1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. סירקוזה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Syracuse

סירקוזה, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Syracuse

המדריך המקוצר לתייר

סירקוזה (Syracuse) היא עיר נמל בדרום סיציליה בה תערובת שובת לב של היסטוריה יוונית עתיקה וקסם סיציליאני, בה החורבות המדהימות של הפארק הארכיאולוגי של ניפוליס לצד המים התכולים של הים התיכון. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל ללכת לתיאטרון היווני העתיק בפארק הארכיאולוגי של ניפוליס (Neapolis Archaeological Park), להנות מהיופי של האי אורטיג’יה (Ortigia) עם הארכיטקטורה הבארוקית והסמטאות הצרות שלו, ומהמסתורין של אוזן דיוניסיוס (Ear of Dionysius), מערת גיר הידועה באקוסטיקה הייחודית שלה.

רחובות סירקוזה

הרחובות המקסימים של סירקוזה

טיולי יום לסירקוזה

מאחר וסירקוזה מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל סירקוזה מקטניה או טאורמינה. טיולי היום לסירקוזה פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בסירקוזה בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. רוב הסיורים הם סיורים של יום שלם (לפחות 7 שעות) וכוללים גם הגעה לאורטיג’יה ולתיאטרון היווני העתיק בפארק הארכיאולוגי של ניפוליס. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

תיאטרון היווני העתיק בפארק הארכיאולוגי של ניפוליס סירקוזה

תיאטרון היווני העתיק של ניפוליס – מרבית הסיורים יעברו גם בו

איך מגיעים לסירקוזה

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לסירקוזה באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לסירקוזה כחלק מטיול יום מאורגן מקטניה או טאורמינה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בסירקוזה, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לסירקוזה בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ניתן להגיע לסירקוזה באמצעות תחבורה ציבורית, אפשר לקחת רכבת של טרניטליה מקטניה ישירות לתחנת הרכבת המרכזית של סירקוזה, או להשתמש באוטובוסים בין עירוניים המחברים את סירקוזה עם חלקים שונים של סיציליה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

תחנת רכבת סירקוזה

למחפשים דרך זולה אפשר להגיע לסירקוזה גם ברכבת

איך מגיעים לסירקוזה עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לסירקוזה היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בקטניה משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה בסירקוזה

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לסירקוזה יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לסירקוזה להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור סיציליה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור כיכר הדואמו (Piazza del Duomo) שנמצאת באורטיג’ה – העיר העתיקה של סירקוזה. כמה ממקומות הלינה המומלצים בסירקוזה הם Grande Albergo Alfeo, Caportigia Boutique Hotel ו-Calafatari B&B. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

כיכר הדואמו סירקוזה

כיכר הדואמו של סירקוזה – מאזורי הלינה הפופולאריים ביותר בעיר