השכרת רכב בדולומוטים

בנה לעצמך חופשה
רכב
מלונות
טיסות
כדורגל

האם צריך לשכור רכב בדולומוטים

באופן כללי, השכרת רכב בדולומיטים, בניגוד לערים הגדולות כמו (ונציה, מילאנו, פירנצה ועוד), דווקא מומלצת מאוד. התחבורה הציבורית ברוב העיירות שסביב לדולומיטים מגיעה לעתים רחוקות מאוד, ולרוב גם מסורבלת משום שלעתים היא דורשת החלפה של 2 קווים (ולפעמים אף יותר!). אין זה אומר שאי אפשר להסתדר בדולומיטים ללא רכב פרטי, אך במידה ותרצו את החופש להגיע ליותר עיירות חוץ מהיכן שאתם בוחרים ללון, בחלק גדול מהמקרים דרך ההגעה הנוחה ביותר היא עם רכב (למעט במקרים מסוימים בהם אתם רוצים להגיע לעיירה שאליה מגיעה המעבורת או תחבורה ציבורית, ואז ניתן להשתמש גם בה). מה גם שמרבית מקומות הלינה מציעים גם חניה, במקרים רבים אף בחינם.
המגיעים לאזור מגיעים כחלק מטיול כולל ומתגלגל בדולומיטים סוג כזה של טיול לא אפשרי לעשות ללא רכב שכור.

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא תיבת חיפוש להשכרת רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותה. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל את מנוע החיפוש.
טיפים למציאת ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב בדולומוטים

 • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחילופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה. על אף שעלייה להרים מתבצעת ברובה ברכבלים גם הגעה לרכבל עצמו דורשת הרבה כוח בשל ההרים. אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
 • השתדלו להביא מכשיר ניווט (GPS) משלכם, להגיע עם חבילת גלישה או לקנות כרטיס סים מקומי. הוספת המכשיר על בסיס חברת ההשכרה יקרה מאוד! מצד שני, ממש לא מומלץ לנסוע באזור ללא מכשיר ניווט. בימינו כשלרוב האנשים יש סמרטפון אפשר להשתמש די בקלות באפליקציות ניווט בפלאפון. המלצה שלנו- כדאי להוריד את האזור בו אתם מטיילים ״אופליין״ לאפליקציה כך שהוא יהיה זמין לכם גם אם אתם מסתובבים בלי כרטיס סים מקומי / בינלאומי. אפשרות אחרת היא להירשם לאחת מהחבילות לשימוש בוויז או גוגל נוויגטור ללא הגבלה.
 • בעונות התיירות (הקיץ והחורף) – הזמינו מספיק זמן מראש. דגש זה הוא בעיקר לרכבים בעייתים כמו רכבי 4*4, קארוונים ורכבים גדולים. אם לא תזמינו מראש ישארו לכם מעט אופציות ותצטרכו לשלם מחיר מופקע. לעיתים גם לא תמצאו את הרכב אותו אתם רוצים. בעוד שבטיסות ברגע האחרון אפשר למצוא דילים, ומלונות ברגע האחרון הרבה פעמים תמצאו דילים מעולים – לרכב שכור כמעט אף פעם אין משמעות לרגע האחרון (פשוט יש מחיר שלחברות ההשכרה לא משתלם להשכיר את הרכב שלהם). מניסיון שלנו- אין הצדקה להזמנת הרכב בזמן החופשה עצמה, המחירים בדולומיטים עצמם כמעט תמיד יקרים יותר ויכולתכם לבצע השוואת מחירים טובה נפגעת. תוכלו לחפש הצעות להשכרת רכב במנוע השוואת המחירים המצורף כאן, או להשאיר פרטים ונחזור אליכם.
 • נסו לתכנן את הטיסה שלכם לדולומיטים בסופה של תקופה עמוסה (בסוף הקיץ, אחרי החגים הנוצריים), או בתחילת החורף. במילים אחרות, לפני ואחרי המוני התיירים. כך תשיגו דילים טובים גם לטיסות למלונות וגם לרכבים השכורים.
 • לקיחה של רכב בשדה התעופה בו נחתתם (לדוגמה נמל התעופה הבינלאומי בונציה) תאפשר לכם יותר אופציות של חברות השכרה מאשר לקיחת רכב בעיירות הסמוכות לדולומיטים
 • אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה (נמל התעופה מילאנו מלפנסה), מומלץ לבחון האם הלקיחה של הרכב היא בשדה עצמו או במגרש מרוחק, זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיקוב, אבל קחו בחשבון שרכב מתוך השדה עצמו יהיה יקר יותר.
 • לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה בתוספת תשלום. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) התוספת תהיה נמוכה. לקיחה והחזרה באותה מדינה (למשל לקיחת רכב בנוציה והחזרה במילאנו) תלווה בתוספת יקרה יותר, כאשר התוספת הגדולה ביותר תהייה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות (למשל לקיחת רכב בונציה, איטליה והחזרה באינסברוק, אוסטריה) – לעיתים עדיף להחזיר את הרכב בתוך המדינה בה הוא נלקח (איטליה) לעבור את הגבול למדינה השכנה (אוסטריה) ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה (אינסברוק, אוסטריה) ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול

תחנות השכרת רכב בדולומוטים

מכיוון שהדולומיטים נפרסים על שטח נרחב יותר מומלץ להשכיר רכב משדה התעופה בו תנחתנו, מי שמטייל בדולומיטים לרוב נוחת בנמלי התעופה של ונציה ומילאנו.
ונציה, נמצאת דרומית לדולומיטים במרחק של כשעתיים. ונציה נוחה מאוד במידה ואתם מגיעים בטיסה אל ונציה- בנמל התעופה עצמו ישנם משרדים של לפחות 20 חברות, וביניהן החברות המוכרות כמו אוויס והרץ.
שימו לב! רוב חברות ההשכרת רכב בנמל התעופה “מרקו פולו”, ונציה נסגרות בחצות. הקפידו לסגור את כלל הפרטים לפני.

במידה והטיסה בלילה, תוכלו לישון בקרבת האזור, על מנת לקחת את הרכב בוקר למחרת. כמו כן ישנן חברות בעיר עצמה- אך אין צורך להגיע עד לעיר- נוח יותר לאסוף את הרכב בנמל התעופה ולהתחיל בנסיעה אל המסלול/אתר הראשון.

מילאנו, נמצאת דרום-מערבית לדולומיטים במרחק של כארבע שעות. כמו כן, בנמל התעופה עצמו ישנם משרדים של לפחות 20 חברות (שימו לב לשעות הפעילות של החברות, רובן פתוחות מהשעה שבע חצי ועד השעה שתים עשרה בלילה), ביניהן החברות המוכרות, אוויס והרץ. במידה ורוצים להתחיל בכמה ימים בעיר ורק לאחר מכן להמשיך לדולומיטים, נמליץ לשהות בעיר ללא רכב! ולשכור ביציאה מהעיר לכיוון הדולומיטים..

כמו כן ניתן לשכור בחברות השכרת רכב בעיירות השונות לדוגמה קורטינה ד’אמפצו , המוכרת מאוד ולרוב מהווה חלק מהטיול המוצלח בדולומיטים.

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בדולומוטים

חניה בדולומיטים

חנייה בדולומיטים לרוב לא מהווה בעיה. רוב המלונות ודירות האירוח מציעות שירות של חנייה חופשית. כמו כן, בסמוך לרכבלים ופארקים, לרוב ניתן למצוא חניונים חינמיים. עם זאת, קחו בשבון, בעונות השיא (הקיץ והחורף) היעד עמוס ויהיה קשה יותר למצוא מקומות פנויים וחינמיים. בנוסף, שימו לב לשילוט בכניסה לחניונים ופארקים. רבים מקבלים קנסות בשל חוסר שימת לב לשילוט.
המלצות כלליות למטיילים עם רכב שכור בדולומוטים

 • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! ישנן מכמונות מהירות, במיוחד במעברי ההרים ובין יעדים מתויירים במיוחד. לא נעים ויכל לבאס מאוד כאשר מקבלים את הדוח הביתה אחרי שחוזרים מהחופשה.
 • יש כמה כבישי אגרה בדולומיטים, המפורסם שבהם הוא זה המוביל לריפוג’יו אורונזו (Lago di Auronzo‬). הרבה פעמים המקומות האלה מקבלים תשלום רק במזומן אז ודאו שאתם תמיד נושאים אתכם מספיק יורו. לדוגמה, המחיר עבור הדרך עד לשלוש הפסגות של לאברדו (Tre Cime) עולה 30 אירו לרכב רגיל.
 • למי שאוספים את הרכב בשדה התעופה (מרקו פולו בונציה או מלפנסיה במילאנו), מומלץ לקחת עגלה למזוודות לטובת ההליכה לאזור השכרת הרכב.
 • משמעות רבה באזור זה יש לשעות של איסוף והחזרת הרכב בדגש על איסוף והחזרה בשדה התעופה. בכל שדות התעופה בסביבה עמדות השכרת הרכב אינן פעילות 24 שעות (לרוב 8:00-00:00) בעוד שלהחזרת הרכב בשעות מאוחרות ישנו פיתרון לחלק מהחברות. איסוף של רכב באמצע הלילה משדות תעופה אילו אינו דבר אפשרי ברוב המקרים. לכן בתכנון הטיול רצוי למצוא לינה סמוך לשדה התעופה ולאסוף את הרכב בבוקר שלמחרת.

תשובות לשאלות נפוצות על השכרת רכב בדולומוטים

האם צריך רכב בדולומיטים?

מכיוון שאין שדה תעופה בדולומיטים נמליץ לטוס לאחד משדות התעופה הקרובים (ונציה, מילאנו) ומשם להשכיר רכב על מנת לטייל בנוחות באזור.

האם התניידות עם רכב בדולומיטים נוחה?

חלק מהכבישים באזור אינם קלים לנהיגה, והם צרים ומפותלים, לכן סעו במשנה זהירות ותכננו את הזמן כך שלא תצטרכו לנסוע בחשכה. חשוב לשים לב! בחורף חלק מהכבישים נסגרים וחסומים עקב השלגים וחשוב לשים לב שלא לכל מקום אפשרי להגיע עם הרכב וכן יש צורך ברכבלים או הליכה ברגל לאתרים מסויימים.

האם יש בעיות חניה לרכב שכור בדולומיטים?

לרוב לא נתקלים בבעיות חניה, יש הרבה מגרשי חניה בסמוך למקומות ואתרים. חשוב לשים לב לשלטים, איפה משלמים ובאיזה שעות. רוב החניונים הינם חנייה חופשית אך חשוב לשים לב על מנת לא לקבל קנסות מיותרים.

איפה עדיף לשכור רכב בדולומיטים בשדה התעופה (מלפנסיה במילאנו/ מרקו פולו בונציה) או בעיירות הסמוכות?

עדיף להשכיר רכב כבר משדות התעופה מכיוון שהשכרה בעיירות יותר יקרה ולא תמיד זמינה. כמו כן, זמן הנסיעה לדולומיטים תלוי בשדה שנוחתים בו, מדובר בנסיעה של בין שעתיים מונציה לחמש שעות ממילאנו ברכב.

מפת תחנות השכרת רכב בדולומוטים