1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אלזס, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Alsace
  6. »
  7. ריבווילה, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Ribeauvillé

ריבווילה, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Ribeauvillé

המדריך המקוצר לתייר

העיירה ריבווילה (Ribeauvillé), פנינה ציורית בדרך היין של אלזס, מושכת את התיירים המבקרים בה בזכות הרחובות המרוצפים, בתי העץ הציוריים והיופי הנצחי של הארכיטקטורה של ימי הביניים שלה. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אלזס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לשוטט ברחובותיה המקסימים של ריבווילה הידועה בארכיטקטורת ימי הביניים השמורה והתרבות התוססת שלה, לטעום יין בכרמים הידועים שלאורך דרך היין של אלזס ולבקר בטירת הוט-קניגסבורג (Château du Haut-Kœnigsbourg) הקסומה.

בתי העץ הציוריים בריבווילהבתי העץ הציוריים בריבווילה

טיולי יום לריבווילה

מאחר וריבווילה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ריבווילה מקולמר ושטרסבורג. טיולי היום לריבווילה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בריבווילה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית הסיורים המגיעים לריבווילה אורכים יום שלם (לפחות 8 שעות), הסיורים עוברים גם בעיירות נוספות בדרך היין של אלזס וכוללים לרוב גם טעימות של יין אלזסי נהדר בכרמים המקומיים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

טיולי יום רבים עוברים גם בריקוויר המקסימהטיולי יום רבים עוברים גם בריקוויר המקסימה

איך מגיעים לריבווילה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לריבווילה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לריבווילה כחלק מטיול יום מאורגן מקולמר ושטרסבורג (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בריבווילה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לריבווילה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע אל ריבווילה באמצעות תחבורה ציבורית, אפשר לקחת מקולמר רכבת TER מקומית או אוטובוס. המסע ברכבת מציע נופים ציוריים של חבל אלזס והכרמים שלו, מה שהופך אותו לדרך נופית ונוחה להגיע לעיירה ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

הדרך לריבווילההדרך הציורית לריבווילה

איך מגיעים לריבווילה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לריבווילה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקולמר או בשטרסבורג משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בריבווילה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לריבווילה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לריבווילה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אלזס. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב La Grand Rue. כמה ממקומות הלינה המומלצים בריבווילה הם מלון ארבעה כוכבים L’ Hôtel & Spa Ribeauville- Haut-Koenigsbourg, מלון שלושה כוכבים Hôtel De La Tour, מלון שני כוכבים Hôtel Au Lion, דירת The One Apartments ומקום האירוח Mirabelle Bed & Breakfast. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.