השכרת רכב בדולומיטים (2024) – הנחה בלעדית ומידע מקיף

עדכון אפריל, 2024

בעונה זו של השנה רמת הביקוש לרכבים שכורים בדולומיטים במגמת עליה אשר תגיע לשיא בקיץ. אומנם בחלק מקטגוריות הרכבים השכורים אפשר למצוא רכבים גם בסמוך לחופשה, אבל כאשר מחפשים רכבים גדולים או רכבים מדגם מסויים להזמנת הרכב מראש חשיבות רבה אף יותר. לכן, במיוחד אם מתכננים לשכור רכב לסופי שבוע, מומלץ מאוד להזמין רכב מראש, לפחות שבועיים לפני החופשה עצמה. לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה בדולומיטים.

המדריך המקוצר לשוכרים רכב בדולומיטים

רבים בוחרים לשכור רכב בדולומיטים במהלך החופשה שלהם באיטליה, שכן זוהי הדרך הטובה ביותר להנות מהמרחבים, הנופים והמקומות הפחות נגישים שבדולומיטים, או אפילו להרחיק ולהגיע לאוסטריה. אפשר למצוא תחנות השכרת רכב בדולומיטים אשר מרוכזות בבסמוך לנמל התעופה “מרקו פולו” שבונציה ובסמוך לנמל התעופה של מילאנו. רכב שכור משדרג את החופשה בדולומיטים ויאפשר לכם לכל המקומות המקסימים ביותר בדולומיטים אליהם קשה להגיע עם תחבורה ציבורית.
שימו לב כי הביקוש לרכבים בדולומיטים גבוה, לכן אנו ממליצים לבצע את ההזמנה מראש, אפילו מספר שבועות או חודשים מראש (תלוי בעונה בה אתם מגיעים לדולומיטים). במידה ואתם חוששים מההתחייבות תוכלו לבצע הזמנה עם אפשרות ביטול בחינם בקישור הזה. אנו ממליצים על הזמנה זמן רב מראש במיוחד כאשר מדובר על חופשה בקיץ או אם אתם מחפשים רכב מרווח שמתאים למשפחה, ג’יפ, ואן ורכבים אוטומטיים – שכן הביקוש עבורם גבוה וההיצע נמוך. במידה ומספיק לכם רכב ידני וקטן אפשר לעשות הזמנה במועד קרוב יותר לחופשה, אולם גם במקרה זה נמליץ להזמין מראש ולא לעשות את ההזמנה בתחנת ההשכרה בדולומיטים. הזמנה מראש תאפשר לכם גם לערוך השוואה בין הרכבים השונים וגם תוכלו להזמין רכבים בהנחה – למשל בקישור הזה עם 10 % הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

האם צריך לשכור רכב בדולומיטים?

באופן כללי, השכרת רכב בדולומיטים, בניגוד לערים הגדולות כמו ונציה או מילאנו, דווקא מומלצת מאוד. התחבורה הציבורית באזור זה מגיעה לעתים רחוקות מאוד, ולרוב גם מסורבלת משום שלעתים היא דורשת החלפה של 2 קווים (ולפעמים אף יותר!). אין זה אומר שאי אפשר להסתדר ללא רכב פרטי, אך במידה ותרצו את החופש להגיע ליותר עיירות חוץ מהיכן שאתם בוחרים ללון, בחלק גדול מהמקרים דרך ההגעה הנוחה ביותר היא עם רכב (למעט במקרים מסוימים בהם אתם רוצים להגיע לעיירה שאליה מגיעה תחבורה ציבורית, ואז ניתן להשתמש גם בה). מה גם שמרבית מקומות הלינה מציעים חניה, במקרים רבים אף בחינם – עוד על לינה עם חניה בהרי הדולומיטים ניתן לקרוא כאן.
המגיעים לאזור מגיעים כחלק מטיול כולל ומתגלגל בצפון איטליה וסוג כזה של טיול לא אפשרי לעשות ללא רכב שכור.
ונציה

בניגוד לונציה רכב שכור משפר את חווית הטיול בדולומיטים

חברות מומלצות להשכרת רכב בדולומיטים

Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב בדולומיטים עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב בדולומיטים דרך חברת Rentalcars
🚗 קורטינה דאמפצ'ו
🚗 אלבה
🚗 בולצנו

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב בדולומיטים דרך חברת AutoEurope
🚗 אלבה
🚗 בולצנו

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונותנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב בדולומיטים דרך חברת Ofran
🚗 בולצנו
🚗 אלבה

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים ב בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב בדולומיטים דרך חברת Economybookings
🚗 קורטינה דאמפצ'ו
🚗 אלבה
🚗 בולצנו

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה ב. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב בדולומיטים דרך חברת Discover Cars
🚗 קורטינה דאמפצ'ו
🚗 אלבה
🚗 בולצנו

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים
טיפים להשגת המחיר הטוב ביותר לרכב בדולומיטים

  • ההמלצה הטובה ביותר היא להזמין רכב מראש ולא לחכות לדקה ה-90. אם תחכו עם השכרת הרכב עד שתגיעו לדולומיטים לא רק שיתכן שלא ישארו רכבים, אלא גם המחירים לא יהיו נמוכים יותר. אפשר להזמין בקישור הזה רכבים עם אפשרות ביטול, ככה שתוכלו להיות בראש שקט אבל גם להשאיר מקום לשינויים במידה ותוכנית הטיול שלכם באיטליה תשתנה או אם תמצאו הצעה טובה יותר לרכב.
  • חפשו הנחות להשכרת רכבים, למשל הנחה בלעדית לגולשי הכל על בקישור הזה של 10%, הנחה שהופכת למשמעותית מאוד כאשר שוכרים את הרכב למספר ימים ועלות ההשכרה גבוהה.
  • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחלופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית רכבים קטנים יכול להספיק לכם). אם אתם לא מתכננים לסוע בדרכים אתגריות, עליות קשות או בדרכים שאינן סלולות, אין צורך ברכב גדול וחזק מידי. אם אתם יותר מזוג וכו’ אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
  • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה (לרוב בין 150 ל-300 קילומטרים ליום), אם אתם לא מתכננים לעבור את כמות הקילומטרים הזו, כמו רוב התיירים שמטיילים בדולומיטים מעולה, רכב לואו קוסט יחסוך לכם משמעותית מעלות הרכב- אפשר לבחור מבין מגוון אפשרויות לואו קוסט בקישור הזה. אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כלל איטליה או מעבר למדינות שכנות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית.
  • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! ישנן מכמונות מהירות, במיוחד בכבישים המחברים בין יעדים מתויירים במיוחד וערים מרכזיות. לא נעים ויכל לבאס מאוד כאשר מקבלים את הדוח הביתה אחרי שחוזרים מהחופשה בדולומיטים.

לקיחת רכב בדולומיטים והחזרתו במקומות אחרים

לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה לרוב בתוספת תשלום – כאשר הסכום תלוי בהתאם למקרה הספציפי. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) לרוב לא תהיה תוספת תשלום או תוספת נמוכה מאוד. לקיחה והחזרה באותה מדינה, למשל לקיחת רכב בדולומיטים והחזרתו בורונה תלווה בתוספת יקרה יותר (גם במקרה זה חלק מהחברות לא דורשות תשלום נוסף בעבור חלק מהמקרים), כאשר התוספת הגדולה ביותר תהיה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות, למשל החזרת הרכב באוסטריה. לעיתים עדיף להחזיר את הרכב באיטליה לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול מכמה בחינות – מבחינת התוספת לעלות ההשכרה, מבחינת הגבלות הקילומטרים שישנה לעיתים וגם מאחר וחלק מהחברות גובות תשלום נוסף על עצם מעבר הגבול גם אם מחזירים את הרכב באותה התחנה.

החזרת הרכב באוסטריה תהיה כרוכה בעמלה ברוב הפעמים

תחנות איסוף רכבים בדולומיטים

ישנם כמה אזורים בהם מרוכזות תחנות השכרת הרכב בדולומיטים, כאשר המרכזיים שבהם נמצאים בטרנטו ובלקורטינה ד’אמפצו, אך מרבית התיירים מגיעים לאזור עם רכב אותו שוכרים באחת מהערים הגדולות אליהן יש טיסה ישירה. מי שמטייל בדולומיטים לרוב נוחת בנמלי התעופה של ונציה ומילאנו, ושוכר רכב או בשדות התעופה או בערים עצמן לפני שיוצאים לטיול בהרים המדהימים. כדאי לקרוא בהרחבה בעמודים:

התניידות וחניה בדולומיטים

חנייה בדולומיטים לרוב לא מהווה בעיה. רוב המלונות ודירות האירוח מציעות שירות של חנייה חופשית. כמו כן, בסמוך לרכבלים ופארקים, לרוב ניתן למצוא חניונים חינמיים. עם זאת, קחו בשבון, בעונות השיא (הקיץ והחורף) היעד עמוס ויהיה קשה יותר למצוא מקומות פנויים וחינמיים. בנוסף, שימו לב לשילוט בכניסה לחניונים ופארקים. רבים מקבלים קנסות בשל חוסר שימת לב לשילוט.

השכרת רכב בשדה התעופה של דולומיטים

אומנם אין טיסות ישירות לדולומיטים, אבל אפשרות פופולארית היא לשכור רכב כבר בנמל התעופה מלפנסה במילאנו (MXP) וכך להתחיל מיד את הטיול עם הרכב השכור. מבחינת לקיחת הרכב השכור – הדבר תלוי בשעות הפעילות של תחנות ההשכרה. במידה והטיסה שלכם עתידה לנחות בשעות אחר הצהריים המאוחרות או שעות הערב מומלץ לוודא שחברת ההשכרה תמתין לכם גם במקרה של עיכוב בטיסה. חברות גדולות לרוב יותר מקפידות על כך, אך חברות לואו קוסט עשויות לדרוש מכם להגיע לאסוף את הרכב ביום למחרת (ואז תיאלצו למצוא מקום לינה ליד שדה התעופה ברגע האחרון). מבחינת החזרת הרכב השכור בשדה התעופה מרבית החברות מאפשרות להחזיר את הרכב בכל שעה – מומלץ לצלם אותו בשעת ההחזרה אם אתם מחזירים בלילה, גם אם עשיתם ביטוח הכולל ביטול השתתפות עצמית.
לקיחה של רכב בשדה התעופה תאפשר לכם יותר אופציות של חברות השכרה מאשר לקיחת רכב במרכז העיר, אולם לעיתים השכרת הרכב בעיר עצמה תהיה זולה יותר. לכן מומלץ לערוך השוואת מחירים לפני הזמנת הרכב, תוכלו לעשות זאת כאן. בנוסף, אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה, מומלץ לבחון האם הלקיחה של הרכב היא בשדה עצמו או במגרש מרוחק, זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיכוב, אבל קחו בחשבון שרכב מתוך השדה עצמו יהיה יקר יותר.
שדה התעופה

רבים בוחרים לשכור רכב כבר בשדה התעופה

שאלות נפוצות על השכרת רכב בדולומיטים

מכיוון שאין שדה תעופה בדולומיטים נמליץ לטוס לאחד משדות התעופה הקרובים (ונציה, מילאנו) ומשם להשכיר רכב על מנת לטייל בנוחות באזור.

חלק מהכבישים באזור אינם קלים לנהיגה, והם צרים ומפותלים, לכן סעו במשנה זהירות ותכננו את הזמן כך שלא תצטרכו לנסוע בחשכה. חשוב לשים לב! בחורף חלק מהכבישים נסגרים וחסומים עקב השלגים וחשוב לשים לב שלא לכל מקום אפשרי להגיע עם הרכב וכן יש צורך ברכבלים או הליכה ברגל לאתרים מסויימים.

לרוב לא נתקלים בבעיות חניה, יש הרבה מגרשי חניה בסמוך למקומות ואתרים. חשוב לשים לב לשלטים, איפה משלמים ובאיזה שעות. רוב החניונים הינם חנייה חופשית אך חשוב לשים לב על מנת לא לקבל קנסות מיותרים.

עדיף להשכיר רכב כבר משדות התעופה מכיוון שהשכרה בעיירות יותר יקרה ולא תמיד זמינה. כמו כן, זמן הנסיעה לדולומיטים תלוי בשדה שנוחתים בו, מדובר בנסיעה של בין שעתיים מונציה לחמש שעות ממילאנו ברכב.

מפת תחנות השכרת רכב בדולומיטים