1. עמוד הבית
 2. »
 3. בריטניה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. קנט, בריטניה 2024 – המדריך המקיף | Kent

קנט, בריטניה 2024 – המדריך המקיף | Kent

קנט בכמה מילים

קנט (kent) הינו מחוז בדרום-מזרח אנגליה, המחוז צמוד לעיר הבירה לונדון. בירת המחוז היא העיר מיידסטון (maidston), ובמחוז עצמו ישנם 40 ערים. המחוז כולו מיוער ומלא צמחיה, הרים ועמקים מרהיבים ולכן מכונה ‘הגן-האנגלי’. בכל מרחבי המחוז פרושים מבנים עתיקים בעיקר בעיר קנטרברי (Canterbury). בגבולו הצפוני של המחוז חוצה נהר התמזה, ובקצה הצפוני של המחוז נמצאת על הים העיר מרגייט (Margate) ובה יש חופים מיוחדים ופארק שעשועים העתיק בבריטניה המוכר בזכות הרכבות המיוחדות שלו. בחלקו הדרומי נמצאת העיר דובר (dover) הידועה בצוקים הלבנים שלה המתנשאים לגובה של 110 מטר. דובר היא עיר נמל והנקודה הקרובה ביותר לצרפת, נמצאת במרחק של רק 34 ק”מ- ישנה אפשרות לעבור לצרפת במעבורת או ברכבת תת-ימית.

נופיו הירוקים של מחוז קנט מתאפיינים בשטחים פתוחים, גבעות רכות ושדות מוריקים נופיו הירוקים של מחוז קנט מתאפיינים בשטחים פתוחים, גבעות רכות ושדות מוריקים

מה עושים בקנט

המחוז עצמו מתפרס על שטח גדול מאד. היות וכל המחוז מלא בהרים ובקעות ירוקים אפשר להנות אפילו רק מנסיעה במחוז. ישנם כמה אתרים מומלצים בערים מרכזיות במחוז או בקרבתם. למשל קרוב לעיר מיידסטון (maidston) יש את טירת לידס (Leeds Castle) טירה עצומה מתקופת ימי הבניים שנמצאת בלב אי מרשים. המקום מציע מגוון אטרקציות לכל הגילאים וכן למשפחות. כרטיסים ניתן להשיג כאן . אם נמשיך לאזור העיר קנטרברי (Canterbury) נוכל למצוא בקירבה את ‘קתדרלת קנטרברי’ (Canterbury Cathedral) אחת הכנסיות העתיקות בבריטניה כולה. המבנה עצמו עתיק ביותר ועבר תמורות וחלופות רבות במשך השנים, כיום הקתדרלה מאופיינית בבניה הגותית שלה. כרטיסים ניתן למצוא כאן או כאן מסביב לקתדרלה יש מגוון מסעדות וכן מוזיאונים. אם נדרים לעיר דובר (dover) נגלה עיר נמל שנחצת ע”י נהר (River Dour) ישנם שתי פארקים על שפת הנהר שמומלץ לבקר אחד בצפון העיר Kearsney Abbey Gardens ופארק נוסף במרכז העיר Pencester Gardens. כמובן שישנה את טירת דובר (Dover Castle) טירה עוד מימי הבניים שבמהלך ההיסטוריה הורחבה הבניה שלה, ממנה יש נוף מרהיב על הים. כרטיסים ניתן להשיג כאן.

טירת דובר היושבת בראש גבעה במחוז קנט, על רקע חוף הים טירת דובר היושבת בראש גבעה במחוז קנט, על רקע חוף הים

כמובן שלא שווה לפספס את המראה המרהיב והייחודי של דובר- הצוקים הלבנים. הצוקים מורכבים מגיר לבן והצוקים משתרעים לאורך 13 ק”מ של העיר ומגיעים לגובה רב עד 110 מטר. . בצפון המחוז יש את העיר מרגייט (Margate) עיר על שפת הים, ולכן מומלץ לבקר בחופים היפים שלה, מה שמייחד את העיר זה פארק שעשועים ‘ארץ החלומות מרגייט’ (Dreamland Margate), זהו הפארק העתיק של בריטניה, שכמובן עבר חידושים וידוע כיום בעיקר בזכות אטרקציית הרכבות שלו. בין הפארק וחוף הים יש את העיר הקדומה, מומלץ לטייל רגלית לאורכה להנות המהבנים וממגוון המסעדות שיש באזור.

אזור חוף הים במחוז דובר, בו מתנשאים צוקים לבנים יפהפיים אזור חוף הים במחוז דובר, בו מתנשאים צוקים לבנים יפהפיים

לינה בקנט

יש מגוון רחב מאד של לינה בכל רחבי המחוז. מקום הלינה משתנה לפי תכנון הביקור במחוז. הערים המרכזיות במומלץ ללון בהם במחוז הם קנטרברי (Canterbury) ומרגייט (Margate). אתן מספר המלצות מכל עיר. בעיר קנטרברי מומלץ לבדוק את מלון 3 הכוכבים ‘Hampton by Hilton Canterbury’;. וכן מומלץ להתעניין במלון 3 הכוכבים ‘The Falstaff in . וכן מומלץ להסתכל על מלון 3 הכוכבים ‘Pilgrims Hotel’ . אם אתם מחליטים ללון קרוב יותר אל הים מומלץ לבדוק על מקומות לינה בעיר מרגייט (Margate), למשל להתעניין בדירות ‘”Pearl Suite” &”Samphire Suite Two stunning sea-view . . וכן לבדוק את בית הארחה ‘The Bay – rooms only’ .
המלצות "הכל על" למבקרים בקנט

 • הביקור במחוז קנט מומלץ לכל מי שאוהב לראות טבע ונופים ירוקים וכן לאוהבי מבני עתיקות מימי הבניים. מומלץ לבקר בכל תקופה בשנה.
 • המחוז עצמו גדול מאד, כדי לראות את האתרים המוכרים מומלץ להשקיע 3-4 ימים.
 • אם אתם בצפון המחוז מומלץ להגיע לעיר הבירה לונדון. מנגד את אתם מטיילים בדרום המחוז מומלץ לקפוץ לביקור לצרפת דרך העיר דובר ע”י הרכבת התת-ימית או לחלופין מעברה.
 • היות והמחוז משתרע על שטח גדול מומלץ לשכור רכב. אפשר להיכנס לערים ברחבי המחוז עם רכב.
 • משפחות שמגיעות למחוז מומלץ לבקר בפארק השעשועים ‘ארץ החלומות מרגייט’ (Dreamland Margate) שנמצא בצפון המחוז בעיר מרגייט (Margate)
 • יש מגוון רחב של לינה ברחבי המחוז, ממולץ לישון בערים בכלל ובפרט בערים הם קנטרברי (Canterbury) ומרגייט (Margate).

קנט דרך רחפן

תשובות לשאלות נפוצות

מומלץ לבקר במחוז בכל עונות השנה.

מחוז קנט גדול מאד ומלא באתרים שונים המתאים לכל הגילאים. מומלץ לבקר במחוז לאנשים שחובבים טבע ונופים מרהיבים, וכן מי שאוהב כנסיות ומבנים עתיקים, יש גם מגוון יעדים עם ילדים כגון פארק שעשועים.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: