מונטרוסו, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Monterosso al Mare

המדריך המקוצר לתייר

מונטרוסו אל מארה, או בקיצור מונטרוסו, הוא הגדול מבין חמש העיירות של צ’ינקווה טרה והחופים החוליים המדהימים והמים הצלולים שלו מציעים שילוב של יופי טבעי וקסם מקומי שמושך מבקרים רבים לאורך כל השנה. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור צ’ינקווה טרה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לטייל בשבילים הציוריים המחברים בין כפרי צ’ינקווה טרה ולחקור את כנסיית סן ג’ובאני בטיסטה בת מאות השנים, דוגמה מדהימה לארכיטקטורה הגותית.

טיולי יום למונטרוסו

מאחר ומונטרוסו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל מונטרוסו מפירנצה. טיולי היום למונטרוסו פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו במונטרוסו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. טיולי היום לרוב משלבים ביקור בכפרים הנוספים של צ’ינקווה טרה, סיורים בסירה צמוד לחופים של כפרי צ’ינקווה טרה או טיולים רגליים קצרים בהרים שבין הכפרים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מונטרוסו אל מארה, ישנם מגוון פעילויות מומלצות בכפר הקטן

איך מגיעים למונטרוסו

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע למונטרוסו באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע למונטרוסו כחלק מטיול יום מאורגן מפירנצה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים במונטרוסו, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים למונטרוסו בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ההגעה למונטרוסו אל מארה באמצעות תחבורה ציבורית היא פשוטה יחסית, במיוחד אם אתם יוצאים מעיר איטלקית גדולה. אחת האפשרויות הנוחות ביותר היא לקחת רכבת: מונטרוסו מקושרת היטב על ידי רשת הרכבות האיטלקית, במיוחד מערים כמו גנואה, פיזה ופירנצה. ניתן לקחת רכבת מאספת או ישירה מגנואה או לה ספציה לתחנת הרכבת של העיירה אשר נמצאת במיקום מרכזי, מה שמקל על ההליכה לרוב המלונות והאטרקציות. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים למונטרוסו עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי למונטרוסו היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפירנצה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה במונטרוסו

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי למונטרוסו יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש למונטרוסו להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור צ’ינקווה טרה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור כנסיית סן ג’ובאני בטיסטה (San Giovanni Battista Church). כמה ממקומות הלינה המומלצים במונטרוסו הם מלונות שלושת הכוכבים Hotel Villa Adriana ,Hotel Il colle di Monterosso וHotel Margherita. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

הבתים במונטרוסו אל מארה, גם הלינה בכפר היא חוויה ייחודית
למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: