1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אלזס, צרפת 2024 – המדריך המקיף | Alsace
  6. »
  7. אגיסהיים, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Eguisheim

אגיסהיים, צרפת – מלונות מומלצים, איך מגיעים ומה אפשר לעשות באזור | Eguisheim

המדריך המקוצר לתייר

אגיסהיים (Eguisheim) השוכנת בלב דרך היין של אלזס, שובה את המבקרים עם רחובות ציוריים קסומים, תצוגות פרחים מרהיבות וארכיטקטורת ימי ביניים שנשתמרה היטב, ומציעה מסע בלתי נשכח בזמן ובטעם. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אלזס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לחקור את חורבות טירת אגיסהיים (Château Saint-Léon) שובת הלב, לטעום יין ביקבים מקומיים ידועים, לטבול את עצמכם בתרבות האלזסית באמצעות טיולים נינוחים לאורך הרחובות המרוצפים המקסימים ולצאת לטיול בשלושת טירות אגיסהיים (The Three Castles of Eguisheim).

שלושת טירות אגיסהייםמאגיסהיים כדאי לצאת לטייל בשלושת טירות אגיסהיים

טיולי יום לאגיסהיים

מאחר ואגיסהיים מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אגיסהיים מקולמר ושטרסבורג. טיולי היום לאגיסהיים פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באגיסהיים בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית הסיורים המגיעים לאגיסהיים אורכים לפחות 8 שעות, עוברים גם בעיירות נוספות בדרך היין של אלזס וכוללים לרוב גם טעימות של יין מקומי. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

ריבווילהטיולי היום לאגיסהיים מגיעים גם לריבווילה

איך מגיעים לאגיסהיים

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאגיסהיים באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאגיסהיים כחלק מטיול יום מאורגן מקולמר ושטרסבורג (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באגיסהיים, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאגיסהיים בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לאגיסהיים באמצעות תחבורה ציבורית, אפשר לקחת אוטובוס מקומי מתחנת הרכבת של קולמר או לקחת אוטובוס אזורי משטרסבורג ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לאגיסהיים עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאגיסהיים היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקולמר או בשטרסבורג משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באגיסהיים

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאגיסהיים יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאגיסהיים להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אלזס. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור כיכר סן-לאון (Place du Château Saint-Léon). כמה ממקומות הלינה המומלצים באגיסהיים הם מלון ארבעה כוכבים James Vignoble Hôtel, מלון שלושה כוכבים Hôtel L’Auberge Alsacienne, מלון שני כוכבים Hotel Colmar Vignes Eguisheim ומקום האירוח Les chambres du domaine. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

כיכר סן-לאון באגיסהייםכיכר סן-לאון באגיסהיים, אזור הלינה המרכזי בעיירה