1. עמוד הבית
 2. »
 3. בריטניה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. קיימברידג’, בריטניה 2024 – המדריך המקיף | Cambridge

קיימברידג’, בריטניה 2024 – המדריך המקיף | Cambridge

קיימברידג' בכמה מילים

קיימברידג’ היא העיר הגדולה והמרכזית במחוז קיימברידג’שייר (Cambridgshire) שבאנגליה, בה עובר נהר קאם (Cam) המפורסם, והיא ממוקמת כ- 80 ק”מ צפונית מלונדון. קיימברידג’ הינה עיר אוניברסיטאית, הסובבת את האוניברסיטה בעלת אותו השם השוכנת בתוכה. האוניברסיטה נחשבת לאחת האוניברסיטאות הגדולות והחשובות ביותר בעולם, והיא בעצם אסופה של 31 קולג’ים נפרדים, שלכל אחד מהם מתחם סגור משל עצמו המפוזרים ברחבי העיר. המתחמים הפנימיים של הקולג’ים הינם מרהיבים ביופיים, ויש בהם מבנים עתיקים מאוד, כבר מהמאה ה13. העיר משמרת מסורות עתיקות בעלות מאות שנים, אף שהא מהווה את מעצמת ההיי-טק של בריטניה, ויש לה את המספר הרב ביותר של זוכי פרס נובל בעולם כולו. אף שלמרבית הקולג’ים אי אפשר להיכנס, יש אפשרות לשלם על סיורים בתוך חלקם. נוסף על כך, הליכה ברחובותיה הציוריים של העיר ועל שפת הנהר, או שיט בסירות ייחודיות הנקראות פאנטים, מאפשרות תצפית על חלק גדול מנקודות העניין בעיר.

מבט מלמעלה על קיימברידג' ועל נהר הקאם מבט מלמעלה על קיימברידג’ ועל נהר הקאם

מה עושים בקיימברידג'

מרכז העיר מכיל את נקודות העניין המרכזיות בעיר- בניין הסנאט ומולו הכנסייה הגדולה של סנט מרי (Great St Mary’s), ובהמשך הרחוב הקולג’ים הגדולים והמפוארים ביותר. בעיר נמצאים גם מוזיאונים רבים, ובהם מוזיאון פיצוויליאם לאומנות (The Fitzwilliam Museum) וגנים בוטניים מהגדולים בעולם. כמו כן, ישנן נקודות עניין נוספות בעיר כמו הכנסייה העגולה המתוארכת לתקופה הרומאית והעץ שלפי האגדה הינו חלק מהעץ של ניוטון, המדען והמתמטי.

פעילויות מים בקיימברידג’

נהר הקאם (River Cam) הינו נהר שעובר בין היתר בעיר קיימברידג’ ועל כן, בביקורכם בעיר תוכלו להנות מאטרקציות שונות בנהר. האטרקציה המרכזית הינה שייט בנהר (למשל כאן או כאן), תוך כדי הסבר מממדריך או מתלמידי האוניברסיטה (כתלות בסיור) אודות האתרים בעיר דרכם תעברו במהלך השייט, ובהם קולג’ים שונים, גשרים ומבנים ארכיטקטורים נוספים.

למגוון פעילויות המים בקיימברידג’ עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן

שייט בנהר הקאם הפסטורלי שייט בנהר הקאם הפסטורלי

סיורים מודרכים בקיימברידג’

בקיימברידג’ ישנם מספר קולג’ים מפוארים, ובהם טריניטי (Trinity College), קינגס קולג’ (kings collage), וסנט ג’ון (st. johns’ collage). בקולג’ים אלו למדו רבים ממי שהשפיעו על האנושות והתגליות השונות. על כן, תוכלו ללכת בסביבת הקולג’ים ולדמיין כמה מהאנשים שהלכו בו בימים עברו- ניוטון, דארווין, ועוד רבים. בזכות מרכזיות הקולג’ים בעיר, ישנם סיורים בתוך הקולג’ים עצמם. תוכלו להצטרף לסיור מודרך באחד מבין הקולג’ים (למשל כאן או כאן), לחוות את הפאר שבמוסדות ולראות את המדשאות, הבניינים העתיקים והאולמות המרשימים.

