מפלי הניאגרה- לגלות את היופי והעוצמה של פלא הטבע

מפלי הניאגרה הם מרהיבים ביופיהם ובגודלם, הם מציעים חוויה עוצמתית של כוחות הטבע בפעולה. הרעש, האדים ותחושת נתזי המים הפוגעים במבקרים, יוצרים רגעים של התפעלות וכבוד בקרב כל העומד ליידם.

 

עוד...
 1. עמוד הבית
 2. »
 3. מפלי הניאגרה 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית

מפלי הניאגרה הם אטרקציה תיירותית מהמפורסמות בעולם השוכנת על נהר הניאגרה, המהווה את הגבול בין ארצות הברית לקנדה, כשבצד המערבי של הנהר נמצאת מדינת ניו יורק ובצד הדרום מזרחי נמצאת מדינת אונטריו. המפלים ידועים ביופיים עוצר הנשימה ובקול הרועם של המים המתנפצים למטה, וגם בשל היותם מקור כוח הידרואלקטי עבור כל האזור במסביב. הביקור במפלים הוא אחד מטיולי היום הפופלאריים ביותר הן מניו-יורק  והן מטורנטו (מומלץ מאוד להזמין את המקומות בסיורים אילו מראש, לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול חינם).

 • הידעתם? מלבד היותם יפיפיים, למפלי הניאגרה יש גם היסטוריה מעניינת, מתחם המפלים היה הפארק הלאומי הראשון בארצות הברית.והמרכז ההידרולאי שלו הוא מהמובילים בעולם ומפורצי הדרך בתחום החשמל ההידראולי.

מפלי הניאגרה בלילה

מפלי הניאגרה מורכבים משלושה מפלים: המפלים האמריקאים, מפלי הינומת הכלה ומפלי הפרסה, שהם החזקים והגדולים מבין השלושה ונמצאים בצד הקנדי. המבקרים בפלי הניאגרה יכולים לחוות את המפלים מנקודות תצפית שונות, הן בצד הקנדי והן בצד האמריקאי (ראו מידע נוסף בעמוד זה תחת תצפית על המפלים) כאשר חלק מנקודות התצפית הן פתוחות לקהל הרחב וחלק דורשות תשלום כניסה. המבקרים גם יוכלו להנות מאופציות רבות של סיורים בסירה (מומלץ מאוד – במיוחד הסיורים העוברים מאחורי המפלים – לפרטים והזמנה), מטיולים בשבילים ציוריים סביב למפלים (ניתן לעשות זאת בסיורים עצמאיים וניתן להצטרף לאחד מאלף הקבוצות הסובבות את המפלים – לפרטים והזמנה) ויש רבים הבוחרים גם ללון באזור בשלל מקומות לינה באזור וליהנות מפעיליות הרבות שיש באזור המפלים.  אומנם שיא עונת הביקורים במפלים הוא בקיץ אבל , אפילו בחורף ניתן להנות מביקור במפלי הניאגרה ולראות מראה מדהים של המפלים כשהם קפואים.

צילום אווירי על מפלי הניאגרה

מה לא כדאי לפספס שמבקרים במפלים?

 תצפית על המפלים

בסופו של דבר מעבר לכל האטקרציות המפלים עצמם הם האטרקציה החשובה ביותר – תצפית עליהם היא הדבר המעורר רושם ביותר שיש באזור.

תצפית מהצד האמריקאי

  מפלי הניאגרה הם המפלים הגדולים ביותר בצפון אמריקה, והם מושכים אליהם מיליוני תיירים מדי שנה כאשר רובם מסתפקים בתצפית עליהם. ניתן לצפות במפלים מצד האמריקני, הקנדי או שניהם. למעוניינים בתצפית מהצד האמריקאי (יש פחות אופציות מאשר הקנדי)  החלק האמריקאי הוא שמורת טבע אחת גדולה הנקראת:Niagara Falls State Park ובה יש מספר נקודות תצפית כאשר הפופלאריות שבהן הן פרוספקט פוינט (Prospect Point). תצפית נוספת מכונה קן העורב (Crow’s Nest).  יש רבים שמגיעים לנקודות אילו עצמאית בנסיעה לשמורת הטבע (למידע נוסף) ויש רבים שמצטרפים לסיורים מודרכים לנקודות אילו מהכניסה לשמורה ו/או ממוקדים חשובים כמו העיר ניו-יורק  (לכל הסיורים הללו מומלץ להזמין מראש – הביקוש גבוה, לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול מראש)

