1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. האיים האגאדיים, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Aegadian Islands

האיים האגאדיים, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Aegadian Islands

המדריך המקוצר לתייר

האיים האגדיים (Aegadian Islands) הם קבוצת איים קטנה השוכנת מול החוף המערבי של סיציליה (איטליה). האיים הגדולים והמרכזיים בארכיפלג הם פביניינה (Favignana) ולבאנצו (Levanzo). בזכות המים הצלולים והנופים הבתוליים שלהם, האיים האגאדיים מספקים מפלט אידילי למטיילים, ומציעים הזדמנויות להכיר מערות ימיות ויבשתיות מדהימות, מסורות דיג עתיקות, ואת היופי השלו של החיים הים תיכוניים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להשתתף בשיט ולבקר במערות ים מהפנטות, לצלול או לשנרקל במימי התכלת הצלולים הסובבים את האיים ולהכיר את התרבות הקולינרית המקומית בעזרת צפייה בטכניקות דיג עתיקות יומין ובעזרת המסעדות הנהדרות שניתן למצוא באיים.

החופים המדהימים והמים הצלולים של האי פביניינה החופים המדהימים והמים הצלולים של האי פביניינה

טיולי יום לאיים האגאדיים

מאחר ואיים האגאדיים מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל האיים האגאדיים מטרפאני (Trapani) ופלרמו (Palermo). טיולי היום לאיים האגאדיים פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה וללא צורך לדאוג להיבט הלוגיסטי של הטיול. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באיים האגאדיים בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מדובר בסיורים באורך של יום שלם (8 שעות ומעלה) , כאשר בדרך כלל מבקרים בשני האיים המרכזיים לבאנצו ופביניינה. הסיורים כוללים זמן חופשי בכל אחד מהאיים, רחצה באחד מחופי הים הפראיים והשקטים המצויים בכל רחבי האיים ולעיתים גם ארוחת צהריים. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מערה ימית באי מרטימו, אליה ולנוספות תוכלו להגיע בטיולי יוםמערה ימית באי מרטימו, אליה ולנוספות תוכלו להגיע בטיולי יום

איך מגיעים לאיים האגאדיים

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאיים האגאדיים באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאיים האגאדיים כחלק מטיול יום מאורגן מטרפאני (Trapani) ופלרמו (Palermo) (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באיים האגאדיים, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

הגעה באופן עצמאי

כדי להגיע לאיים האגאדיים להגיע לעיר הנמל טרפאני (Trapani) בעזרת אוטובוס. מהנמל של טראפאני תוכלו להשתמש בשירותי המעבורת, אשר מגיעה לאיים פאביניינה, לבנצו ומרטימו. בעונת התיירות (סביב חודשי הקיץ) המעבורת תצא פעם בשעה-שעתיים. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).
מאחר ומדובר באי ההגעה עם רכב שכור לא מומלצת (ובמרבית המקרים לא אפשרית או תלויה במעבורות), לכן מי מכם ששוכר רכב בסיציליה יצטרך להשאיר אותו ליד הנקודה ממנה יוצאים לשייט לאי. למידע נוסף בנושא השכרת הרכב קראו בעמוד השכרת רכב בסיציליה והשכרת באיטליה.

האי פביניינה, שער הכניסה הראשי ומוקד הלינה בראשי בקבוצת האיים האגאדייםהאי פביניינה, שער הכניסה הראשי ומוקד הלינה בראשי בקבוצת האיים האגאדיים

לינה באיים האגאדיים

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאיים האגאדיים יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאיים האגאדיים להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור האיים האגאדיים. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור פיאצה מדריצ’ה שבאי פאביניינה (האי הפופולארי באריכפלג). כמה ממקומות הלינה המומלצים באיים האגאדיים הם מלון ארבעה כוכבים Tempo Di Mare, מלון שלושה כוכבים Albergo Bouganville והדירה Miramare Residence. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.