חוטונג | Hutong

מידע כללי

משמעותה המילולית של המילה חוטונג הוא סמטה והכינוי מתייחס לשכונות סיניות מסורתיות שנמצאות בתוך סמטאות צרות ושהבתים שבהן בנויים סביב חצרות פנימיות. חוטונג קיימות בכל הערים הגדולות של סין אך המילה וההוויה שיש מאחרויה מזוהות יותר מכל עם העיר בייג’ינג. הסמטאות הללו מרכזות בתוכן שיטת בניה ופילוסופיה היונקת מתורות הפנג שוואי עם אווירה ייחודית ונעימה.

החוטונג הם דוגמה למעבר שחוותה בייג’ינג במהלך השנים האחרונות ולזניחת המסורת והבניה המסורתית בעיר (מפורט יותר תחת ההסטוריה של בייגי’נג). הרבה מהחוטונג שהיו בבייג’ינג נהרסו לטובת פיתוח העיר ואלה שנשארו שומרו ומתפקדים כמוצג מוזיאוני אותנטי של בייג’ינג וסין כולה. בשנים האחרונות, אזור החוטונג הפך ליוקרתי יותר ויותר.
סיור בריקשה באיזור חוטונג בבייג'ינג (צילום מקורי)יסיור בריקשה באיזור חוטונג בבייג’ינג (צילום מקורי)

מה רואים? אתרים מרכזיים

החוטונגים הם נקיים ונוחים להליכה וכוללים חנויות, מסעדות ופאבים ומלונות.
הסמטאות מסודרות בצורת שתי וערב נוח להתמצאות ובנויות בכיוון ממזרח למערב ומצפון לדרום.

האזורים היפים ביותר לסייר בהם הם ברובע דונגצ’נג, בעיקר מדרום מזרח למגדל התוף ומצפון מזרח לעיר האסורה. ניתן לטייל בחוטונג בריקשה או ברגל וגם בסיור אופניים ולהנות מחוויה מרתקת של תרבות הולכת ונעלמת.

טיולים מאורגנים:

כמעט כל הסיורים המארוגנים המתקיימים בעיר – עוברים בחוטנגים של העיר ומדברים על הסמטאות הייחודיות של בייגי’נג. מרבית התיירים שנמצאים בעיר מנצלים את הזמן החופשי לבקר בסמטאות השונות. לקריאה נוספת על טיול מאורגן לסין.

אטרקציות וסיורים

אחת האטרקציות האוהבות בבייגי’נג היא – סיור מודרך על ריקשה בחוטונג של בייג’ינג שווה לבדוק.
המלצות "הכל על"

מפה

[wpgmza id=”21″ cat=”5,4″ marker=”3425″ zoom=”4″]