פראג מידע כללי

map

פראג לדתיים ושומרי מסורת

ההיסטוריה היהודית בפראג ורבות כבר נכתב עליה היא עתיקת יומין וקשורה בקשר ישיר להיסטוריה של העיר פראג (למי שמתעניין בהיבטים האילו מומלץ לקרוא את העמוד שלנו על פראג והיהודים) כבר מאות שנים.

למידע נוסף...

להכיר את העיר פראג - חמישה מסלולים מומלצים, שיאפשרו לכם להכיר את בירת צ'כיה

חמישה מסלולים בעיר פראג: בעיר העתיקה, במצודה, במלא סטרנה וגם בוישרהד ובעיר החדשה, שיאפשרו לכם להכיר את העיר לעומק. מצד אחד לראות את אתרי המאסט שלה, ומצד שני לראות צדדים פחות מוכרים ואלטרנטיביים של העיר.

למידע נוסף...

מידע כללי על פראג

פראג (Praha), בירת הרפובליקה הצ'כית, היא העיר הגדולה במדינה והמרכז הכלכלי והתעשייתי בה, כמו כן בפראג מתגוררים כ־1.2 מיליון תושבים.

למידע נוסף...

ההיסטוריה של פראג

כמו כל מדינות מרכז אירופה (פולין, צ'כיה, סלובקיה והונגריה), סבלה צ'כיה תהפוכות והחלפות ידיים רבות. ההיסטוריה של העיר פראג מתחילה בהיותה "יתד" הנטוע בין המזרח הרוסי למערב הגרמני והיא מושפעת עד ימינו במאבק בין המזרח למערב.

למידע נוסף...

פראג והיהודים

בצ'כיה בכלל ובפראג בפרט, ליהודים יש היסטוריה ארוכה ומוצלחת, באופן חריג בהשוואה להיסטוריה של היהודים במקומות אחרים באירופה.

למידע נוסף...

תיאטראות בפראג

פראג היא עיר של תרבות, אומנות ותיאטראות. בין השאר פראג הפכה את התיאטרון השחור המפורסם שלה לכדי אמנות, לצד אמנות הכנת המריונטות ותיאטרון הבובות. סצנת התיאטרון בפראג נגישה לתיירים שיהנו מביקור בתיאטראות הגדולים של העיר.

למידע נוסף...

אישים בפראג

בגלל שההיסטוריה של פראג טעונה כל כך והזהות הלאומית-דתית-תרבותית של בני המקום מאוד חשובה עבורם, בפראג ישנה חשיבות רבה לאנשים המרכיבים אותה ומובילים את תרבותה

למידע נוסף...

מוזיאונים בפראג

כיאה לכל עיר שהייתה בעברה אימפריה ומחזיקה על כתפיה היסטוריה (ראה ההסטוריה של פראג) ארוכת שנים, גם פראג מלאה במוזיאונים. בפראג ישנם הרבה "מוזיאונים פתוחים", כמו העיר העתיקה וגשר קארל, שהפסלים והבנייה שבהם מיוחדים ומרתקים.

למידע נוסף...

חופשת חתונה בפראג

אנחנו מבקשים המלצה על מלון של 4 או 5 כוכבים לרגל חתונה אזרחית בפראג. החתונה עצמה נערכת בעיריה ואנחנו רוצים לדעת איזה מלון יהיה הכי טוב ונח.

למידע נוסף...

ארכיטקטורה בפראג

פראג נחשבה במשך שנים כיהלום של אירופה ותואר זה ניתן לה לא מעט בזכות הארכיטקטורה שלה.

למידע נוסף...

חופשת חורף בפראג

החורף בפראג אינו פשוט כלל עבור הישראלי המגיע לבירת צ'כיה. החל מחודש נובמבר הטמפרטורות בפראג יורדות בצורה משמעותית, כאשר בחודש ינואר הטמפרטורה הממוצעת היא מתחת לאפס ובחודש פברואר רק מעט מעליו.

למידע נוסף...

החלפת משמרות במצודת פראג

כיאה לעיר בירה עם הרבה הסטוריה גם פראג מקיימת החלפת משמרות יומית על ידי חיילי המשמר שלה, חיילים שהם הרבה יותר ייצוגיים וססגוניים ולפחות בתקופת השמירה על המצודה פחות לוחמים בפועל.

למידע נוסף...

חופשה רומנטית בפראג

פראג, "עיר הזהב", היא אחת מבירות התיירות של אירופה. זוהי גם אחת הערים הרומנטיות ביותר בעולם, ללא צל של ספק. מדי שנה ושנה, אינספור זוגות מאוהבים מחליטים להתאהב בפראג, תוך שהם נחשפים לקסם שבירת צ'כיה מציעה עבורם.

למידע נוסף...

פראג עם ילדים

פראג אינה היעד האירופאי הקלאסי לנסיעה עם ילדים. אך היא עדיין עיר גדולה ואחת המיוחדות והתוססות שבמרכז אירופה (ואחת מהערים הארופיות הצומחות ביותר מבחינת ילודה) ולכן גם תיירים קטנטנים ימצאו בה את מבוקשם.

למידע נוסף...