כל מה שצריך לדעת לפני שמבקרים בקווארנה | Kavarna

עיר נמל מוקפת שמורות טבע יפייפיות ורצועת חוף מיוחדת.

מידע כללי על קווארנה

קווארנה היא עיירת הנופש הצפונית ביותר לאורך חופי הים השחור בבולגריה, היא נמצאת במרחק כמעט שעה נסיעה גם מורנה וגם מהגבול הבולגרי – רומני. זוהי עיר נמל קטנה יחסית אך בעלת היסטוריה ארוכת שנים. קווארנה נוסדה על ידי היוונים ששלטו במקוםבמאה החמישית לפני הספירה ומאז עברה ידיים רבות כאשר עמים ואימפרויות שונות כבשו אותה. אולם נמצאו באזור ממצאים ארכיאולוגים אשר מעידים כי הייתה התיישובת מוקדמת יותר באזור קווארנה, כבר באלף השלישי לפני הספירה. כיום היא משמשת בעיקר בעיירת נופש תיירותית, ומתאימה בעיקר למי שמחפש מקום רגוע, שקט ויחסית מרוחק מההמולה של המרכזיים התיירותים כמו ורנה וחולות הזהב.

מה עושים בקווארנה

און להיסטוריה של קווארנה. זהו מוזיאון קטן שהביקור בו לא לוקח יותר מידי זמן, אבל למי שמתעניין בהיסטוריה הביקור בו יכול להיות מאוד נחמד. כמו כן, סביב קוואנה יש לא מעט מקומות יפים לראות ולבקר, ולכן ההגעה אליה מומלצת בעיקר למי שמתכנן לשכור רכב בבולגריה ולצאת איתו לטיולי יום מקווארנה. בסמוך לקוואנה נמצאת כף קליקארה, אחד המפרצים ההיסטורים היפים באירופה. בכף קאליקרה ישנו מבצר שכיום הוא מוזיאון פתוח עם שרידי בנייה ואמנות החל מהמאה ה-3 לפני הספירה ועד למאה ה-17 לספירה.

המבצר בכף קליקרה (צילום:bdmundo , רישיון)

שווה להגיע לראות גם את כף שבלה שהינה החלק המזרחי ביותר בבולגריה ונכנסת אל תוך הים השחור עליו יש מגדלור עתיק שעדיין פעיל. אחת השמורות המקסימות הנמצאות באזור זה הינה שמורת הטבע דוראנקולאק אשר נמצא בין כף קליקארה לכף שבלה. בשמורה יש כמה מינים של בעלי חיים אשר ייחודיים לאזור זה בלבד ולא חיים באזורים אחרים בעולם. השמורה גם הוכרזה כאתר רמסר – מקווה מים בעל חשיבות בין לאומית גדולה המהווה בית או תחנת מעבר בעבור ציפורים והביקור בה יתאים במיוחד לחובבי הצפרות והטבע. קווארנה נמצאת במרחק 20 דקות נסיעה מבאלצ’יק, עיירת נופש נוספת ומקסימה בה כדאי מאוד לבקר בגן הבוטני. יש באזור זה גם כמה מגרשי גולף נחמדים מאוד.

הגן הבוטני בבאלצ'יק (צילום: צילום מקורי)הגן הבוטני בבאלצ’יק (צילום: צילום מקורי, רישיון)

**פרסומת**


המלצות "הכל על" לקווארנה

  • דרך ההגעה המומלצת לקווארנה הינה ברכב פרטי.
  • הביקור בקוואנה מומלץ במיוחד בעונת התיירות בקיץ – בין החודשים מאי עד ספטמבר. בשאר השנה מזג האוויר במקום קר עם רוח עזה.
  • הלינה בקווארנה מתאימה מאוד לחופשה משפחתית בבולגריה שעיקרה טבע וטיולים, זוהי חופשה שונה מאוד מאפשר חופשה משפחתית בריזורטים הגדולים כמו חולות הזהב או סאני ביץ’.

מידע שימושי על קווארנה

ההגעה מורנה לקווארנה ברכב פרטי הינה דרך כביש 902 לכיוון צפון (לכיוון דובריץ’) וממנו לעלות על כביש 9 לכיוון צפון.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב