ורנאצה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Vernazza

המדריך המקוצר לתייר

על בנייניה בגווני פסטל הנצמדים לצוקים התלולים המשקיפים על ים הטורקיז הליגורי, ורנאצה היא היהלום שבכתר באזור צ’ינקווה טרה באיטליה. במשך עשרות שנים מבקרים מתאהבים בכפר הדייגים המקסים הזה, שבו הם יכולים לחוות את המיטב של חיי החוף האיטלקי דרך החנויות הייחודיות שלו, פירות הים הטעימים ומסלולי ההליכה עוצרי הנשימה. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור צ’ינקווה טרה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לטייל בשבילים הציוריים המחברים בין כפרי צ’ינקווה טרה, ליהנות מפירות ים טריים שנתפסו במסעדה על שפת הים, ולעשות טבילה מרעננת בנמל המוגן המשמש כבריכת שחייה טבעית.

טיולי יום לורנאצה

מאחר וורנאצה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל ורנאצה מפירנצה. טיולי היום לורנאצה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בורנאצה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. טיולי היום לרוב ישלבו גם ביקור בכפרים הנוספים שלאורך קו החוף של צ’ינקווה טרה,כאשר חלקם גם יציעו מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות בין הכפרים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

איך מגיעים לורנאצה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לורנאצה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לורנאצה כחלק מטיול יום מאורגן מפירנצה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בורנאצה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לורנאצה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ההגעה לורנאצה באמצעות תחבורה ציבורית היא למעשה הדרך היחידה להגיע באופן עצמאי לכפר, אך אל תדאגו- היא פשוטה מאוד, במיוחד אם אתם יוצאים מעיר איטלקית גדולה. ורנאצה מקושרת היטב על ידי רשת הרכבות האיטלקית, במיוחד מערים כמו גנואה, פיזה ופירנצה. ניתן לקחת רכבת מאספת או ישירה מגנואה או לה ספציה לתחנת הרכבת של העיירה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

לינה בורנאצה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לורנאצה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לורנאצה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור צ’ינקווה טרה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור ויה רומא (via roma). כמה ממקומות הלינה המומלצים בורנאצה הם Albergo Ristorante Paradiso, Hotel Le Grazie, ו La Calata. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.
למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: