כל מה שמבקרי הגן הבוטני בבאלצ’יק צריכים לדעת

הגן הבוטני הגדול ביותר בבולגריה, ובו ארמון הקיץ של מלכת רומניה.

מידע כללי על הגן הבוטני בבאלצ'יק

הגן הבוטני בבאלצ’יק נמצא במרחק 40 דקות נסיעה מאזור חולות הזהב, והוא ללא ספק אחד מאתרי החובה בסביבה. הגן הוקם בשנות החמישים, וגם הוא בדומה לגן הבוטני בורנה, גן בוטני אוניברסיטאי השייך לאוניברסיטת סופיה האחראית על הטיפול בו. בן ישנם יותר מ4,900 זנים שונים של צמחים, החל מפרחים ועד וצמחים טרופים עם עלים ענקיים. הגן מלא בפינות חמד לשבת בהן ולהנות מהאווירה הרגוע, האוויר הצלול והנוף המקסים לים השחורה אשר מציץ מבין העלים והצמחים בגן. בחלק מהגן יש ערוגות פרחים המסודרים כך שיצרו צורות גירומטרים, ובחלק יש פשוט טבע “פראי” אשר מקיף אתכם בצבע ירוק. מעבר להנאה מהגנים עצמם יש במקום שני אתרים ששווה לבקר בהם. הראשון הוא ארמון הקיץ של המלכה הרומניה מרי. האזור היה במשך שנים רבות תחת שלטון בולגרי, אך ברגע שהרומנים כבשו את האזור, המלכה התאהבה בו ובחרה להקים דווקא בו את ארמון הקיץ שלה בה היא בילתה לא מעט זמן, בין השאר מאחר והבן שלה בחר בארמון זה בתור מגורי הקבע שלו, ולא רק כארמון קיץ. הנקודה הנוספת שלא כדאי לפספס, במיוחד חובבי היין שבינכם, הוא מבנה קטן ובו תוכלו לטעום ולקנות יינות מהכרמים שנטעה המלכה מרי. היינות ברובם מתוקים ומיוחדים בטעמים שלא נתקלים בהם. בין אם מדובר ביין עם שקדים, עם מלון או יין שעשוי תפוחים קפואים.

חנות היקב בה ניתן לטעום ולקנות את היינות המיוצרים ביקבי המקום (צילום: צילום מקור)חנות היקב בה ניתן לטעום ולקנות את היינות המיוצרים ביקבי המקום (צילום: צילום מקור, רישיון)

אחת מפינות החמד בגן (צילום: צילום מקור)אחת מפינות החמד בגן (צילום: צילום מקור, רישיון)

ארמון הקיץ של מרי, מלכת רומניה (צילום: צילום מקור)ארמון הקיץ של מרי, מלכת רומניה (צילום: צילום מקור, רישיון)

כרטיסים לאטרקציות ואתרים באזור באלצ’יקהמלצות "הכל על" עבור הגן הבוטני בבאלצ'יק

  • דרך ההגעה המומלצת לגנים הבוטנים היא עם רכב.
  • העונה המומלצת ביותר לביקור בגנים היא הקיץ.
  • עלות כרטיס הכניסה למבוגר הינה 7 לבה, עלות כרטיס הכניסה בעבור ילדים עד גיל 18 הינה 2 לבה.
  • במידה ואתם מגיעים לגנים הבוטנים עם רכב מכיוון חולות הזהב וורנה, יכאי לעצור בדרך בחנות ביתית בה מיצרים כלי קרמיקה האופניינים לבולגריה.

מידע שימושי על הגן הבוטני בבאלצ'יק

שעות פתיחה: בחודשי הקיץ 20:00-8:00, בחודשי החורף 17:00-8:30
כתובת: Kurortna zona Dvoretsa 1, 9600 Dvoretsa, Balchik, בולגריה
דרכי הגעה: רכב פרטי דרך כביש E87 וממנו פונים ימינה לכביש 27.

[wpgmza id="25" cat="5" marker="4488" zoom=15"]