אלבנה, בולגריה 2024 | Albena

אלבנה בכמה מילים

אלבנה נמצאת על חופי הים השחור, כ30 קילומטר מורנה וכמה דקות נסיעה בלבד מבאלצ’יק. זוהי עיירת נופש ימית המיועדת בעיקר למשפחות ויש בה מגוון מלונות, כאשר רובם מציעים לינה על בסיס “הכל כלול”. הריזורט נבנה בשנות ה-60 ויועד להיות עיירת נופש בלבד. בדומה לחולות הזהב גם באלבנה איו תושבים הגרים בה כדרך קבע לאורך כל השנה, ובחודשי החורף העיירה סגורה. זהו ריזורט סגור, והכניסה אליו מתאפשרת רק עם הצגת הזמנה לאחד המלונות בריזורט.  הריזורט משתרע על פני 5 ק”מ של רצועת חוף מקסימה עם חול נעים וממשיכה להתחדש עם בניית מלונות חדשים בכל שנה.

מלון לגונה גארדן, אחד המלונות החדשים באלבנה (צילום: צילום מקורי)מלון לגונה גארדן, אחד המלונות החדשים באלבנה (צילום: צילום מקורי, רישיון)

מה עושים באלבנה

הריזורט הינו ריזורט יחסית רגוע ומיועד בעיקר למשפחות. בהתאם לכך אין הרבה אטרקציות, מועדונים ובארים הפועלים בריזורט עצמו. האטרקציות המרכזית באלבנה היא כמובן החוף שלה, חוף נקי ומטופח עם חול נעים ומים יחסית שקטים כך שהכניסה אליהם עם ילדים יחסית נוחה ונעימה. שימו לב שבהשוואה לים התיכון, הים השחור דיי קריר גם בחודשי הקיץ. בריזורט יש גם פארקי שעשועים קטנים לילדים, מסעדות וכמובן טיילת נחמדה לאורך החוף. אופי החופשה באלבנה הוא בעיקר “בטן גב”, אבל יש בריזורט גם מגרשי ספורט – למלש מגרש טניס. בנוסף הנסיעה ממנה לאתרים סביב – הגן הבוטני בבאלצ’יק, גולף בבאלצ’יק או מנזר אלדז’ה היא נסיעה יחסית קצרה. כך שההגעה אליה מומלצת מאוד גם למי שמחפש מקום רגוע ללון בו וממנו לצאת לטיולים יומיים בסביבה עם רכב שכור.

החופים של אלבנה (צילום: צילום מקורי)החופים של אלבנה (צילום: צילום מקורי, רישיון)

לינה באלבנה

הלינה בעיירה מתאימה מאוד לחופשה משפחתתית. יש באלבנה מספר פארקי מים, ובחלק מהמלונות יש מגלשות ,אטרקציות דומות של המלון עצמו ואף במגוון מהמלונות מציעים לינה על בסיס “הכל כלול”. אם תרצו להתפנק במלון יוקרתי ביחס לאזור Maritim Paradise Blue Hotel & Spa תהיה בחירה מומלצת. או את מלון Hotel Mura הנותן תמורה טובה למחיר. בתקופת קיץ רוב המלונות מלאים ולכן למבקרים בחודשים אלו מומלץ להזמין לינה מראש למתלבטים, ניתן למצוא בקישור הזה מקומות לינה עם אפשרות ביטול.

המלצות הכל על למבקרים באלבנה

  • דרך ההגעה המומלצת והיחידה לאלבנה הינה עם רכב פרטי. ניתן להגיע לאלבנה מורנה דרך כביש 902 לכיוון צפון רכב שכור דרך כביש 902 וממנו להתחבר לכביש מספר E87.
  • מעבר לכך שהביקור באלבנה מומלץ לעונת הקיץ לא ניתן לבקר בה שלא בעונת התיירות מחודש מאי עד חודש ספטמבר. במהלך מרבית השנה העיירה סגורה ובתי המלון בה לא פעילים. כדאי לקחת בחשבון שאומנם עונת התיירות נפתחת במאי, אבל בשלב זה עוד יחסית קריר והמים לא כל כך נעימים.
  • העיירה מתאימה מאוד לחופשה משפתחתית בבולגריה. יש באלבנה מספר פארקי מים ושעשועים קטנים ובחלק מהמלונות יש מגלשות ואטרקציות דומות של המלון עצמו.
למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: