סן לי טון | Sanlitun

סן לי טון – 三里屯

מידע על איזור הבילוי של חיי הלילה בבייג’ינג

מידע כללי על סן לי טון

סאן לי טון (Sanlitun) הוא איזור בבייג’ינג המכיל ריכוז גבוה של רחובות ברים פופולריים וחנויות בינלאומיות. זהו אחד ממוקדי הבילוי וחיי הלילה בבייג’ינג, החביבים ביותר על תיירים. במתחם הלא גדול הזה תוכלו למצוא עשרות פאבים סיניים ומערביים, בתי קפה, מסעדות שונות, חנויות ואפילו שני קניונים בינוניים. לאיזור מגיעים לא רק מקומיים אלא גם בני מדינות העולם אשר גרים בסין, ובו נמצאים חנויות מותגים בינלאומיות כגון apple והחנות הגדולה בעולם של אדידס.
בשנות ה-50 הועברו אליו כל השגרירויות של המדינות הזרות והוא הפך לאיזור השגרירויות בבייג’ין. כשניים-שלושה עשורים לאחר מכן האיזור החל לגדול, כשברים ששירתו את העובדים הזרים ובהמשך גם את המקומיים החלו לשגשג. לאחר מכן הוא חווה מפלה איטית והפך לאיזור מפוקפק, אך בשנים האחרונות שב אליו חינו לאחר פתיחת קניונים וחנויות מבוקשות.

הידעת?
משמעות השם היא ” 1.5 ק”מ משער דונגזהימן” – שם אשר מתאר את מיקומו של האיזור וניתן לו כאשר הועברו אליו השגרירויות הזרות.

סאן לי טון, בייג'ינג, בלילה  (צילום: Giorgio Minguzzi)סאן לי טון, בייג’ינג, בלילה (צילום: Giorgio Minguzzi, רישיון)

מה רואים ואתרים מרכזיים בסן לי טון

זהו אחד ממוקדי הבילוי וחיי הלילה בבייג’ין, החביבים ביותר על תיירים. במתחם הלא גדול הזה תוכלו למצוא עשרות פאבים סיניים ומערביים, בתי קפה, מסעדות שונות, חנויות ואפילו שני קניונים בינוניים.

חשוב, הרחוב מתאפיין באופיים המפוקפק של הרוכלים ובעלי הפאבים הסיניים, שכמעט כולם ינסו למכור לכם דברים מדברים שונים, ולכן מומלץ לברר ולהתעדכן מהם המקומות המומלצים לבילוי במתחם לפני ההגעה למקום.

הליכה לילית בסאן לי טון, בייג’ינג
מידע שימושי למבקר בסן לי טון

  • כתובת: Sanlitun, Chaoyang, Beijing.
  • אתר אינטרנט: (של קניון הוילג’, אחד מהקניונים הפופולריים באיזור- בסינית): http://www.taikoolisanlitun.com/zh-CN/

הגעה לסן לי טון:

  • בטיסה – נמלי התעופה המשמשים את בייג’ינג: נמל התעופה הבינלאומי והמרכזי הוא – Beijing Capital International Airport. נמל התעופה המקומי – Beijing Nanyuan Airport – מפעיל רק טיסות פנים.
  • ברכבת תחתית
    • קו 10, לרדת בתחנת Tuanjiehu (בסינית- 团结湖) ומשם הליכה של כרבע שעה מערבה.
    • או קו 2, לרדת בתחנת Dongsishitiao (בסינית- 东四十条) ומשם הליכה של כ-25 דקות מזרחה.

 

[wpgmza id="21" cat="5" marker="3380" zoom="13"]