1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. סטרומבולי, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Stromboli

סטרומבולי, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Stromboli

המדריך המקוצר לתייר

סטרומבולי (Stromboli)- הוא אי געשי קטן, בו כפר מקומי בעל אותו השם, השוכן בקרבה לסיציליה ולאיטליה היבשתיות. סטרומבולי הוא חלק מהאיים הליפאריים והאאוליים ששוכנים צפונית לסיציליה. האי הוא בעצם הר געש שעולה מן הים, תופעת טבע מסקרנת ויפה במיוחד. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם, יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לחזות בהתפרצויות עוצרות הנשימה של אחד מהרי הגעש הפעילים באירופה, לצאת לטיול מודרך אל פסגתו לתצפית שקיעה נהדרת, ולשוט מסביב לקווי החוף שלו כדי לחקור את החופים השלווים ואת המים התכולים של הים הטירני.

האי הגעשי סטורמבולי, פלא טבע ייחודי במרחק של שיט קצרהאי הגעשי סטורמבולי, פלא טבע ייחודי במרחק של שיט קצר

טיולי יום לסטרומבולי

מאחר וסטרומבולי מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל סטרומבולי מטרופאה (Tropea), מילאצו (Milazzo) ו טאורמינה (Taormina). טיולי היום לסטרומבולי פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו בסטרומבולי בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מדובר בסיורים שמתפרשים על פני יום שלם (בין 8 ל-10 שעות) ולרוב עוברים בכמה איים נוספים כמו ליפארי ופנראה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

הר הגעש בעת התפרצות, מחזה תדיר באיהר הגעש בעת התפרצות, מחזה תדיר באי

איך מגיעים לסטרומבולי

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לסטרומבולי באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לסטרומבולי כחלק מטיול יום מאורגן מטרופאה (Tropea), מילאצו (Milazzo) ו טאורמינה (Taormina). (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים בסטרומבולי, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

כדי להגיע לאי סטרומבולי באמצעות תחבורה ציבורית יש להגיע לערים: מילאצו, נאפולי או מסינה. מערים אלו עולים על מעבורת המופעלות על ידי חברות כמו Siremar או Liberty Lines המספקות שירותים סדירים לאיים האיאוליים, כולל האי סטרומבולי. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בסיציליה או נאפולי יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב בסיציליה והשכרת באיטליה.

מעבורת לאיים האייאוליםמעבורת לאיים האייאולים

לינה בסטרומבולי

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לסטרומבולי יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לסטרומבולי להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור האיים הליפאריים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור רחוב ויה רומא (Via Roma) בעיירה סטרומבולי. כמה ממקומות הלינה המומלצים בסטרומבולי הם Hotel Ossidiana Stromboli Center וHotel Villaggio Stromboli – isola di Stromboli. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

העיירה סטרומבולי למרגלות הר הגעש, מוקד הלינה המרכזי.העיירה סטרומבולי למרגלות הר הגעש, מוקד הלינה המרכזי