ולנטיין דיי בברצלונה – San Valentín

מידע כללי

לנטיין דיי (San Valentín) הוא חג האהבה הנוצרי, הנחוג במדינות רבות ברחבי העולם, בעיקר בעולם המערבי, ב-14 בפברואר כל שנה. החג הוא לזכר ולנטינוס הקדוש, שם שמיוחס בסיפורים הנוצריים ליותר מאדם אחד. הסיפור הידוע ביותר הוא על מעשה הקדוש ולנטינוס ברומא שנכלא בעוון סיוע לנוצרים שנרדפו על ידי הרשויות הרומיות (לפני שהנצרות הפכה לדת השולטת) ובעוון כך שחיתן חיילים שנאסר עליהם להתחתן. לפי האגדה, ולנטינוס ריפא את ביתו של הסוהר שלו, ולפי גרסא נוספת לסיפור לפני הוצאתו להורג הוא כתב לה מכתב וחתם עליו “שלך ולנטינוס”.

היום נקשר עם אהבה רומנטית לראשונה בשיא ימי הביניים, בימים בהם שגשג מנהג המאהבות. במאה ה-18 התפתח המנהג של אוהבים לבטא את אהבתם על ידי שליחת כרטיסי ברכה, הידועים כ”ולנטיינס” (זכר לאגדת המכתב של ולנטינוס) ועל ידי נתינת פרחים ודברי מתיקה. בשירים רבים שנכתבו על יום האהבה דובר על כך שסביבת זמן זה ציפורים נוהגות להזדווג, אם כי האגדה אינה מדויקת.

(צילום: Vinoth Chandar)

בימינו נשלחים כמיליון ולנטיינס ברחבי העולם ביום האהבה, כמות השניה רק לחג המולד. בספרד החג נקרא San Valentín ונחגג על ידי שליחת ולנטיינס אם כי לא מצוין ממש ברחבי קטלוניה, כך שבברצלונה אווירת החג הנוכחת היא בעיקר בחנויות פרחים ומסעדות ומספר אירועים קטנים ומופעים. החג הרומנטי שתופס יותר בברצלונה הוא סנט ג’ורדי, שמתקיים חודשיים לאחר מכן. תוכלו לקרוא עוד בעמוד שלנו פסטיבלים וחגים בברצלונה
מה רואים?

כפי שנאמר מעלה, עיקר אווירת חג האהבה בברצלונה היא בחנויות הפרחים ובמסעדות. באזורים המיועדים לתיירים ניתן להרגיש את אווירת החג בצורה משמעותית יותר – כאשר חלק מהמלונות מקיימים אירועים גדולים לאורחים ביום זה או מבצעים לאורחים המגיעים למלון (שוקולד או שמפניה בחינם לזוגות המתארחים במלון, הנחה לזוגות וכדומה – אחד המלונות המפורסמים בזה הוא ה-Abba Rambla Hotel).

למידע על אירועים נוספים בברצלונה מומלץ להכנס לעמוד שלנו על כדורגל, אירועים והופעות בברצלונה – לוח מתעדכן

 

המלצות "הכל על"

מפה