1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אלזס, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Alsace
  6. »
  7. קייזרסברג, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Kaysersberg

קייזרסברג, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Kaysersberg

המדריך המקוצר לתייר

עם בתי העץ המקסימים והצבעוניים שלו, הכפר מימי הביניים קייזרסברג (Kaysersberg) השוכן לאורך דרך היין של אלזס הוא צעד שובה לב אחורה בזמן, הידוע בארכיטקטורה האלזסית האותנטית שלו, בכרמים עם היינות המצוינים ובשוק חג המולד התוסס. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אלזס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל תוכלו להתעמק בהיסטוריה המקומית העשירה בהריסות טירת קייזרסברג (Château de Kaysersberg) אשר ממנה נשקף נוף יפהפה של הכפר, ליהנות מהיינות הנודעים של האזור ומהמטבח האלזסי המענג, לשוטט בשוק חג המולד התוסס והארומטי (בתקופת הכריסמס) והכל בעודכם מוקפים בנופים עוצרי הנשימה של הרי הווז’.

מרכז העיירה קייזרסברגמרכז העיירה קייזרסברג

טיולי יום לקייזרסברג

מאחר וקייזרסברג מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל קייזרסברג מקולמר ושטרסבורג. טיולי היום לקייזרסברג פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בקייזרסברג בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. בסיורים המודרכים המטיילים מרבים לשקוע בהיסטוריה העשירה של ימי הביניים של הכפר, מבקרים בכרמים מקומיים, טועמים יינות אלזסים ומשלבים את הביקור עם עצירות בעיירות ציוריות אחרות. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

בתים על הנהר בקייזרסברגבתים על הנהר בקייזרסברג

איך מגיעים לקייזרסברג

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לקייזרסברג באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לקייזרסברג כחלק מטיול יום מאורגן מקולמר ושטרסבורג (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בקייזרסברג, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לקייזרסברג בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע אל קייזרסברג באמצעות תחבורה ציבורית, אפשר לקחת אוטובוס מקולמר. שירות האוטובוסים המקומי המחבר בין קולמר לקייזרסברג הוא בדרך כלל אפשרות התחבורה הציבורית הישירה והנוחה ביותר, והוא מאפשר לכם לחוות את הנופים הציוריים של אלזס תוך כדי נסיעה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לקייזרסברג עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לקייזרסברג היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקולמר או בשטרסבורג משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

הדרך לקייזרסברגהדרך לקייזרסברג כוללת נופים ציוריים של אלזס

לינה בקייזרסברג

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לקייזרסברג יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לקייזרסברג להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אלזס. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב Rue du Général de Gaulle. כמה ממקומות הלינה המומלצים בקייזרסברג הם מלון חמישה כוכבים Relais et Châteaux Le Chambard, מלון שלושה כוכבים Hotel Les Remparts, מלון ART Hôtel ודירות La Grande Terrine. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.