כל מה שמבקרי כף קליאקרה צריכים לדעת

מבצר היסטורי לאנשים שאוהבים נוף ולא מפחדים מקצת גובה.

מידע כללי על כף קליאקרה

כף קליאקרה הוא חצי אי הנכנס אל תוך הים השחור ועליו מבצר עתיק שממוקם קרוב לגבול הרומני, מצפון לורנה. השם קאליקרה מגיע מיוונית ומשמעותו הצוק היפה, השם לא מפתיע מאחר ומדובר באחד המפרצים ההיסטורים היפים ביותר באירופה. על פי האגדות, למבצר היו שימושים רבים ונשמרו בו אוצרות רבים. המפרץ היה מיושב כבר מהמאה הרביעית לפני הספירה על ידי השבטים התראקים, ולאחר מכן התיישבו בן גם העמים הבולגרים, הרומנים והרומים. היום המבצר הוא למעשה מוזיאון באוויר הפתוח, עם נוף יפייפה לים השחור. ניתן לראות את הריסות המבצר המאוחר ביותר שנבנה באזור, סביב המאה ה-14 לספירה, והמרחצאות הרומים, קירות ושערים שנשארו עומדים, ואפילו קפלה קטנה בקצה המבצר. ושמורת טבע חיים בו מינים ייחודיים של ציפורים- כ- 250 זנים מסתובבים באיזור. במבצר קיימת מערה קטנה, שהיא בעצם מעין מוזיאון קטן עם כניסה חופשית, שבו ניתן לראות חפצי אומנות שונים שנמצאו במבצר, החל מהמאה ה-3 לפני הספירה ועד המאה ה-17 לספירה. בשטח המבצר ניתן למצוא גם מסעדה בה ניתן לאכול.

קפלת סנט.ניקולס בקצה המבצר (צילום: www.bdmundo.com)קפלת סנט.ניקולס בקצה המבצר (צילום: www.bdmundo.com, רישיון)המלצות "הכל על" עבור כף קליאקרה

  • דרך ההגעה המומלצת הינה ברכב.
  • מומלץ להגיע בימי שמש, עם ראות טובה, על מנת להנות מהנוף בצורה הטובה ביותר. בנוסף קחו בחשבון כי מאחר ומדובר בצוק בגובה 70 מ’ לרוב יש בו רוח, גם בימים החמים יותר.
  • המקום מתאים מאוד למשפחות שאוהבות נופים והיסטוריה, השילוב של העתיקות עם הנוף של הים הופך את הביקור למקסים וכיפי.
  • עלות הכניסה למוזיאון הפתוח הינה 3 לבה.

מידע שימושי על כף קליאקרה

שעות פתיחה: כל יום בין השעות 20:00-9:00.
כתובת: 9660 Kavarna, בולגריה.
דרכי הגעה: ברכב פרטי או בטיולי יום מאורגנים מהמלונות/מורנה.
אתר רשמי: https://www.capekaliakra.com/

[wpgmza id="25" cat="5" marker="4483" zoom=15"]