1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. המדרגות הטורקיות, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Stair of the Turks

המדרגות הטורקיות, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Stair of the Turks

המדריך המקוצר לתייר

המדרגות הטורקיות בסיציליה הן פלא טבעי של צוקי אבן גיר לבנים שפוסלו באופן טבעי על ידי הים במשך מאות שנים, המציע למבקרים נוף טבעי בלתי נשכח בגן עדן הים תיכוני. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר בעיירה המקסימה ריאלמונטה (Realmonte) עם הארכיטקטורה ההיסטורית והאווירה הידידותית שלה וליהנות מהעתיקות המדהימות בעמק המקדשים של אגריג’נטו (Valley of the temples) שנמצא בסמוך.

מדרגות הטורקים. פלא טבעי המדרגות הטורקיות, פלא טבעי

טיולי יום למדרגות הטורקיות

מאחר ומדרגות הטורקיות מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל האתר מסאן לאונה (San Leone), פאלרמו (Palermo), קטניה (Catania) ואגריג’נטו (Agrigento). טיולי היום למדרגות הטורקיות פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו במדרגות הטורקיות בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. רוב הסיורים הם סיורים של שעה וחצי עד ארבע שעות מעיירות סמוכות הכוללים שיט וביקור במדרגות בלבד, ומיעוט הסיורים הם סיורים של יום שלם (8 שעות) מהערים המרכזיות (קטניה ופלרמו) הכוללים ביקור בעמק המקדשים בנוסף לביקור במדרגות הטורקיות. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

עמק המקדשים באגריג'נטו. ברבים מטיולי היום למדרגות הטורקים מבקרים גם באתר מרשים זהעמק המקדשים באגריג’נטו, ברבים מטיולי היום למדרגות הטורקיות מבקרים גם באתר מרשים זה

איך מגיעים למדרגות הטורקיות

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע למדרגות הטורקיות באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע למדרגות הטורקיות כחלק מטיול יום מאורגן מסאן לאונה (San Leone), פלרמו (Palermo), קטניה (Catania) ואגריג’נטו (Agrigento). (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים במדרגות הטורקיות, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים למדרגות הטורקיות בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

נתחיל בלהדגיש שההגעה למדרגות הטורקיות עם תחבורה ציבורית היא מסורבלת וכוללת הליכה ארוכה ברגל, ולכן הזמנת סיור מודרך או הגעה עם רכב שכור הינן אופציות מומלצות יותר. כדי להגיע אל המדרגות הטורקיות בסיציליה עם תחבורה ציבורית, קחו רכבת לתחנת Agrigento Centrale. משם, קחו אוטובוס מקומי לריאלמונטה, שלוקח בערך 20-30 דקות. מריאלמונטה עליכם ללכת במשך 30 דקות) מתחנת הירידה למדרגות הטורקיות. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים למדרגות הטורקיות עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי למדרגות הטורקיות היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפלרמו משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

הכביש שעובר ליד היישוב אגריגנ'טו ומוביל למדרגות הטורקיםהכביש שעובר ליד היישוב אגריגנ’טו ומוביל למדרגות הטורקיות

לינה במדרגות הטורקיות

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי למדרגות הטורקיות יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאזור המדרגות הטורקיות להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור סיציליה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור אגריג’נטו (Agrigento). כמה ממקומות הלינה המומלצים באזור ממדרגות הטורקיות הם B&B Villa Eleonora ,Home Scala dei Turchi B&B וCase Vacanze Baia. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.