הכל על - תחבורה והתניידות
 

 


דף הבית >> ברצלונה 2018, המדריך התיירותי, המקיף ביותר בעברית >> ברצלונה מידע שימושי >> תחבורה והתניידות

הכל על ברצלונה

פרסומות
 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בברצלונה:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל | השכרת רכב
Booking.com  

הצעות חמות לפעילות בברצלונה


 

תחבורה בברצלונה טבלת ניווט מהיר
מטרו ואוטובוסים
נמל תעופה
מוניות בברצלונה
נמל ימי
רכבת בברצלונה 
המלצות
השכרת רכב בברצלונה (דף נפרד)
עזרה בתכנון חופשה בברצלונה
ראה גם: מפת קווי מטרו בברצלונההגעה משדה התעופה של ברצלונה לעיר (עמודים נפרדים)


ברצלונה נוחה מאד לתיור ולהתניידות, המרכז התיירותי העירוני שלה קטן יחסית ולמעשה אפשר וכדאי לכסות את רוב האזור התיירותי והאטרקציות בתוך העיר בהליכה ברגל. מערכות המטרו והאוטובוסים נוחה מאוד, יעילה ולא יקרה.

*פרסומת*

סרטון הסבר על תחבורה והתניידות בברצלונה - מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על 


מטרו ואוטבוסים בברצלונה:

בעיר פועלת מערכת מטרו מצוינת ונוחה לשימוש, המקשרת את כל חלקי העיר ומובילה במהירות ובמחיר זול כמעט לכל אתרי התיירות המרכזיים של מרכז העיר. הנסיעה במטרו ברחבי העיר מומלצת ביותר! ניתן לקנות כרטיסים המאפשרים נסיעה חופשית למשך מס' שעות או ימים, או כרטיס T-10 ב-6.90 יורו ל-10 נסיעות הכוללות נסיעות במטרו ואוטובוסים גם יחד (אפשר לקנות כרטיסים בכל תחנה כמעט) הכרטיס מאפשר גם להעביר 10 נוסעים שונים בפעם אחת.
בנוסף, יש בברצלונה מערכת אוטובסים ורכבת חשמלית יוצאות מהכלל, ולבסוף העיר מקושרת אל מערכת הרכבות של כלל ספרד.

המכונה האוטומטית לקניית כרטיסים ולוח התכנות של הקו הסגול - ההתניידות במערכת המטרו של ברצלונה פשוט פשוטה (צילומים מקוריים). 

המטרו מגיע כל 3 דק' בשעות העומס וכל 7-10 דק בשעות הלילה (אחרי השעה 21:00) ויש לקחת בחשבון שהוא עמוס ביותר בשעות אחה"צ.

הערה חשובה לגבי הT-10: 
הכרטיס הוא מקרטון לא קשיח בכלל ועם פס מגנטי מתכתי באחוריו והכרטיס רגיש מאוד לנזק מכני אם מתכופף אף במעט וחובה לשומרו שלא יינזק! כיפוף יגרום לדחייתו מן המכשיר בכניסה למטרו. (במידה ויינזק הכרטיס תוכלו להחליפו אצל נהג האוטובוס, אך בתחנות המטרו לא רבים סיכוייכם למצוא משרד מאויש והפרצודרה עם המענה הקולי מתחילה להיות מסובכת). 

ישנה אופציה נוספת שמאפשרת נסיעה חופשית בכל האוטובוסים והמטרו של ברצלונה על ידי שימוש בכרטיס ברצלונה ברצלונה קארד (לפרטים נוספים ראה כרטיס ברצלונה קארד)

כרטיס הT-10 הפתרון המשתלם ביותר למרבית התיירים לנסיעה בתחבורה
הציבורית של ברצלונה (להשיג בכל המכונות האוטמטיות בכניסה למטרו)


נמל תעופה של ברצלונה El Prat:

נמל התעופה של ברצלונה נמצא בעיירה בשם פרט דה ליוברגט (El Prat de Llobregat) הסמוכה לברצלונה - כעשרה קילומטרים מהעיר.
(מומלץ לקרוא עוד על אפשרויות ההגעה משדה התעופה לעיר. תוכלו גם לקרוא את ההמלצות בתחתית עמוד זה או לעבור לדף טיסות לברצלונה).

