החלפת כספים בפראג

שאלה שנשאלנו במייל

שאלה:

הי,
רציתי לדעת האם בפראג חייבים להמיר לקרונה או שאפשר להתנהל בחופשיות עם יורו? אם חובה להמיר, באילו מקומות אתם ממליצים לבצע המרה ועל איזה שער, בערך?

תשובה:

שטרות ומטבעות קורנה צ'כית

קורונה צ’כית (שם המטבע הוא שריד לימי האמפריה האוסטרו-הונגרית)

המלצות גולשים על המרת מטבע בפראג:

  • חגי: חשוב לציין באתר המרת מטבע – לשאול תמיד האם יש עמלת פריטה, ישנם מקומות שגובים עמלה ולא מציינים זאת במפורש.

​אוסיף על מידע זה עוד כמה טיפים חשובים:

1. לא כדאי לשלם ביורו במרבית המקומות – השער יהיה גבוהה והתשלום בקורונות יהיה יותר משתלם.

2. השער מפורסם בשלט זה אחלה – אבל מרכיב השפה וחוסר ההבנה בעייתי ויש עמלות ובלבולים אחרים שכל פעם מתחבאים בין השורות ומבינים אותם רק בסוף. לכן שאל את מחליף הכספים באופן ישיר וברור כמה קורונות אתה מקבל על הסכום אותו אתה רוצה להמיר – זה הסכום איתו כדאי להשוות בין החלפנים השונים. פשוט ישנם צ’ינג’ים רבים, שמפרסמים שערים מפתים מאוד, אך הם מיועדים למחליפים סכומים גדולים.

3. יש שמועות על שטרות מזוייפים – ועל כך שעובדים על תיירים בשטרות (כלומר מכניסים שטר של עשרים בתוך קבוצת שטרות של מאתיים). בסה”כ הצבעים של השטרות שונים אבל מי שלא רגיל יכול להתבלבל – לכן בדוק היטב שאתה מקבל מחלפן הכספים מה שאתה צריך לקבל.

4. כדאי גם לברר, ששער ההחלפה המפתה שאתם רואים הוא להחלפה של יורו בקורונה ולא להיפך.

לחובבי השופינג כדאי להכיר את קניון פאשן ארנה | Fashion Arena - קניון העודפים הגדול ביותר בצ'כיה בו יש יותר מ-200 חנויות המציעות הנחות בין 30% ועד 70%, בנוסף יש בקניון החזר מס - כך שתוכלו לקבל חזרה 12% מעלות הקניות, ומעבר לכל זה יש הנחה מיוחדת לגולשים של הכל על » למידע נוסף.

לפרסום עסק העוסק בפראג באתר, אנא צור קשר.

 
מתנצל על שגיאות הכתיב,
לכל שאלה, התייעצות ובקשה אפשר לפנות אליי במייל זה

Ohad Shaked  אוהד שקד
https://www.hakolal.co.il
עמוד הפייסבוק של הכל עלקבוצת הפייסבוק של הכל על
המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על פראג – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול ביהלום של אירופה

  • מבחינת החלפת מטבע האם להחליף בארץ שקלים לקרונים או להחליף בפראג אירו לקרונים תודה רבה
    • רעיה גטמן: מדוע לא להזמין בבנק קרונה צרכית ?? למה לרכוש יורו ?? ולשם גם עמלה ??
    • הערת מערכת: תמיד עדיף להחליף מטבע פעם אחת (על כל המרה יש עלמה, ולכן כדאי לצמצם בהמרות). מאחר והמטבע בצ’כיה הוא קרונה לא כדאי להמיר לאירו – שכן כל המקומות מקבלים קרונות, אבל לא כולם מקבלים אירו.

תגובות אילו עלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – פראג למטיילים – Prague for travelers:

  • שבת שלום, אמ;לק: רציתי להזהיר אותכם מחנויות exchange בעיר פראג. תראו בתמונות את המקום ובכללי תהיו ערניים. ובטיפה יותר פרטים:נכנסו לחנות ושאלנו מה השער חליפין עבור 1€ והקופאי אמר לנו שנקבל 25.21 קרונות.החלטנו שזה שער טוב ובחרנו להמיר 100€. מסרנו את הכסף לקופאית והיא מלמלה איזה משהו לא ברור וביקשה מאיתנו לחתום. ברור שבשלב הזה לא היינו צריכים לחתום, וזוהי אחריותינו המלאה, אך בכל זאת היינו המומים כאשר קיבלנו חזרה 700 קרונות פחות(37€ פחות). קיצור בגלל שבחרנו להאמין לבחור הראשון שדיברנו איתו וירדנו מהמשמר לשניה, איבדנו משהו כמו 100 ש״ח. כמובן שאחרי ויכוחים לא קיבלנו את כספינו חזרה וכל שנותר לנו לעשות זה להזהיר אחרים.תשמרו על הכסף שלכם! הכתובת: Na Příkopě 394/13, 110 00 Staré Město, צ’כיה.