1. עמוד הבית
  2. »
  3. צרפת 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. איל דה פראנס, צרפת – אטרקציות ועיירות במחוז המרכזי של צרפת | Ile de France
  6. »
  7. טירת וו לה ויקונט, צרפת – סיורים מודרכים, איפה ישנים ומה עושים באזור | Château de Vaux le Vicomte

טירת וו לה ויקונט, צרפת – סיורים מודרכים, איפה ישנים ומה עושים באזור | Château de Vaux le Vicomte

המדריך המקוצר לתייר

טירת וו לה ויקונט (Château de Vaux-le-Vicomte) הינה טירה יפייפיה הנמצא במרחק שעה נסיעה בלבד מפריז. הטירה היא יצירת מופת בארוק המושכת תיירים בזכות הארכיטקטורה המדהימה והמשמעות ההיסטורית שלה. הטירה עוצבה על ידי האדריכל לואי לה וו, אדריכל הנוף אנדרה לה נוטר והצייר-מעצב שארל לה ברון, והיא דוגמה מצוינת לסגנון הבארוק הצרפתי המוקדם, שהשפיע על עיצוב ארמון ורסאי. מדובר באחד מיעדי הטיול הפופולאריים באזור איל דה לה פראנס אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל ליהנות מביקור בעיירות הסמוכות.

הגנים של טירת וו לה ויקונט

טירת וו לה ויקונט והגנים המרשימים שלה

טיולי יום לטירת וו לה ויקונט

מאחר וטירת וו לה ויקונט מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל טירת וו לה ויקונט מפריז. טיולי היום לטירת וו לה ויקונט פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בטירת וו לה ויקונט בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית סיורי היום יכללו לא רק את טירת וו לה ויקונט אלא גם ביקור בטירת פונטנבלו המפורסמת (Château de Fontainebleau), סיורים אלו אורכים לרוב יום שלם (סביב 9 שעות). בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

טירת פונטנבלו

טירת פונטנבלו – מרבית הסיורים כוללים גם ביקור בה

איך מגיעים לטירת וו לה ויקונט

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לטירת וו לה ויקונט באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לטירת וו לה ויקונט כחלק מטיול יום מאורגן מפריז (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בטירת וו לה ויקונט, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

תחבורה ציבורית – הדרך הזולה

אפשר להגיע עם רכבת, לעלות על קו RER D שיוצא מפריז למלאן, ושם להחליף לאוטובוס 01EX – קחו בחשבון שהאוטובוס לא עוצר ממש ליד הטירה אלא בתחנה על הכביש הראשי ליד הטירה ויש הליכה לא קצרה מהתחנה לטירה. לכן למרות שהדבר אפשרי זו לא דרך הגעה מומלצת. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לטירת וו לה ויקונט היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפריז משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

מלונות באזור טירת וו לה ויקונט

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לטירת וו לה ויקונט יש רבים שבוחרים ללון באזור ויוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור איל דה לה פראנס. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא במלאן הסמוכה. כמה ממקומות הלינה המומלצים בטירת וו לה ויקונט הם ibis Styles Melun, Apakabar Homestay או Villa Eugénie Melun שבעיירה מלאן הסמוכה לטירה ו-Château Rouillon d’Allest שנמצא בעיירה Chartrettes. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

מלאן

מלאן היפה – אופציה לינה פופולארית באזור הטירה