תצפית Prospect Point מהצד האמריקאי

תצפית Prospect Point מהצד האמריקאי

תצפית מהצד הקנדי

תצפיות על המפלים מהצד הקנדי יש אופציות רבות יותר. התצפית הפופלארית ביותר היא זו שמראשו של מגדל סקיילון (Skylon Tower) בעיירה ניאגרה פולס (Niagara Falls) הסמוכה למפלים. זהו המבנה הגבוה ביותר באזור המפלים, המתנשא לגובה של כ-235 מטר – מומלץ להזמין כרטיסים מראש למסעדה בראש המגדל (לפרטים והזמנת שולחן במסעדה בראש המגדל עם הנחה לגולשי הכל על). אפשר להגיע אל המגדל עצמאית עם רכב שכור בקלות, בנוסף ישנם מספר סיורים יומיים שיקחו אותכם למגדל עצמו לתצפית לצד פעילויות נוספות במפלים (לפרטים והזמנה לסיורים הכוללים תצפיות מאורגנות בצד הקנדי).

אנו ממליצים לקרוא את המידע הרחב שיש לנו באתר על מגדל הסקיילון בעמוד: מגדל סקיילון, מפלי הניאגרה – המדריך המקיף ביותר בעברית

מגדל סקיילון הוא אחד ממוקדי התצפית הפופלארים ביותר על המפלים

טיול במעבורת אל המפלים

השיט במעבורת אל מפלי הניאגרה הוא חוויה בלתי נשכחת. המעבורת יוצאת מצד אחד של הנהר ועוברת אל הצד השני, תוך כדי שהיא מתקרבת יותר ויותר למפלים. המעבורת נוסעת לאט יחסית, ומאפשרת לנוסעים להתפעל מהנוף המקסים וככל שהמעבורת מתקרבת למפלים, הנוף הופך להיות יותר ויותר מרשים כאשר מתקרבים למים הנופלים מגובה רב, ויוצרים ענן גדול של רסיסי מיים  – קשה מאוד להישאר אדישים.

שיט אל המפלים במעבורת

כמה המלצות לשיט במעבורת על המפלים:

 1. לא כדאי לבקר במפלים בלי שיט – זה באמת חלק גדול מהחוייה
 2. הזמינו את הכרטיסים מראש, במיוחד אם אתם מטיילים בעונה התיירותית. (לפרטים והזמנה של מגוון אפשרויות שיט למפלים עם אפשרות ביטול מהצד הקנדי  | לפרטים והזמנה של מגוון אפשרויות שיט בצד האמריקאי)
 3. בקרו במפלים בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב, כדי להימנע מההמון.
 4. לפני שיט אל המפלים שימו לב ללבוש – המים מקררים הכל ישנה שכמיה שאפשר לקבל בשיט אבל מצד אחד תתלבשו חם, מצד שני בגדים שלא סופגים מיים, אחרת אתם יכולים לסבול.
 5. מאוד מומלץ לשלב את השיט עם טיול מעבר למפלים – הרבה מהמפעילים יספקו לכם את שתי חוויות פופלאריות אילו ביחד – לפרטים והזמנה עם הנחה לגולשי הכל על | לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול חינם

טיול מעבר למפלים

הביקור מעבר למפלים הוא ביקור מומלץ מאוד – לדעתנו בגדר חובה. זו חוויה מיוחדת שמאפשרת להרגיש את העוצמה האדירה של המפלים מהזווית ההפוכה. לא בכל עונה הדבר אפשרי, אבל למגיעים בקיץ אנו ממליצים מאוד על החוויה. כדאי להזמין מקום בסיור מודרך ומאורגן לביקור זה – ופופלארי מאוד לשלב אותו עם שיט אל המפלים (לפרטים והזמנה עם הנחה לגולשי הכל על | לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול חינם).

ההליכה מעבר למפלים מתבצעת בתוך המנהרות היחודיות שנמצאים במצוקים הסלעיים של המפלים ומובילה לאחת הנקודות בהם חשים את המפלים בצורה הכי קרובה שאפשר. שימו לב את אטרקציה זו יש להזמין מראש! (לפרטים והזמנה)

ביקור במערת הרוחות

הביקור במערת הרוחות הוא המקבילה האמרקיאית לביקור מעבר למפלים הקנדי. הוא מאפשר כניסה למערה שהיציאה ממנה מביאה אתכם קרוב מאוד אל המפלים מדובר באטרקציה שניתן להינכס אליה רק עם כרטיס כניסה ומומלץ להזמין אליה כרטיסים מראש כאשר אם אתם רוצים לבקר בה, עדיף להתחיל ממנה את היום בביקור במפלים (לפרטים והזמנה של סיור במערת הרוחות)

תצפית על המפלים ממערת הרוחות

הגשר התלוי של מפלי הניאגרה

הגשר התלוי של מפלי הניאגרה הוא אחד הגשרים התלויים הגדולים ביותר בעולם. הוא נבנה בשנת 1855, והוא מציע תצפית מרהיבה על המפלים. ניתן לחצות את הגשר באוטו, ברגל או באופניים 24/7 בכל ימות השנה.

