מידע כללי

ונציה היא עיר רומנטית ומתוירת מאוד, אך אותם גשרים (435 במספר!) שמייחדים את העיר הופכים אותה ללא ידידותית במיוחד עבור מטיילים מוגבלי תנועה. המוזיאונים לא נגישים מספיק, אין מעקות בטחון בין המדרכות לתעלות, והאטרקציות המרכזיות של העיר לא מותאמות לבעלי כסאות גלגלים (למידע נוסף על ונציה למוגבלי תנועה).
כאשר בוחרים מלון המותאם למוגבלי תנועה – רצוי לבדוק מלון הכולל אפשרות כניסה וגישה נוחה לכסאות גלגלים, מעלית פועלת ומרווחת, חדרים מותאמים לנכים וכדומה. ישנם לא מעט מלונות בונציה העונים לדרישות אלו, חשוב רק להדגיש שמרבית המלונות המונגשים הם מלונות יקרים יחסית – ברמות של שלושה, ארבעה או חמישה כוכבים. לצערינו המלונות הזולים בונציה פחות משקיעים בהנגשה לתייר עם מגבלות התנועה.

אך חשוב להבין כי בחירת מלון המותאם למוגבלים בתנועה אינו מספיק, משום שאם המלון מתאים אך לא נגיש לתחנה של ואפורטו, או נמצא בשכונה שכל הגשרים היוצאים ממנה אינם מונגשים, אין בכך טעם. ולכן בבחירתכם מלון מותאם למוגבלי תנועה בונציה, עליכם לשים לב למיקומו ולוודא שיש דרך קלה להגיע מהמלון אל תחנת הואפורטו, ללא גשרים בדרך (אם ניתן – שהמלון יהיה כמה שיותר קרוב לתחנה). אם המלון לא נגיש לתחנה תצטרכו לנסוע במונית סירה המותאמת במיוחד לכסאות גלגלים – דבר שעלול לייקר מאוד את עלות החופשה.

אחד המיקומים המומלצים הוא רובע סן מרקו, הוא ברובו נגיש ויש בו מיעוט גשרים, כמו גם הנגישות שלו לואפורטו גבוהה מאוד. יתרון נוסף בלינה באיזור סן מרקו הוא הקרבה לרוב האתרים המרכזיים של ונציה (למידע נוסף על מלונות בסן מרקו), שכן מדובר במרכז התיירותי של העיר, אך יש לקחת בחשבון כי בדיוק בגלל זה גם מדובר באחד האיזורים היקרים ביותר בעיר.

סנן על ידי
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)
face

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל