1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אפרנה, צרפת – מקומות לינה מומלצים, מה עושים באזור ואיך מגיעים | Epernay

אפרנה, צרפת – מקומות לינה מומלצים, מה עושים באזור ואיך מגיעים | Epernay

המדריך המקוצר לתייר

אפרנה (Épernay) שבצרפת היא עיירה מקסימה בלב אזור שמפאן, הידועה כבירת השמפניה העולמית. תיירים מגיעים לאפרנה כדי לבקר בבתי השמפניה המפורסמים כמו מואט & שנדו (Moët & Chandon), ולטעום מהשמפניות היוקרתיות שלהם. בנוסף, השדרה המפורסמת Avenue de Champagne מציעה סיורים מרתקים במרתפים תת-קרקעיים ומספקת חוויה תרבותית וקולינרית ייחודית. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור צרפת אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר במוזיאון השמפניה (Musée de la Champagne) שמציע מבט מרתק על ההיסטוריה והייצור של המשקה הנודע, להיכנס ל קתדרלת נוטרדאם ד’אפרנה (Notre-Dame d’Épernay) שמאפשרות הצצה לארכיטקטורה גותית מרשימה, או לחובבי הטבע והנוף, לטייל בגבעות המקיפות את העיירה ומציעים נופים מרהיבים של כרמים ויקבים.

סיור יקבים ושמפנייה ריימס

האטרקציה המרכזית באפרנה היא כמובן טעימות שמפנייה וסיורי יקבים

טיולי יום לאפרנה

מאחר ואפרנה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אפרנה מפריז או ריימס. טיולי היום לאפרנה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באפרנה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מדובר בימי טיול מלאים שנעים בין 8 ל-11 שעות וכוללים ביקור בכמה מוקדים בחבל שמפיין, מלבד אפרנה ישנם סיורים שעוברים בריימס היפה, מראן וכוללים ארוחת צהריים במסעדה מקומית. הסיורים כוללים כמובן טעימות של שמפנייה אמיתית משובחת וליווי של מדריכים בעלי ידע רב על ההיסטוריה של חבל שמפיין והייצור של השמפנייה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

ריימס

ריימס היפה – חלק מהסיורים עוברים גם בה

איך מגיעים לאפרנה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאפרנה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאפרנה כחלק מטיול יום מאורגן מפריז (למשל הסיור המבוקש הזה או הסיור הזה) ומריימס (למשל סיור זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באפרנה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ. בנוסף ישנם סיורים מודרכים יומיים אשר מגיעים לאזור שמפיין אך לא נכנסים לאפרנה, למשל הסיור הפופולארי הזה שיוצא מפריז או הסיור הזה שיוצא מריימס.

תחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ישנה רכבת ישירה מפריז שיוצאת מתחנת Gare de l’Est ומגיעה לאפרנה, בנוסף ישנם קווים ישירם מערים סמוכות כמו ריימס ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאפרנה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפריז משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

שילוט לאפרנה

למגיעים עם רכב שכור יש שילוט ברור לאפרנה

מלונות באפרנה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאפרנה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאפרנה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור גראנד אסט. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור שדרת השמפניה (Avenue de Champagne). כמה ממקומות הלינה המומלצים באפרנה הם B&B HOTEL Epernay, Au Jeu de Paume, La Petalerie, Champagne André Bergère או La Cave de l’Avenue de champagne. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

שדרת השמפנייה אפרנה

שדרת השמפניה – אזור לינה פופולארי