מונית טיפוסית בברצלונה (צילום מקורי)

מוניות בברצלונה:

ברחבי ברצלונה יש עשרות תחנות מוניות ומאות מוניות שמסתובבות בעיר.
רוב המוניות בעיר הם משני סוגים של רכבים - מוניות רגילות להסעה של 4 אנשים וכאלה של 6 אנשים.
היתרון בנסיעה במונית, מלבד הנוחות והמהירות (אין תחנות) היא העובדה שלקבוצה גדולה המחיר לא יוצא כזה נורא (התשלום למוניות בברצלונה הוא עבור מונית ולא לפי נוסע). בנוסף תוכלו לקבל עזרה מהנהגים במוניות שרובם אדיבים ונחמדים 

תעריפים למוניות בברצלונה (נכון ל-2011):
 •  תעריף רגיל מתחיל ב-€2.05, כל ק"מ נוסף €1.05.
 • בנסיעה משדה התעופה למרכז העיר יש להוסיף מס של €10.
 • בנסיעה ממרכז העיר לשדה התעופה של ברצלונה יש להוסיף מס של €3.10. ב
 • נסיעה ממרכז העיר לנמל (הפלגה)יש להוסיף מס של €2.10.
אתר המוניות של ברצלונה: http://www.taxibarcelona.cat/

הנמל הימי של ברצלונה:

ברצלונה היא עיר נמל מרכזית בספרד, ונמלה הוא אחד הנמלים בעלי התעבורה הגדולים באירופה והגדול ביותר בים התיכון. הנמל הוא גם אזור קניות ידוע בברצלונה. בנוסף אפשר לצאת ממנו לשייט תענוגות או קרוזים במערב הים התיכון (ראה שיט בברצלונה תחת אטרקציות בברצלונה).
כדי לזכות תצפית מיוחדת על הנמל כדי לבקר בהר המונז'ואיק, כמו כן הנמל משמש כאזור קניות למעוניינים בכך.

רכבת בברצלונה:

בברצלונה פועלות שתי חברות רכבות, האחת רכבת הפרברים של FGC והרכבת הספרדית ה-RENFE. 

 • רכבת הפרברים FGC:

ה-FGC היא חברה ממשלתית של הממשל האוטונומי של קטלוניה (ראה ברצלונה מידע כללי). היא פועלת באזורים העירוניים שבתוך העיר ובפרברים של ברצלונה כמו טראסה, מונסראט, ופיגורס (עיירה בה נמצא מוזיאון דאלי).

תחנות רכבת הפרברים של בברצלונה הן כיכר אספניה וכיכר קטלוניה.
פעילות: ב´- ה´ בין 05:45 - 00:05, ו´- ש´ 05:50 - 02:15, א- 05:50 - 00:00 

לאתר המפרט שעות פעילות, הזמנת כרטיסים, ומפה: http://www.fgc.cat/eng/planol.asp

להורדת מפת הקווים: http://www.fgc.cat/downloads/linia/FGC_network.pdf

 • הרכבת הספרדית RENFE:

חברת הרכבות הספרדית RENFE מפעילה את הרכבות היוצאות מחוץ לברצלונה.

התחנה המרכזית של רכבת ה-RENFE היא כיכר קטלוניה. ניתן להגיע עם רכבת זו מברצלונה לכל ערי ספרד ואף להתחבר לרכבות הנוסעות לצרפת/פורטוגל ובכך למעשה לנסוע ברכבת לכל ערי אירופה. 

למידע נוסף על רכבות בספרד.
 
השכרת רכב בברצלונה - לא תמיד כדאי... (ראה המלצות ובדף היעודי)

המלצות "הכל על" לתנועה והניידות בתוך ברצלונה:

 • למי שמתעתד לבצע את הסיור רק בתוך העיר לא מומלץ לשכור רכב - הכבישים צפופים יחסית כיאה לעיר מרכזית, אופציות החנייה מוגבלות והנוסע ברכב יפספס את החוויה של השהות וההסתובבות בעיר.
  לעומת זאת, למי שמתכוון לצאת מהעיר ולסייר ברכבי קטלוניה או להמשיך דרומה למדריד ואנדלוסיה - מומלץ לשכור רכב (ניתן לבצע זאת בקטגוריית מידע לתייר הישראלי).
 • הנסיעה במטרו ברחבי העיר מומלצת ביותר! מדובר באחת ממערכות המטרו המדוייקות ביותר והמהירות ביותר באירופה. לצפייה במפה של קווי המטרו
 • איך מגיעים משדה התעופה לעיר? ליחידים ולזוגות לא מומלץ לנסוע במונית. יש שאטלים ואוטובוסים באופן קבוע במחירים זולים ומבלי לתמחר מזוודות. האוטובוס לתיירים היוצא משדה התעופה זול ועוצר בשתי תחנות ראשיות בעיר - כיכר אספניה וכיכר קטלוניה. ניתן גם להשתמש בשירותי הרכבת שהמעבר אליה משדה התעופה נוח. למי שפחות חשוב המחיר ויותר חשוב לו הנוחות, המהירות, ההגעה למלון או לשדה התעודה והזמן מצורף קישור לחברה שמספקת שירותי הסעה משדה התעופה של ברצלונה לעיר ובחזרה. למידע מורחב בנושא תוכלו לקרוא בעמוד - נמל התעופה של ברצלונה.
 • בגלל מערכת התחבורה הציבורית הענפה והרחובות המרכזיים הסוגרים, השכרת רכב בברצלונה, אינה ממולצת למי שמעוניין לנוע בתוך העיר, אלא רק למי שרוצה לצאת ממנה או להגיע אליה. על כך כתבנו בדף היעודי - השכרת רכב בברצלונה.
 • למידע רב על על טיפים לתיירים בעלי מוגבלות תנועה בתחבורה הציבורית של ברצלונה בכתבה של ליאור כוכב לב.
 • ישנה אפשרות שלא רבים מדברים עליה והיא נסיעה באופניים ברחבי העיר, לא מתאים לכל אחד אבל השיטה החסכונית ביותר.
 • ברצלונה היא מעצמת הכיוסים של אירופה! לעולם אל תשמרו ארנק, כסף וחפצים בעלי ערך בכיסי הבגדים או בכיסים נגישים בתיק והשתמשו בחגורת כסף. אין להניח תיקים מחוץ להישג יד (ועין) ויש להזהר במיוחד במטרו.
המלצות של גולשי אתר הכל על לתחבורה והתניידות בברצלונה:
--פרסומת--

 • נוי: ההתניידות היעילה ביותר בעיר ברצלונה היא כמו שכתבתם ברכבת התחתית, לכן אני ממליצה לבחור מלון שהוא בקרבת תחנת מטרו.
  כיצד לבחור כרטיס נסיעה? ראשית, כשאתם מול המכונה האוטומטית תעבירו את המערכת לאנגלית כדי שלא תטעו. 
  הכרטיס המומלץ הוא כמו שרשמתם הT10,בגלל שהוא קבוצתי (ניתן להעביר אותו מאדם לאדם) ל-10 נסיעות. עלות הכרטיס (אזור 1) 9.25 יורו, כלומר הנחה של 50% לכל נסיעה!. אל תטעו ותזמינו את T50. בגלל שזהו כרטיס אישי בלבד! נקודה אחרונה - ברצלונה קארד הוא טוב עבור מי שמתכנן לבקר באתרים הכתובים בו ולא בגלל הנסיעה חופשית שעבורה הT10 בהחלט מספיק. 
  • מערכת אתר הכל על: נוי המקסימה, תודה רבה על ההמלצה המפורטת! (וגם על התמונות היפות ששלחת לנו:) למידע על ברצלונה, למידע על מלונות בברצלונה.
    
 • רווית קוזי: אנו נסענו במטרו כל ימי הביקור שלנו בברצלונה, במקרים בהם הנסיעה הייתה פשוטה - כלומר רק קו אחד או למקומות אליהם מגיע המטרו. לפארק גואל ובמקרים שלא מגיע המטרו ליעד נסענו במונית.
המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו - ברצלונה למטיילים - Barcelona for travelers:
 • היינו שלושה חבר׳ה אז אם היו נסיעות קצרות (אך ארוכות מאוד רגלית) לקחנו מונית ושמנו דגש מראש שלא ייצא יותר מ- 3-4 יורו לאדם (לפעמים יצא פחות).
  מטרו- קנינו כרטיס ב- 15 יורו ל- 48 שעות, שירת אותנו מדהים, הגענו לכל מקום שרצינו וחסך הרבה כסף, הכל ברור שם ותיעזרו באפליקציות השונות, חבל לפחד מזה.
  אוטובוסים- חייב להגיד, לא נגענו, הרבה ממליצים.
  רגליים- הלכנו כל יום בין 12-14 ק״מ, שווה כל רגע, הכרנו מלא מקומות וחווינו, מקומות שהם 15-20 דק׳, אפילו 25 דק׳ לכו ברגל, תכלס גם אם זה יותר.
 • אנחנו השתמשנו במטרו, כי הוא מאוד זול וקל להסתדר בו. קיים כרטיס של 10 ניקובים, מה שאומר כזוג זה מספיק ל- 5 נסיעות. הוא עולה 10 יורו ושווה את זה. הכרטיס נקרא - T-10 Zone 1. עם אותו הכרטיס תוכלו לנסוע גם לשדה התעופה. יש את חברת האוטובוסים AeroBus שהיא אחלה, חוץ מזה שיש תור ארוך ממששש לתחנה שלהם. אם אין לכם כוח לעמוד בתור לאוטובוס הזה, תוכלו להיכנס מהשדה תעופה ישירות למטרו ומשם לאן שאתם צריכים (פשוט תסתכלו על השילוט בשדה). תצטרכו במטרו לקנות כרטיס שנקרא Billet Aeroport שיקח אתכם לכל מקום בעיר.
 • המוניות עלו די יקר. מונית מהשדה למלון סביבות 40 יורו ומהמלון לקאמפ נואו עוד 40 יורו. באופן כללי, המוניות מאוד יקרות וההתניידות שלנו הייתה בעיקר ברגל למרחקים של טיולים רגליים.
 • כמה עולה רכבת מברצלונה למדריד?
  • בערך 100 יורו. כדאי להזמין כמה שיותר מוקדם, המחירים משתנים.
  • זה גם תלוי בזמן הנסיעה. יש רכבות של שלוש שעות שהן היקרות ויש של חמש שעות. אנחנו לקחנו את המהירה של שעתיים וחצי שלוש והיה לנו שווה, ככה הספקנו לטייל במדריד יום שלם במקום לבזבז את הזמן ברכבת.
  • אני נסעתי שעתיים ורבע ב-120 יורו לכיוון אחד. רכבת מהירה. קניתי את הכרטיס יומיים לפני. כנסו לאתר של הרכבת ותזמינו עכשיו, אם מזמינים מראש זה הרבה יותר זול.
  • זה ממש תלוי. אני נסעתי הלון ב- 80 יורו וחוזר ב- 90 יורו.
  • זה תלוי בכמה דברים כמו שאמרו פה, זמן הנסיעה/סוג קרון/ כמה זמן מראש קנית. לפעמים טיסה יוצאת זולה יותר. זה אתר נוח שמשווה בין רכבת, אוטובוס וטיסה לפי התאריכים והיעדים והשעות שביקשת.
 • לקחנו מונית מהשדה למלון ומונית בחזרה. אל תזמינו דרך המלון מונית לשדה אלא תעצרו ברחוב. זה מייקר את העסק כי המונה מתחיל לפעול מהרגע שמזמינים את המונית. בעיר התניידנו עם ה T10 שזו כרטיסיה של 10 נסיעות, אבל אני לא בטוחה שזה היה הכי משתלם כי נסענו המון בתחבורה ציבורית. כעיקרון זה מאפשר התניידות במשך שעה ורבע, אבל בהסתייגות- אם יוצאים מהמטרו אפשר להשתמש בו שוב לנסיעה באוטובוס, ולא להעביר אותו שוב במטרו. בדקו אותנו פקחים פעם אחת. שימו לב שגם אם העברתם את הכרטיס במטרו צריך להעביר אותו שוב באוטובוס.
 • להתנייד אך ורק עם כרטיסיה t10 (כרטיסיה שבעזרתה עולים ויורדים חופשי באוטובוסים ובמטרו במידה ולא עברה שעה מהפעם האחרונה שעברתם אותה). 
 • רכבת מברצלונה למדריד- מישהו יודע האם המזוודות צמודות אלינו או שיש להם קרון מיוחד לזה? אני אומרת צמודות ובעלי אומר קרון מיוחד. ניסיתי לברר אבל לא הצלחתי.
  • בתחילת כל קרון יש מתקן מיוחד שעליו שמים מזוודות גדולות. מעל הראשים שלכם יש מקום לטרולי. אם יש לכם מזוודות גדולות תשתדלו לעלות לקרון בין הראשונים, כי אצלנו בקרון היו כאלה שכבר לא נשאר להם ממש מקום. כשהזמנו קיבלנו עם הכרטיסים כבר מקומות ישיבה.
 • מה עלות נסיעה במונית בתוך ברצלונה בממוצע, מה טווח המחירים?
  • תלוי במרחק הנסיעה, כי הנהגים מפעילים מונה.
  • מהשדה עד כיכר קטלוניה לקחו לי 32 יורו בלילה, נסיעה של 20 דקות.
  • אנחנו נסענו פעמיים, כל נסיעה כ-10 דקות ושתיהן עלו ב-7 יורו כל אחת.
 • מוניות – נסענו פעמיים, מחירים סבירים – נסיעה של כ-10 דקות – 7 אירו. המוניות אוספות אנשים רק בתחנות המיועדות לכך. יש גם אפליקציות UBER ו- MYTAXI. לא השתמשנו בהן. T10 – כרטיסיה של 10 נסיעות לתחבורה הציבורית – אוטובוסים ומטרו. ניתן לרכישה בתחנות המטרו, בחנויות טבק. אנחנו קנינו בדוכן הכחול שמוכר מזכרות וכד' בכיכר קטלוניה.

לא מסכימים איתנו? ​יש לכם מה לומר אל התניידות בברצלונה? הוסיפו את תגובתכם

אולי יעניין אותכם גם:


חזרה למעלה

 
צריך עזרה בתכנון החופשה בברצלונה? אנחנו יכולים לעזור!

כבר זמן רב שאנו מסייעים לתיירים רבים בתכנון החופשה שלהם בחו"ל (במיוחד בערים ברצלונה, לונדוןפראג, מדריד ורומא).
 
arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      
 
 
חזרה אל:

 
   
 

Go Back  Print  Send Page

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica