פראג סיטי פאס | Prague City Pass – סקירת מומחים: לקנות או לא לקנות?

הזמנת כרטיס פראג סיטי פאס

Prague City Pass הינו כרטיס המעניק כניסה, הנחה והטבות שונות לאתרים מרכזיים רבים בפראג כולל מצודת פראג ואתרי הרובע היהודי. הכרטיס יאפשר לכם לדלג בנוחות בין אתריה השונים והאטרקציות הרבות של העיר ואף להינות מסיור באוטובוס תיירים בעיר ומשייט על נהר הוולטובה ללא תוספת תשלום, לדלג על התור באתרים שונים ובעיקר לא לדאוג לפרטים הטכניים במהלך הקפיצה בין האתרים היפים של פראג המיוחדת.

הזמנת כרטיס פראג סיטי פאס

פרטים נוספים

הכרטיס מאפשר כניסה חופשית לאתרים הבאים ברובע המצודה של פראג (אחד מאתרי המורשת העולמיים לפי אונסק”ו והטירה העתיקה ביותר בעולם) במהלך 48 השעות ממתי שתשמשו בו לראשונה:

הכרטיס מאפשר לכם לבחור 5 אתרים במצודת פראג שבכניסה אליהם תוכלו לדלג על התור ולהכנס במהירות עם הצגת הכרטיס.

כנסיית סנט ויטוס האתר המרכזי של מצודת פראג (צילום מקורי)

תוכלו להשתמש בכרטיס על מנת לעקוף את התור גם ב-6 מקומות לבחירתכם במוזיאון היהודי שהוא למעשה מקבץ מבנים המפוזרים ברובע היהודי ומציגים את האווירה והתרבות היהודית בעיר. בנוסף, הכרטיס מאפשר לכם כניסה חופשית לאתרים רבים ברובע היהודי למשך שבעה ימים ממתי שתשמשו בו לראשונה וביניהם בתי כנסת שונים וכן בית הקברות היהודי.

הרובע היהודי בפראג (צילום מקורי)

בנוסף, הכרטיס מעניק לכם סיורים עירוניים בחינם:

סיור באוטובוס תיירים הסיור כולל נסיעה של 45 דקות ברחבי העיר באוטובוס ממוזג והדרכה במערכת שמע (שהיום כוללת גם הדרכה בעברית). במהלך מסלול האוטובוס תראו אטרקציות מרכזיות בעיר כגון גשר קארלרובע לסר, תחנת מסריק, בניין העיריה הישןמצודת פראגשער אבק השריפה ועוד. למידע נוסף על סיורים באוטובוס התיירים של פראג כנסו לעמוד – אוטובוס תיירים בפראג.

שייט על נהר הוולטבה במהלך השייט, שאורך כשעה וכולל הדרכה במערכת שמע, תוכלו לשבת על סיפון הסירה ולהינות משיט מרענן בחודשי הקיץ או להינות מהחלק המקורה של הסירה בחורף הקריר. במהלך השיט תזכו לראות את הנופים והאתרים היפים של פראג מהנהר היפה שעובר דרך העיר. בין השאר תעברו מתחת לגשר קארל ותזכו לתצפית על מצודת פראג. הטבות נוספות שמעניק הכרטיס הן הנחות של עד 25% בהשכרת רכב ובהזמנת הסעה לשדה התעופה.

שייט בולטבה

שייט על הווולטבה

למי הכרטיס מתאים?

הכדאיות של הכרטיס מוטלת בספק, הוא מתאים לחלק מהתיירים ולחלק לא – אנו ממליצים לכם להתייעץ עימנו לפני ההזמנה.

הכרטיס מתאים במיוחד למי שמבקר לראשונה בפראג ומעוניין להגיע לאטרקציות רבות בעיר, לדלג על תורים ולהינות מסיורים באוטובוס תיירים ובשייט התיירותי על הנהר. מכיוון שחלק גדול מההטבות שלו מתמקדות ברובע היהודי של העיר, הכרטיס מתאים לישראלים רבים המבקרים בפראג (ראו גם עמוד פראג והיהודים). בנוסף, הוא יכול להתאים למי שמגיע לעיר לזמן קצר ורוצה להספיק כמה שיותר בזמן קצר. כמו כן, הכרטיס מומלץ מאוד למשפחות שיהנו מאותם סיורים עירוניים.

הוא לא מתאים למי שמרבה ללכת בעיר ברגל ולא מעוניין להיכנס לאתרים המרכזיים, הוא לא מתאים למי שמתכנן ללכת לאתרים שאינם מופיעים ברשימת ההטבות וייתכן שאינו מתאים למי שנהנה מהנחות קבועות אחרות (פנסיונרים, סטודנטים).

הזמנת כרטיסי הנחות משולבים של העיר פראג