1. עמוד הבית
  2. »
  3. בולגריה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. מחוז דובריץ’
  6. »
  7. דובריץ’, בולגריה – המדריך המקיף ביותר בעברית | Dobrich

דובריץ’, בולגריה – המדריך המקיף ביותר בעברית | Dobrich

עיר המשלבת בין מסורות עתיקות לבין חדשנות והתקדמות, עיר הבירה של מחוז דובריץ’.

מידע כללי על דובריץ'

דובריץ’ ממוקמת בצפון מזרח בולגריה והיא בירת מחוז דובריץ’, היא נמצא 30 ק”מ צפונית לורנה. היא העיר הקטנה ביותר מבין שלושת ערי המחוז שלחוף הים השחור הבולגרי ובניגוד לורנה ובורגס היא לא על קו החוף ועל כן היא לא עיר מאוד תיירותית. תיירים רבים יגיעו למחוז דובריץ’ ללינה בעיירות הנופש באלצ’יק או קווארנה, אבל לא יגיעו לעיר עצמה. לרוב מי שיבחר ללון בעיר יבחר בה כנקודת עצירה בדרך ליעד הבא ולא יבוא לעיר על מנת לנפוש בה.

פארק סנט ג'ורג' בעיר דובריץ' (צילום: Pamporoff)פארק סנט ג’ורג’ בעיר דובריץ’ (צילום: Pamporoff, רישיון)

מה עושים בדובריץ'

בהתאם לכך שאופי העיר אינו אופי תיירותי לא תמצאו יותר מידי אטרקציות ואתרים לבקר בהם בעיר. הפארק המרכזי של העיר הינו פארק סנט ג’ורג’, פארק נחמד ומטופח מלא צמחייה ואגם במרכזו. גם בגן החיות של דובריץ’ נחמד לבקר,זהו גן חיות לא סטנדרטי אשר מהווה מרכז הצלה ושיקום. בגן חיות זה, בדומה לגן החיות של בורגס, החיות נמצאות במרחבים פתוחים גדולים, ומלבד דובים לא תמצאו בו חיות טורופות מה שמאפשר לחיות ל אלהיות בכלובים שאנו רגילים לחשוב עליהם כשאנו חושבים על גן חיות. כמו כן יש בעיר מוזיאון ארכיאולוגי ומוזיאון אתנוגרפי קטנים למי מכם שחובב היסטוריה ורוצה לראות וללמוד קצת יותר על ההיסטוריה של אזור דובריץ’ – הרחוקה יותר והרחוקה פחות. שימו לב כי מאחר והעיר פחות תיירותית לא תמיד המדריכים במוזיאונים ידעו להסביר לכם על המוצגים באנגלית.

גן החיות בדובריץ' (צילום: Suffer Tedkov)גן החיות בדובריץ’ (צילום: Suffer Tedkov, רישיון)

לינה בדובריץ'

חלק גדול מן המבקרים הלנים בדובריץ’ לנים בה כעצירה בדרך ליעד הבא ולא בכדי לנפוש בה. למחפשים מלון הנותן תמורה טובה למחיר אנו ממליצים על Park Hotel Izida .  במידה ואתם מעדיפים דירה על פני מלון אנו ממליצים על Apartment Retro 8. תקופת קיץ היא התקופה העמוסה ביותר בדובריץ’ ולכן אם אתם מגיעים בחודשים אלו מומלץ להזמין מראש מקום לינה. אפשר למצוא בקישור הזה מקומות לינה רבים בדובריץ’ להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם.המלצות "הכל על" לדובריץ'

  • דרך ההגעה המומלצת לדובריץ הינה ברכב פרטי.
  • העיירה פחות מתאימה לצעירים, יש מספר מצומצם של פאבים בעיר ואטרקציות בעיר אשר פחות פונות לקהל הצעיר המגיע לבולגריה.

מידע שימושי על דובריץ'

ניתן להגיע לדובריץ’ ברכב פרטי, נסיעה האורכת כ50 דקות מורנה דרך כביש מספר 29.
ניתן להגיע גם בתחבורה ציבורית, ישנה רכבת המגיעה לעיר (ולמעשה קו זה, adra tur, ממשיך עד לעיירת הנופש קוסטנצה ברומניה), משך הנסיעה ברכבת הינו כשעה וחצי מורנה. באופן כללי לרוב התחבורה הציבורית בבוגלריה איטית יחיסית ולא יעילה, ופער המחירים בינה לבין הגעה עצמאית לא תמיד מספיק גדול על מנת להצדיק את פער המחירים, אותו הדבר תקף גם כאן בהגעה בתחבורה ציבורית לדובריץ’.

[wpgmza id="25" cat="4" marker="4384" zoom=15"]