1. עמוד הבית
 2. »
 3. יוון 2024 – המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אתונה- מה עושים ואיפה ישנים בבירת יוון, , 2024 | Athens
 6. »
 7. אתרים ואטרקציות באתונה
 8. »
 9. מוזיאון האקרופוליס, אתונה – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף בעברית | Acropolis museum

מוזיאון האקרופוליס, אתונה – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף בעברית | Acropolis museum

עדכון קיץ 2024

עם בוא הקיץ מגיע גם שיא התיירות באתונה והעומס באתרים והמוזיאונים השונים הולך ועולה. למרות שבמרבית המקרים אין בעיה של זמינות כרטיסים במוזיאון האקרופוליס (שלא כמו המוזיאונים המרכזיים והמובילים יותר), אבל ישנם ימים בהם התור לרכישת כרטיס בקופות המוזיאון יכול להיות ארוך - במיוחד בסופי שבוע. כדי להבטיח את כניסתכם בשעה שמתאימה לכם, ולדלג על התור לרכישת כרטיסים בכניסה אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש למוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש למוזיאון האקרופוליס: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

מוזיאון האקרופוליס בכמה מילים

מוזיאון האקרופוליס (ביוונית: Μουσείο Ακρόπολης) הוא אתר מרכזי ביוון בכלל ובאתונה בפרט ומהווה את אחד מהמוזיאונים המפורסמים והחשובים בעולם כולו. האקרופוליס הוא כינוי לגבעה או תל בתוך עיר עתיקה שבדרך כלל שיכן את המלך, מקדשים חשובים ומבנים ציבוריים נוספים. האקרופוליס באתונה שנחשב למפורסם והמשמעותי ביותר מתקופת יוון העתיקה, נבנה במאה ה-6 לפנה”ס לערך ועבר לאורך התקופות טלטלות רבות, כאשר חלקים ממנו נהרסו בפיצוץ במאה ה-17. נעשו מאמצים מאז המאה ה-19 לשחזר ולהקים מוזיאון אך אלה לא צלחו עד לשנת 2009, בה הוקם המוזיאון בסמוך לקצה הדרומי-מזרחי של האקרופוליס המשקיף על הגבעה. המוזיאון מספק חוויה חד פעמית לאוצר שלם של עתיקות וממצאים ארכיאולוגים נדירים שמצליחים להאיר את החיים באקרופוליס ובאתונה העתיקה לפני אלפי שנים. מוזיאון האקרופוליס הוא ללא ספק אחד האתרים המפורסמים ביותר ביוון והוא מושך אליו המוני תיירים מדי שנה.

המוזיאון חושף ממצאים ארכיאולוגים נדירים ובכך מושך אליו תיירים רביםהמוזיאון חושף ממצאים ארכיאולוגים נדירים ובכך מושך אליו תיירים רבים

מחפשים אטרקציה ייחודית באתונה? אנו ממליצים על סיור עצמאי בעברית בליווי אפליקציה וסרטונים. כך תוכלו לעשות את הסיור בקצב שלכם, עם הדרכה מקצועית בעברית וכל זה במחיר נמוך יותר מאשר סיור עם מדריך בשטח. באפליקציה תוכלו לעקוב באופן מדויק אחר המסלול והתחנות, ובכל תחנה לצפות בהדרכה מקצועית על המקום.

אם אתם רוצים סיור מעמיק עם מדריך צמוד דובר עברית שילווה אתכם בנופים, הטעמים והתרבות המרתקת של יוון יש מגוון סיורים בעברית בקישור הזה. מסיורים בעיר עצמה – סיורים קולינריים וסיור להכרת העיר, ועד סיורים היוצאים לריביירה של אתונה ונאפפליו המקסימה.

מה רואים באקרופוליס של אתונה

בביקור באקרופוליס תיחשפו להתגלמות התקופה הקלאסית ביוון העתיקה המתבטאת בארכיטקטורה הסימטרית וההומנית של המבנים והמקדשים באתר. סקרנו כאן את חמשת המבנים שאסור לכם לפספס בעת ביקור באקרופוליס.

מקדש ארכטיון המפורסם- מימין ניתן לראות את המרפסת הייחודית של הקריאטידותמקדש ארכטיון המפורסם – מימין ניתן לראות את המרפסת הייחודית של הקריאטידות

הפרתנון (Parthenon)

הפרתנון הוא המקדש האייקוני, הגדול והמרכזי ביותר באקרופוליס. הוא נבנה במאה ה-5 לפני הספירה לציון ניצחון היוונים על הפרסים, וכהודיה לאלה אתנה הבתולה. במקדש עצמו נשמרו 25 עמודים דוריים היוצרים את המראה הידוע של המקדש המשקיף על העיר אתונה כולה. בניית המקדש, תוך שימוש ב״חתך הזהב״ המגדיר את הפרופורציה הנכונה בין אורך לרוחב נתן השראה לארכיטקטורה ואומנות בכל העולם מתקופת הרנסאנס ועד ימינו אנו. הארכיטקטורה הייחודית ומיקומו של המקדש על גבעה מעל לכל העיר אתונה הופכים אותו לאתר האייקוני ביותר בעיר.

הפרתנון- מקדש לאלה אתנה אחת מהיצירות הגדולות של יוון העתיקההפרתנון – מקדש לאלה אתנה ואחת מהיצירות המפורסמות של יוון העתיקה

מקדש אתנה ניקה (Temple of Athena Nike)

מקדש אתנה ניקה, הממוקם בפינה הדרום-מערבית של האקרופוליס באתונה, מוקדש לאלה אתנה נייקי, מביאת הניצחון. המקדש נבנה במאה ה-5 לפני הספירה, ועיצובו מציג שילוב אלגנטי של ארכיטקטורה יונית עם אפריזים מגולפים בצורה מורכבת ועמודים יוניים, היוצרים תחושה של פאר עדין. למקדש היה תפקיד משמעותי בטקסים דתיים עתיקים, במיוחד אלה הקשורים לניצחונות צבאיים ולחגיגות של הישגי ניצחון. למרות גודלו הצנוע, שווה להשקיע כמה דקות בביקור במקדש אתנה נייקי ולהתפעל מהתבליטים המרשימים הנמצאים בו.

מקדש אתנה ניקהמקדש אתנה ניקה

הארכיטאון (Erechtheion)

מקדש יווני עתיק הממוקם בצד הצפוני של האקרופוליס ונבנה במאה ה-5 לפני הספירה, המקדש מוקדש לארכטאוס, אחד מהמלכים החשובים והמיתולוגים של אתונה. מה שמייחד את הארכיטאון הוא העיצוב הייחודי שלו, הכולל שתי מרפסות נפרדות: “מרפסת הקריאטידות” האיקונית בצד הדרומי המעוטרת בחמש דמויות נשיות מפוסלות להפליא המשמשות כעמודים, ו”מרפסת העלמות” בצד המזרחי. הפריסה הא-סימטרית של המקדש היא עדות לגישה החדשנית של היוונים הקדמונים לשילוב פולחן דתי עם ביטוי אמנותי. כיום, מוצגות באקרופוליס רפליקות של הקריאטדות כאשר הפסלים המקוריים מוצגים במוזיאון האקרופוליס.

ארכיטאון באקרופוליס

הקריאטדות המשמשות כעמודים

הפרופילאום (Propalaia)

שער מונומנטלי מרשים, המשמש ככניסה מפוארת לאקרופוליס . הפרופילאום הוא מבנה מעורר כבוד המציג את הסגנונות האדריכליים הדוריים והיוניים, המשקפים את השליטה האמנותית של יוון העתיקה ומורכב מאולם מרכזי עם שני אגפים, המציע נוף מלכותי של העיר שמסביב ושל האתרים הקדושים של האקרופוליס. השער שימש סף סמלי, הוביל את המבקרים אל המתחם הקדוש ובמקביל שימש כביצור הגנתי. למרות שהושמד חלקית במשך מאות שנים, שרידי הפרופילאה מספקים למבקרים קישור מוחשי לעבר המפואר של אתונה והאקרופוליס.

פרופילאום באקרופוליס

הפרופילאום משמש כשער כניסה לאקרופוליס

האודיאון של הרודס אתיקוס (Odeon of Herodes Atticus)

האודיאון של הרודס אטיקוס, הידוע גם בשם הרודיון, הוא אמפיתיאטרון עוצר נשימה מהתקופה הרומית הממוקם במדרון הדרום מערבי, על מסלול ההליכה מתחת לחומות האקרופוליס. ההרודיון נבנה בשנת 161 לספירה על ידי הרודס אטיקוס, סנטור רומאי, לזכר אשתו, ושימש כמקום להופעות ואירועי תרבות שונים בימי קדם. האודיאון מתהדר במיזוג מדהים של אלמנטים ארכיטקטוניים רומיים, הכולל אודיטוריום חצי עיגול עם סידור ישיבה מדורג המסוגל להכיל אלפי צופים. כיום, לאחר שיפוץ נרחב בשנות החמישים, מארח התיאטרון הופעות, קונצרטים, הצגות ופסטיבלים, שממשיכים לחגוג את המורשת התרבותית העשירה של אתונה.

האודיאון של הרודס אתיקוס באקרופוליס

האודיאון של הרודס אתיקוס באקרופוליס

כרטיסים למוזיאון האקרופוליס

 • להזמנת כרטיס כניסה למוזיאון האקרופוליס הכולל דילוג על התור בתוספת הנחה של 5% בעבור גולשי הכל על בהזנת קוד הקופון HAKO5 לחצו כאן.
 • להזמנת סיור מודרך במוזיאון האקרופוליס ובגבעת האקרופוליס המקורית עם 5% הנחה לגולשינו (קוד HAKO5) לחצו כאן. יש לשים לב שכרטיס הכניסה למוזיאון לא כלול בהזמנת כרטיס זה.
 • להזמנת סיור במוזיאון האקרופוליס ובגבעת האקרופוליס המקורית באורך 4 שעות כולל כרטיס כניסה למוזיאון (עם 5% הנחה בקוד HAKO5) – לחצו כאן.
 • להזמנת סיור מודרך על ידי ארכיאולוג במוזיאון האקרופוליס ובגבעת האקרופוליס המקורית באורך 4 שעות ועם אפשרות ביטול חינםלחצו כאן.

הזמנת כרטיסים למוזיאון האקרופוליס - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על"

 • המוזיאון מומלץ מאוד לכל חובבי ההיסטוריה והארכיאולוגיה, אבל גם למבקרים באתונה שרוצים ללמוד על העבר העשיר שלה בימי יוון העתיקה.
 • מומלץ מאוד להגיע למוזיאון כמה שיותר מוקדם כדי להימנע מעומס של מבקרים.
 • הזמן המומלץ להשקיע במקום נע בין 2-4 שעות כדי להספיק להתרשם לעומק ממגוון התצוגות במוזיאון.
 • מומלץ לחבר את הביקור במוזיאון עם ביקור בגבעת האקרופוליס העתיקה והמקורית. למעוניינים באתרים היסטוריים נוספים מומלץ להגיע גם לאתרים כמו הפורום הרומאי והמקדש של זאוס. ישנם כרטיסים המציעים כניסה למספר אתרים וברך כלל הם אופציה זולה יותר למי שמעוניין במגוון אתרים.
 • הדרך הנוחה ביותר להגיע למוזיאון בתחבורה ציבורית היא באמצעות הרכבת התחתית בקו M2 לתחנה Στ.Ακροπολη (סנט אקרופוליס) הנמצאת כ-200 מטק מהמוזיאון. כמובן שניתן גם לנסוע ברכב שכור או לקחת מונית
 • למעוניינים בביקור באתרים נוספים באתונה מומלץ לרכוש כרטיס המשלב כניסה לכמה אתרים, בדרך כלל זו אופציה זולה יותר מאשר לרכוש כל כרטיס בנפרד.
 • מומלץ לשמור חפצים יקרי ערך קרוב לגוף.

שאלות נפוצות על מוזיאון האקרופוליס

כן, המוזיאון בעל נגישות.

מומלץ להגיע למוזיאון כמה שיותר מוקדם כדי להימנע מעומס.

סרטון על מוזיאון האקרופוליס

מידע שימושי

 • בעונת הקיץ (מה-1 לאפריל ל-31 לאוקטובר) המוזיאון פתוח בימי שני מ9:00-17:00, בימי שלישי-ראשון בשעות 9:00-20:00 ובשישי בשעות 9:00-22:00.
  בעונת החורף (מה1 לנובמבר ל31 למרץ) המוזיאון פתוח בימי שני- חמישי בשעות 9:00-17:00, בימי שישי מ9:00-22:00 ובימי שבת וראשון מ9:00-20:00.
  המוזיאון סגור בתאריכים: 1/1, 1/5, 25+26/12.
 • מחיר כניסה למבוגר בעונת החורף הו 10 יורו ובקיץ 15 יורו. לבני 6-25 ומבוגרים מגל גיל 65 מחיר הכניסה בחורף הוא 5 יורו ובקיץ 10 יורו. לילדים מתחת לגיל 6 הכניסה חינם
 • Dionysiou Areopagitou Street Athens, Greece
 • האתר הרשמי: https://www.theacropolismuseum.gr/en