מעבר לכך, ישנם סיורים מודרכים המשלבים ביקור באחת מהאוניברסיטאות ביחד עם ביקור באתרים מרכזיים נוספים בעיר (ראו כאן או כאן), או כאלו שמסלולם אינו כולל הגעה לאוניברסיטה, אלא אתרים היסטוריים ותרבותיים בעיר (למשל כאן).

למגוון הסיורים המודרכים בקיימברידג’ עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן

מבנה האוניברסטיה של קייימברידג'- קינגס קולג' מבנה האוניברסיטה של קייימברידג’- קינגס קולג’

לינה בקיימברידג’

את הטיול בקיימברידג’ ניתן לעשות כטיול יום מלונדון- הוא נמצא במרחק של שעה נסיעה ברכבת מלונדון, וכך לא לישון בעיר בכלל. למעוניינים לישון בה, ישנן אפשרויות רבות בתוך העיר. האזור המומלץ ללינה הוא מרכז העיר, כך שרוב האטרקציות נמצאות במרחק הליכה, והוא גם הנפוץ ביותר.
אפשר ללון באחד מהמלונות הרבים בעיר כמו Hilton Cambridge City Centre או Gonville Hotel בעלי ארבעת הכוכבים, במלון רגיל כמו West Court- Jesus College או בבתי הארחה, ביניהם The Mill Suites וPopulus House.
המלצות "הכל על" למבקרים בקיימברידג'

 • קיימברידג’ מומלצת מאוד לכל המשפחה, וכדאי לטייל בה מאמצע האביב ועד סוף הקיץ. כדאי לקחת בחשבון האם אתם מגיעים בזמן חופשת הסמסטר או במהלכו. אם תתזמנו היטב, תוכלו להגיע בשבוע הענקת התארים בו מתרחשות תהלוכות ברחבי העיר של הבוגרים עם הגלימות והכובעים באופן מסורתי.
 • כדאי לבקר בקיימברידג’ בין יום ליומיים. היא במרחק שעת נסיעה ברכבת מלונדון כך שאפשרי בהחלט לקפוץ לביקור אף בלי לינה ולכסות את מרבית הדברים ביום- יומיים.
 • העיר נמצאת במרחק נסיעה מלונדון, כך שהינה אפשרית בהחלט כחריגה קצרה מטיול באזור זה. כמו כן, לנמצאים באזור מומלץ לבקר בעיירה גרנצ’סטר הנמצאת כמה קילומטרים דרומית לקיימברידג’, שהינה עיירה היסטורית יפהיפיה.
 • אל העיר נח להגיע ברכבת מלונדון, במרווחים של כחצי שעה הלוקחת בין שעה לשעה וחצי. בעיר עצמה ניתן להנייד בהליכה, באוטובוסים, במוניות בתעריפים לא גבוהים, ובאופניים.
 • אם מחליטים ללון בעיר מומלץ לבחור במקום באזור מרכז העיר, כך שיאפשר מרחק הליכה קצר לכל נקודות העניין בעיר.
 • העיר יכולה להיות די עמוסה בשעות מסויימות, ואין הרבה חניה, אך ניתן בהחלט להגיע עם רכב. יש לשים לב לנהיגה ההפוכה כמו בכל אנגליה, ולרוכבי האופניים הנוסעים על הכביש.
 • סמוך למרכז העיר ישנו שוק קבוע הפועל כל ימות השנה.
 • בעיר ישנן מסעדות רבות- ממסעדות שף ועד אינספור בתי קפה המפוזרים בכל מרכז העיר.
 • מרכז העיר מלא בחנויות בוטיק רבות ומוצרים הקשורים לאוניברסיטה.
 • העיר נחשבת לבטוחה ביותר, ואין בה סכנות מיוחדות. אם רוכבים באופניים יש לשים לב לשיטת האיתות הנהוגה שם אצל רוכבי האופניים עם הידיים לפני פנייה.

קיץ בקיימברידג’

תשובות לשאלות נפוצות

טיול לכל המשפחה, לאנשים שמעוניינים בעיירה קסומה וציורית ולאלו שרוצים לראות את אחת האוניברסיטאות הגדולות והחשובות בעולם.

מומלץ להשקיע בקיימברידג' בין יום ליומיים של טיול ולשלב בתוך טיול ללונדון.

התקופה המומלצת לביקור בקיימברידג' הינה בין אמצע האביב לסוף הקיץ. מזג האויר אמור להיות נח ביותר וגשום לעיתים.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: