כל מה שצריך לדעת לפני שמבקרים בפומריה | Pomorie

ים המלח של בולגריה.

מידע כללי על פומריה

פומריה הינה אחת מעיירות הנופש האהובות במחוז בורגס הנמצאת במרחק 20 ק”מ בלבד מהעיר בורגס. פומריה ידועה בזכות אגם פומריה, בו יש מלחים בכמויות גבוהות מאוד אשר הופך אותה ואת הריזורטים באזור למקומות מושלמים לחופשת ספא מפנקת ומרגיעה. המתיישבים הראשונים במקום היו היוונים, גם השם אשר נתנו לו היוונים הושפע מאגם פומריה, היוונים קראו למקום אנכיאלוס – אשר בתרגום חופשי אומר ליד המלח. השליטה בעיר עברה בין סוזופול לנסבר אשר נלחמו עליה שנים רבות. הלינה בפומריה והסביבה מתאימה כמובן למי שמחפש חופשת ספא אך גם למי שרוצה להיות בסביבת מרכזי התיירות העיקריים – סאני ביץ’ ונסבר – אבל מעוניין במקום לינה קצת רגוע ושקט יותר.

בריכות ייצור מלח בפומריה (צילום: imagesfrombulgaria.com)בריכות ייצור מלח בפומריה (צילום: imagesfrombulgaria.com, רישיון)

מה עושים בפומריה

אחד הדברים המרכזיים בפומריה הוא אגם המלח והבוץ עשיר המינרלים הנמצא סביבו ובקרקעיתו – בדומה לים המלח אצלנו. תוכלו להנות ממוצרי הבוץ של אגם פומריה והמלח של האגם במרכזי הספא והמלונות באזור. האגם הינו המקום היחיד בבולגריה בו כורים מלח, ובהתאם לכך הקימו בעיירה את מוזיאון המלח ובו מציגים את הכלים באמצעותם מפיקים את המלח. קחו בחשבון שמדובר במוזיאון קטן מאוד שלא תמיד המדריכים בו יודעים מספיק אנגלית כדי להסביר על התהליך, כך שהביקור בו ממש לא בגדר חובה. בנוסף אפשר להנות מחופי העיירה, לראות מבינים עתיקים כמו הנקרופוליס.

חופי פומריה (צילום: Ivanowitsch)חופי פומריה (צילום: Ivanowitsch, רישיון)

**פרסומת**


המלצות "הכל על" לפומריה

  • דרך ההגעה המומלצת לפומריה הינה ברכב.
  • מכיוון שהעיירה היא עיירת ספא אפשר להגיע אליה גם בחודשי החורף הקרים, זאת בניגוד לשאר עיירות החוף הבולגרי, אך כדאי לקחת בחשבון שמזג האוויר חורפי והטמפרטורות נעות בין 10-0 מעלות. כמו כן, חלק מהמקומות כמו הנקרופוליס והעיירות הסמוכות פחות פעילות בחורף מבחינת תיירות.
  • הכניסה לרוב האתרים והמקומות פומריה הם בחינם או בתשלום מועט.

מידע שימושי על פומריה

פומריה קרובה מאוד לשדה התעופה של בורגס, וישנה גם תחבורה ציבורית היוצאת ממנו ומגיעה אל העיירה. ניתן להגיע גם באמצעותה וגם עם רכב דרך כביש מספר 9.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב