1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אלזס, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Alsace
  6. »
  7. ריקוויר, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Riquewihr

ריקוויר, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Riquewihr

המדריך המקוצר לתייר

ריקוויר (Riquewihr), הפנינה של דרך היין של אלזס, שובה את המבקרים עם המראה האגדתי שלה ומציגה אדריכלות מימי הביניים שנשתמרה להפליא, בתים צבעוניים ואווירה נצחית שמחזירה את המבקרים בה לאחור לאורך מאות שנים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אלזס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להכיר את ההיסטוריה של ריקוויר על ידי שיטוט ברחובותיה המקסימים, לבקר במגדל דולדר (Dolder Tower) שמספק תצפית יפה על האזור, להתענג על היינות המקומיים המשובחים באמצעות טעימות ביקבים מסורתיים, ולחקור את האזור הכפרי הסמוך של אלזס עם הכרמים המתגלגלים והנוף הפנורמי המדהים.

מגדל השעון בריקווירמגדל דולדר בריקוויר

טיולי יום לריקוויר

מאחר וריקוויר מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ריקוויר מקולמר ושטרסבורג. טיולי היום לריקוויר פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בריקוויר בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית הסיורים המגיעים לריקוויר אורכים לפחות 8 שעות, עוברים גם בעיירות נוספות בדרך היין של אלזס וכוללים לרוב טעימות של יין מקומי. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

טיולי היום יעברו גם בכפר הציורי אגיסהייםטיולי היום יעברו גם בכפר הציורי אגיסהיים

איך מגיעים לריקוויר

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לריקוויר באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לריקוויר כחלק מטיול יום מאורגן מקולמר ושטרסבורג (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בריקוויר, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לריקוויר בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לעיירה המקסימה ריקוויר באמצעות תחבורה ציבורית, תוכלו לקחת רכבת משטרסבורג או אוטובוס מקולמר המופעל על ידי חברת התחבורה המקומית Lignes de Haute-Alsace (LILA). אפשרויות אלו מספקות קישור נוח בין הערים הגדולות באלזס לריקוויר ומאפשרות לכם ליהנות מהיופי הכובש של העיירה ללא צורך במכונית ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לריקוויר עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לריקוויר היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקולמר או בשטרסבורג משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בריקוויר

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לריקוויר יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לריקוויר להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אלזס. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב Rue du Général de Gaulle. כמה ממקומות הלינה המומלצים בריקוויר הם מלון שלושה כוכבים Hôtel De La Couronne, מלון שני כוכבים Hôtel le Saint Nicolas, דירת P’tit Biscuit ומקום האירוח chez Coco. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

רחובותיה המקסימים של ריקוויררחובותיה המקסימים של ריקוויר