ריומג’ורה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Riomaggiore

המדריך המקוצר לתייר

ריומאג’ורה הוא הכפר הדרומי ביותר של צ’ינקווה טרה ולעתים קרובות נקודת המוצא למטיילים החוקרים את קו החוף המרהיב הזה הידועה בכרמים המדורגים התלולים שלה, הבתים הצבעוניים הנצמדים לצוקים, והנמל הקטן והתוסס שלה. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור צ’ינקווה טרה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע לכפר ליותר מיום טיול אחד, למשל תוכלו לשוטט ברחובות המקסימים והצרים המלאים בחנויות מקומיות, לצאת לסיור בסירה ולהנות מקו החוף של צ’ינקווה טרה. כמו כן, תוכלו לטייל בשביל המפורסם “ויה דל’אמור” (שביל האוהבים) ולהנות מתצפית פנורמית רומנטית על הים הליגורי.

טיולי יום לריומג’ורה

מאחר וריומג’ורה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ריומג’ורה מפירנצה. טיולי היום לריומג’ורה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בריומג’ורה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. טיולי היום לרוב ישלבו גם ביקור בכפרים הנוספים שלאורך קו החוף של צ’ינקווה טרה, כמו גם מסלולים בהרים ובצוקים התלולי הצופים אל הים הליגורי. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

ריומג’ורה במבט מהאוויר, קו חוף יפהפה

איך מגיעים לריומג’ורה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לריומג’ורה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לריומג’ורה כחלק מטיול יום מאורגן מפירנצה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בריומג’ורה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לריומג’ורה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לריומג’ורה בתחבורה ציבורית, הדרך הטובה ביותר היא לקחת רכבת מערים איטלקיות גדולות כגון גנואה, פיזה או פירנצה לעיר לתחנת הרכבת הראשית של לה ספציה (La Spezia Centrale) משם, לנסיעה קצרה של 10 דקות בלבד תביא אתכם מלה ספציה לריומג’ורה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לריומג’ורה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לריומג’ורה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפירנצה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בריומג’ורה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לריומג’ורה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לריומג’ורה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור צ’ינקווה טרה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור פיאצה ויגנולי (piazza vignaioli). כמה ממקומות הלינה המומלצים בריומג’ורה הם דירות הארחה Scorci Di Mare ,Sottocoperta ו-Affittacamere Le Giare. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

ריומג’ורה, מציע מגוון אפשרויות לינה
למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: