1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. סיציליה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Sicilia
  6. »
  7. אגריג’נטו, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Agrigento

אגריג’נטו, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Agrigento

המדריך המקוצר לתייר

אגריג’נטו, עיר שובת לב במערב סיציליה, מתהדרת בשילוב מהפנט של היסטוריה עתיקה ונופים עוצרי נשימה, כאשר גולת הכותרת שלה היא עמק המקדשים. זהו אתר מורשת עולמית של אונסק”ו המציג חורבות יווניות שמורות היטב מהמאה החמישית לפני הספירה, מה שהופך את אגריג’נטו ליעד שחובה לבקר בו עבור חובבי היסטוריה וחובבי טבע כאחד. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור סיציליה אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל לבקר בעמק המקדשים ולהתפעל מהחורבות היווניות המשומרות היטב והמקדשים העתיקים שלוקחים אחורה בזמן אל ההיסטוריה העשירה של אגריג’נטו.
לבקר בסקאלה דיי טורצ’י (Scala dei Turchi) הקסום, פלא טבע עם צוקים לבנים מדהימים ומים צלולים. לשוטט בעיירה המקסימה אגריג’נטו ולטעום מהמטבח הסיציליאני האותנטי במסעדות מקומיות.

סקאלה די טורצ'י

סקאלה די ט’ורצי

טיולי יום לאגריג’נטו

מאחר ואגריג’נטו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אגריג’נטו מקטניה או פלרמו. טיולי היום לאגריג’נטו פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באגריג’נטו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. מרבית ההסיורים אורכים בים 8-10 שעות וכוללים ביקור והדרכה בעמק המקדשים הייחודי שבאגריג’נטו. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מקדש בעמק המקדשים

עמק המקדשים- מוקד לטיולי יום

איך מגיעים לאגריג’נטו

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאגריג’נטו באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאגריג’נטו כחלק מטיול יום מאורגן מקטניה או פלרמו (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באגריג’נטו, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאגריג’נטו בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

ניתן להגיע לאגריג’נטו בתחבורה ציבורית על די הרכבת. ישנם קווי רכבות לעיירה מערים מרכזיות בסיצילה כמו קטניה, פלרמו ומסינה. הנסיעה מפלרמו אורכת בין שעתיים לשעתיים וחצי, תלוי בסוג הרכבת. מערים אלו ישנם גם קווי אוטובוסים המגיעים לאגריג’נטו כך שזו גם אופציה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לאגריג’נטו עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאגריג’נטו היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בפלרמו משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באגריג’נטו

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאגריג’נטו יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאגריג’נטו להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור סיציליה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור (Via Atenea) רחוב אטנאה. כמה ממקומות הלינה המומלצים באגריג’נטו הם La Terrazza di Empedocle,B&B Palazzo del Teatro,ו-Il Meraviglioso Mondo di Amélie.. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.