פנראה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Panarea

המדריך המקוצר לתייר

פנראה (Panarea) הוא אחד מהאיים היפים ביותר בארכיפלג האיאולי שנמצאים מצפון לסיציליה, המאופיין באווירה הים תיכונית, במים צלולים ובנופים שובי לב הממוסגרים על ידי רקע של הרי געש מרשימים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לחקור את המפרצונים הבתוליים של האי, לשוטט בכפר עם הבתים הלבנים סן פייטרו (San Pietro) ולצאת לטיולים אל חורבות עתיקות על רקע הים התיכון המהפנט.

הבתים הלבנים של פנראה

הבתים הלבנים של סן פיטרו על הרקע ההרים הוולקניים

טיולי יום לפנראה

מאחר ופנראה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל פנראה ממילאצו וליפארי. טיולי היום לפנראה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בפנראה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מדובר בסיורים שמתפרשים על פני שלם (בין 8 ל-10 שעות) ולרוב עוברים בכמה איים נוספים כמו סטרומבולי, וולקנו וליפארי. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

סטרומבולי

האי הגעשי סטרומבולי שמושך אליו תיירים רבים בו עוברים הסיורים

איך מגיעים לפנראה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לפנראה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לפנראה כחלק מטיול יום מאורגן ממילאצו וליפארי (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בפנראה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

כדי להגיע לפנראה, קחו מטוס ימי או מעבורת ממילאצו, פאלרמו או נאפולי, עם שירותים המופעלים בעיקר על ידי חברות כמו Siremar ו-Ustica Lines, המספקות נוסעים ישירות לנמל הקטן של פנראה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בסיציליה יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב בסיציליה והשכרת באיטליה.

תיירים בשייט לפנארה

ההגעה לפנראה היא בשייט בלבד, מי שמטייל בסיציליה עם רכב שכור יצטרך להשאיר אותו במקום ממנו יוצא לשייט

לינה בפנראה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לפנראה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לפנראה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור האיים האיאוליים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור הנמל של פנראה בסן פיטרו. כמה ממקומות הלינה המומלצים בפנראה הם La Ginestra, Hotel Tesoriero ו-Hotel Lisca Bianca. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

נמל פנארה

תיירים רבים בוחרים ללון באזור הנמל