גווילין | Guilin

גווילין – 桂林市

אחת הערים היפות והמתויירות בסין, המשמשת בעיקר כעיר מעבר לאחותה הקטנה – יאנגשו והמרכז שממנו יוצאים למחוזות אחרים בסין

מידע כללי על גווילין

גווילין היא עיר במחוז גואנגשי הממקומת על הגדה המערבית של נהר הלי. בדומה ליאנגשו (העיר המתוירת הנוספת במחוז), גם גווילין ידועה בתצורות הרי הקארסט המשולשים המקיפים אותה, המעניקים לנוף סביבה מראה טבעי עוצר נשימה. העיר היא אחת מהיעדים הפופלריים ביותר לתיירות בסין, אך חלק מהתיירים בוחרים לעצור בה ליום או יומיים ולהמשיך ממנה אל יאנגשו השקטה יותר.

מי שיחליט בכל זאת להישאר מס’ ימים בגווילין, ימצא כאן אטרקציות חביבות ביותר וכמובן את הנוף הקסום של נהר הלי וההרים שמסביב.
בגווילין חיות בערבוביה המודרניות עם החיים הסיניים הפשוטים. כאן תוכלו לבקר במרכזי קניות מודרנים, רחובות מערביים, מקומות בילוי מפוארים, גינות מסודרות להפליא ואגמים מרשימים. בשעות היום אפשר לטייל בין הפארקים הפזורים ברחבי העיר ובקרבתה.
שיט על הנהר לי, גווילין (צילום מקורי)שיט על הנהר לי, גווילין (צילום מקורי)

מה רואים ואתרים מרכזיים בגווילין

פארק שבעת הכוכבים – צ’י סינג גונג יואן – Qi xing Gong yuan – פארק על גדתו המזרחית של נהר הלי, בו ניתן למצוא מערות קדומות בתוך פסגות האבן, מסלולי הליכה ושטחים ירוקים. אם מפלס מי הנהר גבוה אפשר לצאת לשיט בין פסגות האבן מגווילין עד ליאנגשו ומשם לחזור באוטובוס.

אגמי גווילין – במרכז גווילין, בסמוך לשוק, ישנם ארבעה אגמים: אגם שאן (Fir Lake – 杉湖 – Shan Hu), אגם בניאן (Banyan Lake – 榕湖 – Rong Hu), אגם דרקון העץ (Wooden Dragon Lake – 木龙湖 – Mulong Hu) ואחרון- Osmanthus Lake – 桂湖 -Gui Huומספר מזרקות. מעל האגמים ישנם גשרים בסגנון אירופאי המוארים באורות צבעוניים ונראים מעט לא קשורים למקום ולסגנון הבניה של סין.

באגם שאן / פיר ישנן שתי פגודות- פגודות השמש- הגבוהה מהשתיים וצבועה בזהב, והירח (תמונה ⇐). שתיהן בסגנון בניה בודהיסטי, ומוארות באור יפה לעת ערב. שתי הפגודות פתוחות לציבור וישנה תעלה תת קרקעית דמויית אקווריום המחברת ביניהן.

פגודות השמש והירח, באגם שאן שבגווילין (צילום: <a href=נעם שראטר) (צילום: נעם שראטר)” width=”500″ height=”375″ />פגודות השמש והירח, באגם שאן שבגווילין (צילום: נעם שראטר) (צילום: נעם שראטר, רישיון)

שוק גילוף בעץ – שוק צבעוני ויפיפה של פסלים רבים, בין היתר דמויות סיניות מפורסמות, המגולפוים ומפוסלים בעץ.

לודי יאן – Ludi Yan – המערה שנקראת גם “מערת חליל הכסף” הוא אחד מהמקומות הקיטשים ביותר בגווילין. מדובר במערת נטיפים תמימה למראה שתושבי גווילין החליטו להעצים את יופיה ולהאירה בשלל צבעים פסיכודלים.

גבעת פובו / גבעת המערבולת – Fubo Shan – מצפון לגבעת חדק הפיל, ובשכנות לגבעת היופי, בגדה המערבית של נהר לי, נמצאת גבעה נוספת בשם גבעת פובו שהפכה גם היא לאתר תיירותי. בגבעה יש מערה עם מעל ל-200 פסלי בודהה. במעלה הגבעה, לאחר עליה של 350 מדרגות, ישנה נקודת נוף יפה על העיר והאזור כולו. שם הגבעה (פובו) מיוחס לגנרל משושלת האן בשם פובו שבאחת המלחמות עמד בראש הגבעה וירה חץ שהגיע עד לעיירה יאנגשו שבדרום. לפי גרסה אחרת, “פובו” פירושו מערבולת ושם זה ניתן לגבעה, משום שהיא עוצרת את זרמי המים ואגב כך נוצרת במקום מערבולת.

המדרחוב של גווילין – במדרחוב של גווילין, תמצאו מבחר מסעדות ובתי קפה רבים המציעים אוכל סיני מסורתי במקביל לאוכל מערבי מוכר. בסמוך למסעדות עשרות דוכנים למזכרות עבודות יד, תכשיטים, בגדים, פסלונים ועוד. במקום יש בתי מלון רבים.

גבעת חדק הפיל – שיאנגבי שאן – Xiangbi Shan – גבעת חדק הפיל, סמלה המפורסם של העיר גווילין, נמצאת על גדתו המערבית של נהר הלי. מדובר בגבעה הנראית כאילו היא שולחת זרוע (או יותר נכון חדק) אל תוך נהר הלי ויוצרת מראה של פיל השותה מן המים. על ראש הגבעה ניצבת פגודה קטנה מימי שושלת מינג (מאות 14 – 17), ממנה ניתן לתצפת על כל האזור. מהפגודה ישנו שביל המוביל אל חדק הפיל, שהוא בעצם מערת נטיפים מרשימה. ישנה אפשרות לשוט ברפסודת במבוק ארוכה למרגלות חדק הפיל, או לעלות בשורת מדרגות לנקודת תצפית בגבעה עצמה, ניתן גם לצפות בגבעה במהלך במהלך השייט ליאנגשו.

גבעת חדק הפיל (צילום: <a href=james j8246, רישיון) (צילום: james j8246)” width=”500″ height=”375″ />גבעת חדק הפיל (צילום: james j8246רישיון) (צילום: james j8246, רישיון)

פסגת היופי המבודד – Duxiu Feng – גבעה בגובה של 152 מטרים הנמצאת בפארק שבמרכז גווילין. בראש הגבעה ניצב ארמון, אליו ניתן להגיע באמצעות 306 מדרגות, וממנו נגלה מראה פנורמי של גווילין המכוסה באובך וערפיח. בפארק יש עוד מבנים מתקופת הקיסרות וגינות רחבות ומטופחות.

הר יאו – Yao Shan – הר יאו, הגבוה ביותר בהרי האזור, מתנשא לגובה של 903 מטרים. מפסגת ההר, המרוחק 12 ק”מ מהעיר גווילין, ניתן לראות את גווילין כולה וסביבתה. ניתן להעפיל אל ההר בעזרת רכבל, ולרדת ממנו במזחלת הרים די מאתגרת שטסה מחלקו התחתון של ההר, לאורך 100 מטרים ועיקולים רבים. על ההר נמצא גם שבט הואנגלאו יאו, אשר נשותיו ידועות בשיערן הארוך והבריא. (לסיור המאפשר הגעה קלה לאזור.)

כפר טרסות האורז דצאי – Dahzai – במרחק שלוש שעות נסיעה צפונה לגווילין נמצא הכפר דצאי המוקף בטרסות אורז (מומלץ למי שלא מתכוון לבקר ביואניאנג שבדרום יונאן). בעונה הגשומה (מאי- תחילת/אמצע יולי) הטרסות מוצפות מים והשמיים משתקפים בהם בצורה יפה ביותר.
לקריאת הערך המלא על כפר דצאי ביומן הטיול של נעם »

טיול אופניים לכפרים שלאורך נהר הלי – טיול יום חביב שניתן לעשות הוא טיול אופניים (או בריקשה עם נהג צמוד) לכפרים הסמוכים לגווילין. בין הכפרים פולי Fuli, יאנגטי Yangati, ו-Xingping. בדרך לכפרים ובכפרים עצמם תוכלו להנות מנופים יפיפיים, גשרים עתיקים, אדריכלות מסורתיות מיוחדת וכמובן חנויות לממכר מזכרות ושאר דברי אמנות.

אכילת נחש – מנהג קולינארי פופולרי בעיר גווילין הוא אכילת נחש. אם אתם בוחרים להתחבר למסורת הקולינארית המקומית, תוכלו לעשות כן באחת המסעדות המקומיות, שם ישמחו להרוג את הנחש שבחרתם ולבשלו במיוחד בשבילכם.

טרסות האורז בכפר דצאי (צילום: נעם שראטר)טרסות האורז בכפר דצאי (צילום: נעם שראטר, רישיון)

גווילין

מלונות בגווילן

המלצה של נעם שראטר: השתכנתי בהוסטל “Ming palace hostel” שהיה קרוב למתחם הארמון, וקרוב לנהר, ולא היה אינטימי או עם חדרים נעימים במיוחד, אבל היה פונקציונלי ואפשר לי לקבל מידע טוב על שאר הדברים באזור. 
לקריאת ההמלצה המלאה על ההוסטל ביומן הטיול של נעם »

אטרקציות וסיורים מודרכים בגווילין

גווילין היא מהאתרים המתויירים בסין וע”כ נמצא בתכנית המסלול של חלק מהטיולים המאורגנים בסין (ראו עוד: טיול מאורגן בסין).

ישנו סיור מודרך שלוקח אתכם גם להר יאו וגם לטרסות אורז (לא של דצאי אלא של לונגג’י) – מומלץ למי שרוצה לראות את הנופים הללו.

השכרת רכב בגווילין

בגווילין מס’ רב של סוכנויות להשכרת רכב, פזורות במרכז העיר ולאורך כביש G321 (מידע נוסף עוד תחת: השכרת רכב בסין).
טיפים והמלצות כלליות למבקר בגווילין

 • מומלץ לקחת שיט על נהר הלי (נהר הקריסטל), בתוך נופים עוצרי נשימה.
 • מומלץ לחזות בערב במופע מרהיב על המים, עם מאות שחקנים, מופע “התרשמויות” Impressions.

 

מידע שימושי למבקר בגווילין

 • קו האוטובוס מגווילין לקונמינג ככל הנראה כבר לא פועל.

הגעה לגווילין:

 • ברכב פרטי – גווילין מחוברת לשאר חלקי סין בכבישים S2201 G322.
 • באוטובוס – ניתן להגיע לערים שכנות ע”י אוטובוס “לונג דיסטנס” שניתן לקחת ב – Guilin bus terminal שנמצא Zhongshan Nanlu.
 • בטיסה – במרחק של כ28 ק”מ ממרכז העיר נמצא שדה”ת הבינלאומי של גווילין – Guilin Liangjiang International Airport – משם ולשם יוצאות טיסות לידעים כגון יפן, מלזיה, סינגפור ותאילנד כמו כן לערים ראשיות כמו הונג קונג, מקאו, קונמינג, בייג’ינג, שיאן וצ’נגדו.
  אין טיסה ישירה מליגי’אנג לגווילין, הטיסה היא עם קונקשן בקונמינג ואורכת כך הכל כ-4 שעות.
 • ברכבת – בגווילין 2 תחנות רכבת מרכזיות – Guilin Railway Station ו- Guilin North Railway Station – מהן ניתן לעלות על רכבות לערים מרכזיות.
  הנסיעה מקונמינג לגווילין אורכת כ-22 שעות.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3436" zoom="13"]