1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. בארי, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Bari
  6. »
  7. אוסטוני, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Ostuni

אוסטוני, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Ostuni

המדריך המקוצר לתייר

אוסטוני (Ostuni), המכונה לעתים קרובות “העיר הלבנה” בשל בנייניה הציוריים הצבועים בלבן, היא עיירה שובת לב בראש גבעה באזור פוליה בדרום איטליה, המושכת תיירים בזכות הרחובות המקסימים מימי הביניים, הנופים המדהימים של הים האדריאטי, והקרבה לאזורים היפים של פוליה, מטעי הזיתים והחופים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור בארי אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להצטרף לטעימות שמן זית מקומי שנחשב לאיכותי ביותר בכל איטליה (אפשר לשריין מקום מראש כאן עם ביטול בחינם), או ללמוד עוד על תהליך ייצור הגבינות (למשל כאן).

הבתים הלבנים באוסטוני

אוסטוני, “העיר הלבנה” שנניצבת על הגבעה בדרום איטליה

טיולי יום לאוסטוני

מאחר ואוסטוני מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל אוסטוני מברינדיזי ולצ’ה. טיולי היום לאוסטוני פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באוסטוני בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. לרוב מדובר בסיור של יום שלם שעובר בכמה עיירות באזור פוליה, בניהן גם אלברובלו ופולניאנו א מארה. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

מים תכולים בחוף ים הכלוא בין שני צוקים, עליהם ניצבים בתי פוליניאנו א מארה

פולניאנו א מארה – חלק מהסיורים עוברים גם בעיירת החוף המקסימה הזו

איך מגיעים לאוסטוני

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאוסטוני באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאוסטוני כחלק מטיול יום מאורגן מברינדיזי ולצ’ה (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באוסטוני, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאוסטוני בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע בתחבורה ציבורית לאוסטוני צריך להגיע קודם לברינדיזי, ומשם לקחת אוטובוס. ברינדיזי מקושרת בקווי רכבת מהערים המרכזיות במזרח דרום איטליה – כמו בארי ולצ’ה. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

איך מגיעים לאוסטוני עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאוסטוני היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בבארי משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באוסטוני

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאוסטוני יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאוסטוני להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור פוליה. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור בעיר העתיקה. כמה ממקומות הלינה המומלצים באוסטוני הם La Sommità Relais & Chateaux או OSTUNI PALACE – Hotel Bistrot & SPA למחפשים מלון מפנק, Hotel Monte Sarago או Relais Sant’Eligio למחפשים מלון ברמה גבוהה, ו-Radici Ostuni או Vico Bianco Raro Villa למחפשים מקומות אירוח שאינם מלונות. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

רחובות אוסטוני העתיקה

הרחובות המקסימים של העיר העתיקה – למעוניינים ללון באזור זה כדאי לשריין מלון או דירה מראש