1. עמוד הבית
 2. »
 3. בריטניה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. קנטרברי, בריטניה 2024 – המדריך המקיף | Canterbury

קנטרברי, בריטניה 2024 – המדריך המקיף | Canterbury

קנטרברי בכמה מילים

העיר קנטרברי היא עיר במזרח מחוז קנט שבדרום מזרח אנגליה כ-90 קילומטר מלונדון. העיר מתאפיינת בהיסטוריה העשירה שלה והמבנים העתיקים שנשמרו עד היום כמו הקתרדלה המפורסמת, מנזר סנט מרטין, מוזיאון הרומאים, השער המערבי שמשמש כיום כמוזיאון ונקודת תצפית.
העיר הייתה קיימת כבר בתקופה הפרה-היסטורית ונמצאו באזור ממצאים מתקופת הברונזה ותקופת האבן.
בתקופה הרומית העיר, שנקראה אז “Durovernum Cantiacorum” הייתה אזור חשוב ומרכזי לרומאים בגלל שהייתה בצומת של שלושת הנמלים שלהם: “ריצ’בורו” (Richborough), “דובר” (Dover) ו”לימנה” (Lymne).
ההיסטוריה והתרבות בעיר מושכות אליה מבקרים רבים בעיקר כחלק מביקור בלונדון, ומציעה פעילויות רבות נוספות, כמו שייט בנהר, טיול בעיר ובגנים הציבוריים.

העיר קנטרברי ובמרכזה מתנשאת הקתדרלה המרשימה והמפורסמת העיר קנטרברי ובמרכזה מתנשאת הקתדרלה המרשימה והמפורסמת

מה עושים בקנטרברי

על אף שמרבית המטיילים בוחרים להגיע לקנטורבורי לזמן קצר של כיום או יומיים, בעיר יש המון מה לחוות ולראות, כאשר תגיעו למרכז העיר מיד תשימו לב למבנים ההיסטוריים המרהיבים, לנהר החוצה את מרכז העיר, את הפארקים והגנים הצבעוניים וכיצד כל אלו משתלבים עם מרכזי המסחר המודרניים, הברים והמסעדות.
האתר המרכזי של העיר הוא הקתרדלה המפורסמת, קתרדלה גותית שנבנתה בשנת 597 לספירה, שהיא העתיקה ביותר באנגליה ונרשמה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו, קתרדלה זו נשמרה בצורה מופלאה ומושכת אליה מבקרים רבים ואנו ממליצים שלא לוותר על ביקור בה.

קתדרלת קנטרברי על צריחיה הגבוהים יוצרת מראה מרשים במיוחד קתדרלת קנטרברי על צריחיה הגבוהים יוצרת מראה מרשים במיוחד

אתרים היסטוריים נוספים מומלצים לחובבי ההסיטוריה לבקר בהם הם השער המערבי שנבנה במהלך “מלחמת מאה השנים” וכיום משמש כמוזיאון ותצפית, “בית האורגים הישן” (the Old Weaver’s House) שהוא מבנה עתיק יפייפיה על שפת הנהר שכיום משמש כמסעדה, ניתן לבקר בעיר גם במוזיאון רומי, לצאת לסיור מודרך בנהר, לבקר בכנסיית סנט מרטין שהיא הכנסייה העתיקה ביותר באנגליה, תוכלו לבקר בפארקים ובמרחבים הפתוחים, במסעדות הרבות ובפאבים המקומיים, בגני החיות שנמצאים בקרבת מקום ובמועדוני הספורט השונים.

בתים טיפוסיים בקנטרברי לצד תעלה שגדותיה פורחים בצבעוניות מופלאה באביב ובקיץ בתים טיפוסיים בקנטרברי לצד תעלה שגדותיה פורחים בצבעוניות מופלאה באביב ובקיץ

לינה בקנטרברי

על אף שמרבית המטיילים באזור בוחרים להגיע לקנטרברי לתקופה קצרה של כיום או יומיים, העיר מציעה מגוון אפשרויות לינה רחבות ומגוונות. מרבית המלונות נמצאים באזור המרכזי של העיר בסמוך לאתרים הפופולארים כמו קתרדלת קנטברי, המוזיאון הרומי וסמוך לנהר.
בעיר ישנן אופציות כגון מלונות ברמות שונות, דירות ועוד.
אופציה מעולה לאלו מכם שמעדיפים ללון בדירה בסגנון B&B היא Herriet house b&b, דירה זו זכתה לדירוג של כ4 כוכבים ולחוות דעת מעולות על שירותיות, נוחות, מיקום ומחיר.
אופציה נוספת לאלו מכם שאוהבים להישאר קרובים לאתרים המרכזיים היא מלון 4 כוכבים Canterbury Cathedral Lodge שקיבל חוות דעת חיוביות באתרים השונים, מלון זה נמצא בחלקו הפרטי של הקתרדלה המפורסמת ומרחק הליכה קצר מהאתרים העיקריים השונים.
מלון נוסף מומלץ שקיבל ביקורות חיוביות ונמצא במרכז העיר הוא מלון Hampton by Hilton Canterbury מלון שלושה כוכבים בעיצוב מודרני עם נוף מדהים לעיר, ארוחת בוקר טעימה ומתקנים נוספים.
המלצות "הכל על" למבקרים בקנטרברי

 • קנטרברי מומלצת לכלל המבקרים באזור ולחובבי היסטוריה במיוחד, וניתן לבקר בה כל השנה. מומלץ לקחת בחשבון בביקורכם שהימים האורכים ביותר הם בחודשים מאי, יולי ויוני. ושהגנים והפארקים בשיאם בחודשי האביב שהם מרץ אפריל ומאי.
 • בביקור בקטרברי מומלץ להשקיע בין יום ליומיים על מנת להנות מיופייה ההיסטורי של העיר.
 • קנטרברי נמצאת במרחק של כשעה וחצי נסיעה בתחבורה ציבורית מלונדון, כך שניתן להוסיף לביקורכם בלונדון גם יום או יומיים בקנטרברי בקלות יחסית.
 • אנו ממליצים להתנייד בעיר באופן רגלי על מנת להימנע מעומס בכבישים ותעריפי חנייה גבוהים, מרבית האתרים נמצאים במרכז העיר ונמצאים במרחק הליכה.
 • למשפחות המגיעות עם ילדים לקנטרברי מומלץ לבקר בגנים ובפארקים הציבוריים הרבים ובגן החיות.
 • בקנטרברי שוק קבוע של סוחרים מקומיים בימי רביעי ושישי החל מ8 בבוקר ועד 5 אחר הצהריים בכתובת St George’s Street, CT1 2SR
 • חיי הלילה בעיר הם פעילים מאוד מאחר ויש שיעור גבוה של סטודנטים בעיר, כך שגם צעירים יכולים להנות מביקור קצר בה.

קנטרברי דרך רחפן

תשובות לשאלות נפוצות

הביקור בקנטברי מומלץ במיוחד לחובבי ההיסטוריה והתרבות.

בקנטרברי ניתן לבקר בכל חודשי השנה, חשוב לקחת בחשבון שבחודשים מאי, יוני ויולי הימים ארוכים יותר ושבחודשי האביב (מרץ, אפריל ומאי) הפריחה בשיאה בגנים ובפארקים. בבריטניה מרבית השנה עלול לרדת גשם, לרוב החודש הגשום ביותר הוא אוקטובר והכי פחות גשום הוא מרץ.

קנטרברי נמצאת במרחק של כשעה מלונדון ומומלץ להגיע אליה לתקופה קצרה של בן יום ליומיים ולשלב עם יעדים נוספים באזור.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: