זיפלד, טירול – המדריך המקיף | Seefeld

זיפלד בכמה מילים

זיפלד (seefeld) הינו כפר הנמצא במרכזו של מחוז טירול (tirol) במערב אוסטריה. המיקום שלו נח מאוד- קילומטרים ספורים מאינסברוק (Innsbruck), קרוב מאוד לגבול עם גרמניה ועם ליכטנשטיין. בשל נגישותו הרבה הוא מומלץ מאוד כמקום לשהיה בזמן הטיול בחבל טירול, וניתן לצאת ממנו לטיולי יום באזור כולו.
בחורף האזור הינו אחד מאזורי הסקי הנחשבים בעולם, ויש בו תעשייה ענפה של מסלולים ומלונות סקי, ובקיץ האזור הופך למסלולי הליכה יפהיפיים בהרים הירוקים מאוד. הכפר עצמו הינו ציורי ביותר, בתי עץ המפוזרים בין מדשאות ירוקות לרגלי ההרים מושלגי הפסגות מעבירים אווירה ציורית המשרה רוגע בעצם השהייה בה.

הכפר הפסטורלי זיפלד שבמרכז המחוז טירול, מוקף בהרים ובמרכזו צריח הכנסייה המקומיתהכפר הפסטורלי זיפלד שבמרכז המחוז טירול, מוקף בהרים ובמרכזו צריח הכנסייה המקומית

מה עושים בזיפלד

זיפלד הינו כפר קטן הנמצא בעמק בין הרים ומטפס מעט על גדותיו. כפר אוסטרי ציור, הבתים הבנויים באופן מסורתי עם אדניות פרחים הממלאות את החלונות, ממש כמו יצא מסרט על היידי בת ההרים.
הכפר, הנמצא למרגלותיהם של ההרים היפיפיים, הינו מוקד לשני סוגי חופשות- חורף וקיץ. בחורף, האזור הינו מושלג ביותר והופך להיות איזור סקי מפותח מאוד. באזור ישנם המוני מסלולי סקי ומלונות המאפשרים טיול סקי מהנה מאוד.
בקיץ, השלגים מפשירים וההרים נהיים ירוקים ופורחים. אז ניתן לטייל בטבע המרהיב, ללכת באינספור מסלולי הליכה בין ההרים, לבקר במסלולי הגולף הנמצאים בכפר, ולגלוש במורד מגלשות ההרים הענקיות הנמצאות באזור.

אדם גולש בסקי שלג במורד אחד ההרים שמקיפים את הכפר זיפלד אדם גולש בסקי שלג במורד אחד ההרים שמקיפים את הכפר זיפלד

מטיילים צועדים באחד מאינספור מסלולי ההליכה שמסביב לזיפלדמטיילים צועדים באחד מאינספור מסלולי ההליכה שמסביב לזיפלד

לינה בזיפלד

הכפר זיפלד הינו נגיש מאוד ונמצא סמוך ממש לכבישים המהירים של המדינה כך שהוא מומלץ מאוד כמקום לינה ממנו ניתן לצאת לטיולי יום בחבל טירול. ניתן גם להגיע אליו וללון באחד הכפרים האחרים אך הוא מומלץ מאוד בשל נגישותו.דוגמאות לאפשרויות לינה מומלצות בכפר הן מלונות מכוכבים כמו Hotel Seefelderhof ו- Mountains Hotel, דירות למשפחות כמו Panorama Residence Mösern, ו-Das Aparthotel Olympia Tirol, ועוד אפשרויות רבות בכפר המלא במקומות לינה.
המלצות "הכל על" למבקרים בזיפלד

  • למעוניינים בחופשת סקי, כדאי לבוא בעונה המושלגת בחורף. למטיילים הרוצים טבע ונופים כדאי לבוא בעונות החמות יותר- ממאי עד ספטמבר.
  • בטירול מומלץ לשהות בין שבוע לשבועיים, בהן ניתן לישון חלק מהזמן או כולו בזיפלד- בין אם בחופשת סקי או בטיולים בהרים באזור.
  • זיפלד נמצאת בחבל טירול, ומתבקש לבקר בה כחלק מהטיול באזור זה. כמו כן, ניתן לשלב בטיול את אזור זלצבורג וסביבותיו, או את מינכן הנמצאת רק 120 ק”מ משם וסביבותיה.
  • דרך ההתניידות הנוחה ביותר לזיפלד היא ברכב פרטי. האזור מורכב מכפרים קטנים והטיול הכי נח באמצעות רכב שכור. ניתן גם להתנייד ברכבות- בין אם משדה התעופה באינסברוק או ממינכן.
  • היעד מומלץ מאוד למשפחות, מאפשר טיול בנוחות ובקלות גם עם ילדים. מגלשות ההרים הינן אטרקציה שילדים עשויים להינות ממנה במיוחד.
  • הלינה בזיפלד מומלצת מאוד, ניתן גם לשהות באינסברוק או להגיע מאחד הכפרים האחרים באזור.
  • הכפר נגיש מאוד למגיעים עם רכב, משום שנמצא סמוך לכבישים ראשיים, נוסף על כך, הנהיגה באוסטריה הינה פשוטה יחסית והכבישים מתוחזקים ונוחים, מלבד הכבישים הקטנים המתפתלים בתוך ההרים.
  • בכפר ישנו שוק הפועל בימים מסויימים, ובחורף ישנו שוק חג מולד מושקע ויפה מאוד.
  • האיזור של זיפלד הינו תיירותי מאוד, כך שישנן שפע מסעדות ומקומות לאכול בהם.

סרטון על זיפלד

תשובות לשאלות נפוצות

מומלץ מאוד למשפחות, מטיילים ומטפסי הרים, וחובבי סקי.

לחופשת סקי כדאי לבוא בעונה המושלגת בחורף, ולמטיילים בטבע כדאי לבוא בחודשי הקיץ- בין מאי לספטמבר בהן הטמפרטורות נוחות לטיול.

ניתן לשהות בזיפלד בין יום לשבוע- תלוי ברמת העניין והאם נח לכם לקבוע אותו כמקום שינה לטיולים בכל האזור הסובב.