שהופך אותה ליעד נוח למטיילים המגיעים בתחבורה ציבורית. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

תחנת הרכבת בבבאיון

תחנת הרכבת בבאיון – אפשר להגיע גם עם תחבורה ציבורית

איך מגיעים לבאיון עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לבאיון היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים ב משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

  • למידע נוסף קראו בעמוד

לינה בבאיון

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לבאיון יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לבאיון להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור הבאסקים הצרפתיים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב מרנגו (rue merango). כמה ממקומות הלינה המומלצים בבאיון הם Okko Hotels Bayonne CentreSe abre en una ventana nueva, Maison d’hôtes City Break MIRADOURSe abre en una ventana nueva, Appart’Hôtel BellevueSe abre en una ventana nueva. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.