אטרקציות נוספות באזור המפלים

 • גן החיות של מפלי הניאגרה: גן החיות של מפלי הניאגרה הוא אחד מגני החיות הגדולים ביותר בעולם. הוא מציג מגוון רחב של בעלי חיים, כולל פילים, אריות, וקופים. למידע נוסף.
 • המוזיאון של מפלי הניאגרה: המוזיאון של מפלי הניאגרה מציג את ההיסטוריה והגאוגרפיה של האזור. המוזיאון כולל גם תצוגה של מוצגים היסטוריים, כולל כלי נשק, כלי חרס, ופסלים. למידע נוסף.
 • פארק השעשועים של מפלי הניאגרה: פארק השעשועים של מפלי הניאגרה מציע מגוון רחב של מתקנים, כולל רולר coasters, מכוניות מתנגשות, ורכבות הרים.

איך להגיע למפלי הניאגרה?

הגעה מניו-יורק

הגעה ברכב שכור

הדרך הנוחה ביותר אבל לא מתאימה לכולם (מומלץ לבצע את ההזמנה מראש, לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול), הנסיעה מתחילה בניו יורק, עוברת דרך I-80 W ולאחר מכן ממשיכה ב-I-90 W. המסלול מציע נופים יפים ואפשרויות עצירה בדרך.

טיולים יומיים מאורגנים

הדרך הנוחה והפופולארית, יציאה מאורגנת מניו יורק, סיור במפלים וחזרה מאורגנת לעיר (דרוש להזמין מקום מראש – לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול).

אוטובוסים :

 • Megabus מציעה נסיעות מניו יורק לניאגרה פולס בזמן נסיעה של כ-7 שעות ו-45 דקות, עם יותר משני אוטובוסים ביום החל מ-6:15 בבוקר עד 10:00 בערב, כולל Wi-Fi חינם. (לפרטים והזמנה)
 • Greyhound מציעה גם היא שירותים מניו יורק לניאגרה פולס, עם Wi-Fi חינם ושקעים לכל נוסע, ומקום לשני פריטי מטען ללא תשלום. (לפרטים והזמנה)

הדרך למפלי הניאגרה הם חלק מהחוויה עצמה

הדרך למפלי הניאגרה הם חלק מהחוויה עצמה

הגעה מטורנטו

הגעה ברכב שכור

הדרך הנוחה ביותר אבל לא מתאימה לכולם (מומלץ לבצע את ההזמנה מראש, לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול). כדי להגיע לניאגרה פולס ברכב פרטי מטורונטו, יש לבצע את השלבים הבאים: נסיעה בכביש המהיר Queen Elizabeth Way (QEW): יציאה מטורונטו דרך כביש המהיר QEW, המוביל ישירות לאזור ניאגרה. שימוש בנתיב הנוף Niagara Parkway: לאחר הגעה לאזור, מומלץ לנסוע לאורך נתיב הנוף Niagara Parkway, המציע נופים יפהפיים של הנהר והאזור הסובב את המפלים. ניתן להגיע לנתיב זה דרך Niagara-on-the-Lake או ישירות מה-QEW. הנסיעה מטורונטו לניאגרה פולס בדרך כלל לוקחת בין שעה וחצי לשתיים.

טיולים יומיים מאורגנים

הדרך הנוחה והפופולארית, יציאה מאורגנת מטורנטו, סיור במפלים וחזרה מאורגנת לעיר (דרוש להזמין מקום מראש – לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול).

אוטובוסים :

Megabus – הנסיעה יכולה להימשך אפילו שעה ו-50 דקות, עם למעלה מ-8 אוטובוסים ביום שנוסעים מ-6:30 בבוקר עד 18:30 בערב. האוטובוסים מצוידים בגישה חופשית לאינטרנט אלחוטי לנסיעה נוחה (לפרטים והזמנה).

FlixBus: מספק שירות הסעות מ/אל נמל התעופה מטורונטו למפלי הניאגרה, אשר יכול להיות מהיר כמו שעה ו-40 דקות. זוהי אפשרות חסכונית, עם מחירים החל מ-11,49 € בערך (לפרטים והזמנה)