1. עמוד הבית
 2. »
 3. בריטניה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אוקספורד, בריטניה 2024 – המדריך המקיף | Oxford
 6. »
 7. ארמון בלנהיים, אוקספורד – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Blenheim Palace

ארמון בלנהיים, אוקספורד – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף ביותר בעברית | Blenheim Palace

עדכון קיץ 2024

חודשים אלו הם החודשים העמוסים ביותר באוקספורד ורבים מגיעים לבקר גם בארמון בלנהיים כחלק מהחופשה שלהם. לכן, כדי להימנע מתורים שעלולים להיווצר בכניסה לארמון אנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש. להזמנת כרטיסים מראש לארמון בלנהיים: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

ארמון בלנהיים בכמה מילים

ביקור בארמון בלנהיים יכול לספק לכם זוויות ראיה על מספר תופעות מיוחדות במינן בעולם: 300 שנים של שושלת דוכסים בריטית נפרשים על פני 2,000 דונם של פארקים מטופחים, גנים מלכותיים, וארמון מרשים ביופיו שמספר על האדריכלות המיוחדת של תקופת הבארוק.

הארמון נמצא בשולי העיירה וודסטוק (Woodstock), ועוד לפני שנבנה כארמון מלכותי בראשית המאה ה-18, היה קיים כנחלה מלכותית אשר שימשה כאתר ציד עוד במאה ה-12. שושלת דוכסי מרלבורו (Marlborough‏) היא זו אשר לה שייך ארמון בלנהיים באופן רשמי החל מבנייתו בתצורה שהשתמרה עד היום משנת 1722. בניית הארמון בסגנון הבארוק האדריכלי מעידה על סוג הבנייה שהיה נהוג אז באנגליה. מאז ולאורך 300 שנים עבר הארמון מבפנים ומבחוץ שינויים ושיפוצים.

כמו בכל סיפור היסטורי גם לאורך המורשת של הארמון התרחשו דרמות היסטוריות רבות: לאורך תקופת זמן מסוימת במאה ה-19 משפחת הדוכסים שהתגוררה בו סבלה מעוני קיצוני ועל כן יצירות אומנות רבות ומרשימות נמכרו. בתחילת המאה ה-20 הארמון עצמו כמעט נמכר עקב קריסה כלכלית של הגרים בו, וממש ברגע האחרון ניצל מכך עקב נישואים מוצלחים של בעל הארמון למשפחה אמריקאית עשירה.

אחד מהדיירים המפורסמים ביותר בארמון הוא סר וינסטון צ’רצ’יל, מי שהיה לראש ממשלת בריטניה במהלך מלחמת העולם השניה. ביקור בארמון יאפשר לכם להגיע לחדר הולדתו ולתערוכה שקשורה לחפציו האישיים. גם היום גר בארמון אחד מדוכסי מרלבורו, נצר לשושלת המפוארת, אך הוא כמו קודמיו וכמו אנשי מלוכה אחרים מודרניים בבריטניה שוהה בארמון רק בחלק מסוים מהשנה. בזכות דייריו המפורסמים ואופן הבניה המיוחד של הארמון צולמו בשטחיו סרטים וסדרות רבים והוא אף הוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו בשנת 1987.

ביקור בארמון בלנהיים יאפשר לכם להציץ לחייו של אחד מדייריו המפורסמים של הארמון- סר וינסטון צ'רצ'יל (צילום: ביקור בארמון בלנהיים יאפשר לכם להציץ לחייו של אחד מדייריו המפורסמים של הארמון- סר וינסטון צ’רצ’יל

מה רואים בארמון בלנהיים

ההוד וההדר של ארמון בלנהיים מעידים על שושלת הדוכסים האנגלית המפוארת שהתגוררה בו מאז בנייתו בתחילת המאה ה-18. אבי שושלת הדוכסים, הנקראת שושלת דוכסי מרלבורו על שם העיר מרלבורו הנמצאת כשעה נסיעה מהארמון, קיבל את המימון לבניית הארמון מהמלכה אן ששלטה בראשית המאה ה-18 באנגליה, כאות הוקרה על השתתפותו באחד מהקרבות הרבים שהתחוללו באזור בין הבריטים לצרפתיים, והבאתו לניצחון בקרב זה.

מאז, לאורך 300 השנים האחרונות, עבר הארמון שינויים פנימיים וחיצוניים רבים על ידי משפחת הדוכסים שהתגוררה בו לאורך השנים, אך בבסיסו הארמון מייצג את מוסכמות הבנייה של אנגליה בתחילת המאה ה-18: בנייה בסגנון הבארוק המאופיינת בקישוטים גדולים וכבדים למראה, אסתטיקה מאסיבית ואבני קיר גדולות. בנוסף, המיוחד בארמון זה הוא שהוא משלב בית מגורים לשושלת הדוכסים שעדיין מתגוררת בו, יחד עם מאוזוליאום (אנדרטת קבורה) ומונומט לאומי.

ביקור במבני ארמון בלנהיים

הביקור באתר יכול לכלול ביקור במבנים הפנימיים של הארמון ובגן החיצוני לו. ביקור במבנים הפנימיים יחשוף בפניכם נקודת מבט ל300 שנות היסטוריה מלכותית: תוכלו לסייר בחדרי הארמון השונים בקומות העליונות או התחתונות, כאשר כל אחד מהמבנים יספק סיור מסוג אחר: בקומה העליונה תיחשפו לחדרים המרכזיים ששימשו את שושלת דוכסי מרלבורו מהמאה ה-18 עד היום, וציורים מקוריים של אמנים בריטיים מתקופות שונות. בקומה התחתונה תוכלו להתרשם מחיי צוות משק הבית של הארמון לאורך השנים. קיימת אפשרות גם לסייר ב”חדרי ארמון המדינה” (Palace State Rooms), מערכת החדרים המפוארת ביותר המאחסנת את החפצים המפוארים ביותר כגון שנדלירים, תמונות מקוריות, פסלים ועוד.

ביקור בגן החיצוני לארמון בלנהיים

הגן החיצוני של הארמון חולש על פני שטח גדול וכולל נהר, אגמים, גשרים, מזרקות מפוארות ומדשאות ירוקות ונרחבות. גנים מקושטים שונים שנמצאים בשטח החיצוני לארמון מספרים גם הם את הסיפור ההיסטורי שלו משום שחלקם נבנו בראשית המאה ה-20 ועומדים על תילם עד היום, יותר מ-100 שנים לאחר מכן, עדיין בשיא טיפוחם.

על כן, סיור אופטימלי בארמון בלנהיים במטרה לספוג את מלוא החוויה ההיסטורית שהוא מספק ועל מנת לקבל אפשרות למבט אותנטי לאורח החיים המפואר של שושלת בריטית מלכותית, יכלול סיור במבניו הפנימיים לצד טיולים וסיורים שונים בגנים החיצוניים.

הגן החיצוני של ארמון בלנהיים המרהיב כולל נהר, אגמים, גשרים ומדשאות ירוקות (צילום: הגן החיצוני של ארמון בלנהיים המרהיב כולל נהר, אגמים, גשרים ומדשאות ירוקות

סרטון על ארמון בלנהיים

כרטיסים לארמון בלנהיים

כרטיס כניסה רגיל לארמון בלנהיים ולגנים

כרטיס כניסה רגיל שכולל גישה לארמון עצמו לגנים הסובבים אותו עולה כ-24 יורו, ניתן לרכוש אותו כאן. כרטיס זה מתאים למי שרוצה להגיע לארמון באופן עצמאי ולסייר בו באופן עצמאי לאורך היום.

כרטיסי כניסה משולבים

קיימים מספר אופציות לכרטיסי כניסה לארמון בלנהיים ולגנים המשלבים סיורים מודרכים במקומות נוספים בקרבת הארמון.

כרטיס המשלב סיור מודרך בארמון בלנהיים, בגנים הסובבים אותו, ובכפרים באמפטון (Bampton) וקוסטוולדס (Cotswolds) הסמוכים למען השלמת החוויה התרבותית הבריטית, יעלה כ-75 יורו לאדם וניתן להזמינו כאן. הסיור מתאים למי שרוצים להרחיב את החוויה התרבותית מעבר לביקור בארמון עצמו, להיחשף לאורח החיים הבריטי בכפרים הסובבים את הארמון, ולקבל הדרכה, סיור וליווי ממקור מוסמך.

כרטיס אחר יספק יום שלם של סיורים באזור הארמון ובסביבה ויכלול הסעה מלונדון, ארוחת צהריים בפאב אנגלי מסורתי וביקור בכפרים בורטון (Bourton) וברפורד (Burford) המספקים גם הם נקודת מבט לאורח החיים הבריטי המסורתי. ניתן להזמין את הכרטיס כאן. הכרטיס מומלץ למי שללן באזור לונדון ורוצה לצאת מגבולות העיר ולחקור את הכפרים ואת הארמון, ולמי שמעוניין למלא יום שלם בהדרכה הכוללת הסעות כך שלא יצטרך לדאוג להגעה למקום בעצמו. עלות כרטיס זה תהיה כ-105 יורו.

הזמנת כרטיסים לארמון בלנהיים - 5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על" למבקרים בארמון בלנהיים

 • הביקור בארמון בלנהיים מומלץ לחובבי היסטוריה, ובייחוד היסטוריה אנגלית המספקת נקודת מבט לתקופת הבארוק: תקופה אדריכלית מפורסמת אך קצרה באופן יחסי בתרבות הבריטית. כמו כן, הביקור מומלץ למי שמבקר בערים מוכרות יותר כגון לונדון או אוקספורד ומעוניין לספק לעצמו “קפיצה” בזמן ובתרבות לאזור כפרי ולא עירוני בו הארמון וגניו נמצאים.
 • משום שאפשר לבלות בארמון ובשטחיו בין חצי יום ליום שלם, מומלץ להגיע לא הרבה אחרי שעת הפתיחה של הארמון, ב-10:00 בבוקר, כדי להספיק להסתובב בו כמה שיותר זמן לפני הסגירה אחר-הצהריים.
  הסיור בחדריו הפנימיים של הארמון מומלץ לאורך כל השנה, בעוד ששילוב עם סיור בגנים מומלץ בעיקר בעונות הקיץ, האביב והסתיו, אם אתם מעדיפים להימנע מהיקלעות ליום גשום, על אף שבבריטניה ימים גשומים יכולים להתרחש גם בקיץ. על כן מומלץ להביא מטריה בכל זמן של ביקור.
  כמו כן, משום שמדובר באתר מפורסם שמצטלמים בו סרטים וסדרות בינלאומיים מעת לעת, מומלץ להתעדכן מראש באתר האינטרנט כדי לוודא שאכן הארמון פתוח למבקרים, בכתובת הבאה: https://www.blenheimpalace.com/visitus/opening-times/
 • לביקור בארמון ובגנים הסובבים אותו מומלץ להקדיש בין חצי יום ליום שלם. אם אתם מתכננים להגיע לארמון מלונדון חשוב לשקלל גם את זמן הנסיעה שהוא שעתיים הלוך ושעתיים חזור ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית, בעוד שההגעה מהעיר אוקספורד הסמוכה יותר תארך בין חצי שעה ל-40 דקות ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית.
 • מומלץ לשלב את הביקור בארמון בלנהיים יחד עם ביקור באתר ההיסטורי המפורסם סטונהנג’ הנמצא במרחק של כשעתיים נסיעה ברכב מהארמון, או שלוש שעות נסיעה בתחבורה ציבורית ממנו. כמו כן מומלץ לבקר בעיר אוקספורד המוכרת בעיקר בשל האוניברסיטה המפורסמת ששוכנת בה, אך שווה ביקור גם בשל אתרים אחרים כגון טירת אוקספורד ומוזיאון אשמולן (Ashmolean).
 • אם אתם מתכננים להגיע מאוקספורד תוכלו להגיע למקום עם רכב פרטי בנסיעה שתארך 20 דקות בלבד ולהנות מחניה חינם באתר הארמון. תוכלו להגיע מאוקספורד לארמון בלנהיים גם בעזרת אוטובוסים שיוצאים תדיר מתחנת הרכבת אוקספורד.
  אם אתם מתכננים להגיע מלונדון, נסיעה ברכב פרטי תארך בין שעה וחצי לשעתיים, ואילו נסיעה בתחבורה ציבורית תארך אותו משך זמן ותכלול נסיעה ברכבת מלונדון לאוקספורד ולאחר מכן לקיחת אוטובוס לאתר.
  בשל התחבורה הציבורית המצוינת שעובדת באנגליה מומלץ להתנייד בעזרתה יותר מאשר עם רכב.
  למגיעים מהעיירה וודסטוק שהארמון נמצא בגבולותיה, הליכה לארמון תארך 10 דקות בלבד.
 • הביקור בארמון בלנהיים ידידותי למשפחות. כניסה לילדים מתחת לגיל 5 היא בחינם, והגנים נגישים לתנועת עגלות בזכות שבילים מסודרים. ישנם חדרים מסוימים בתוך הארמון שהגישה אליהם כוללת גרמי מדרגות כך שעגלה לא תוכל לעבור בהם וחשוב לשקול את זה אם שוקלים הגעה עם תינוקות ופעוטות.
  משפחות שנהנות מפן תרבותי אחר ורוצות לגלות את ההוד וההדר של בריטניה ולבקר בארמון אמיתי, יהנו עם ילדיהן מביקור כזה. אפשרות השילוב של עריכת טיול בגנים או פיקניק ליד האגמים הרבים שבפארק הארמון מבטיחה שגם ילדי המשפחה שפחות מתחברים לחפצים מלכותיים יהנו. בשטח גן הארמון נמצא אפילו “העץ של הארי פוטר” אשר הופיע באחת הסצנות בסרט החמישי, כך שילדים ומבוגרים חובבי הארי פוטר יהנו להגיע למקום ולראות את העץ פנים מול פנים.
 • יש מספר אפשרויות באזור ארמון בלנהיים שמומלץ לשקול ללינה: בעיירה הסמוכה וודסטוק, בעיר אוקספורד, או בעיר לונדון.
  לינה בוודסטוק מתאימה למי שרוצה להתמקד בביקור בארמון בלנהיים, משום שאין הרבה מה לעשות בסביבה חוץ מלבקר בכפרים סמוכים ובארמון עצמו. אפשרויות הלינה בעיירה לא רבות וכוללות מספר בתי מלון 3 ו-4 כוכבים, חלקם שוכנים במבנים היסטוריים שהשתמרו.
  לינה באוקספורד תאפשר לכם להיות קרובים לא רק לאתר ארמון בלנהיים אלא לאתרים אחרים באוקספורד ובסביבה. כמו כן, ישנן יותר אפשרויות לינה משום שמדובר בעיר גדולה יחסית: תוכלו למצוא בתי מלון יוקרתיים לצד פשוטים, יקרים לצד זולים, אכסניות לצד בתי מלון 5 כוכבים.
  לינה בלונדון היא האופציה הרחוקה ביותר ומתאימה למי שהגיע לביקור ארוך באנגליה ורוצה לשלב את הביקור בארמון בלנהיים יחד עם אטרקציות רבות נוספות. בלונדון תוכלו לישון באזורים רבים שונים ובתקציבים שונים, וכפי שהזכרנו קודם ההגעה מלונדון לארמון בלנהיים לא מסובכת בזכות התחבורה הציבורית היעילה, על אף המרחק.
 • נכון לשנת 2022 עלות הביקור למבוגר מעל גיל 25 ומתחת לגיל 65 תעלה 32 פאונד. בטווחי גילאים שונים יש הנחות שונות כפי שנפרט בהמשך. כרטיס הביקור כולל גישה מלאה לכלל החדרים, התערוכות, הפארקים והגנים בשטחי הארמון.
 • הסתובבות בגנים הרבים שמקיפים את ארמון בלנהיים לא עולה כסף ותאפשר לכם לבחון את ארמון בלנהיים מבחוץ, לטייל לאורך 2,000 דונם של שטחי הפארקים מחוץ לארמון, להנות מהליכה לאורך האגמים והבריכות ולראות לאורך הדרך חיות בר שונות. במזג אוויר טוב תוכלו לארגן פיקניק אל מול הנוף המרשים של הארמון.
  דרכים להוזלת הביקור למי שרוצה להיכנס לארמון עצמו כוללות כרטיסים משולבים משפחתיים, כמו כן ישנן הנחות לילדים וצעירים בין גילאי 5 – 25, סטודנטים, ומבוגרים מעל גיל 65. כניסה לילדים מתחת לגיל 5 היא חינמית.
 • ארמון בלנהיים בטוח לביקור בשל היותו אתר היסטורי משומר השייך למשפחת דוכסים ובשל קיום תנאי אבטחה כבדים מאוד באתר, הן על בעלי הנכס והן על המבקרים. עם זאת כמובן שחשוב להיות ערניים לציוד האישי שלכם.
 • ניתן להגיע למקום עם רכב בשל אפשרות חניה בחינם, עם זאת כדאי לשים לב שהגעה באמצעות תחבורה ציבורית למקום נוחה מאוד מחלקים שונים באנגליה ולכן מומלץ לשקול הגעה עם תחבורה ציבורית.
 • בארמון בלנהיים מתקיימים מספר אירועים חגיגיים ומיוחדים לאורך השנה: חגים כגון ליל כל הקדושים וחג המולד נחגגים באוקטובר, נובמבר, דצמבר וינואר, כך שאם תזמינו כרטיסים לתאריכים אלו תוכלו להנות מקישוטים מיוחדים ומסלולים שנפתחו במיוחד שאין בשום זמן אחר בשנה.

שאלות נפוצות על ארמון בלנהיים

הביקור בארמון בלנהיים מומלץ לחובבי היסטוריה, ובייחוד היסטוריה אנגלית המספקת נקודת מבט לתקופת הבארוק: תקופה אדריכלית מפורסמת אך קצרה באופן יחסי בתרבות הבריטית. כמו כן, הביקור מומלץ למי שמבקר בערים מוכרות יותר כגון לונדון או אוקספורד ומעוניין לספק לעצמו "קפיצה" בזמן ובתרבות לאזור כפרי ולא עירוני בו הארמון וגניו נמצאים.

"הסיור בחדריו הפנימיים של הארמון מומלץ לאורך כל השנה, בעוד ששילוב עם סיור בגנים מומלץ בעיקר בעונות הקיץ, האביב והסתיו, אם אתם מעדיפים להימנע מהיקלעות ליום גשום, על אף שבבריטניה ימים גשומים יכולים להתרחש גם בקיץ. על כן מומלץ להביא מטריה בכל זמן של ביקור.
כמו כן, משום שמדובר באתר מפורסם שמצטלמים בו סרטים וסדרות בינלאומיים מעת לעת, מומלץ להתעדכן מראש באתר האינטרנט כדי לוודא שאכן הארמון פתוח למבקרים, בכתובת הבאה: https://www.blenheimpalace.com/visitus/opening-times/ "

משום שאפשר לבלות בארמון ובשטחיו בין חצי יום ליום שלם, מומלץ להגיע לא הרבה אחרי שעת הפתיחה של הארמון, ב-10:00 בבוקר, כדי להספיק להסתובב בו כמה שיותר זמן לפני הסגירה אחר-הצהריים.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: