הכל על - קתדרלת יוליה הקדושה - La Seu Cathedral
 
דף הבית >> ברצלונה 2018, המדריך התיירותי, המקיף ביותר בעברית >> אתרים מרכזיים בברצלונה - מידע כללי, מידע שימושי והמלצות (עדכון 2018) >> קתדרלת יוליה הקדושה - La Seu Cathedral

הכל על ברצלונה
עוד תחת אתרים בברצלונה:


עוד מידע באתר על ברצלונה:

פרסומות
 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בברצלונה:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל | השכרת רכב
Booking.com  

הצעות חמות לפעילות בברצלונה


 

הקתדרלה הגותית של ברצלונה - קתדרלת יוליה (אוליה) הקדושה

La Seu Cathedral

על הקתדרלה מלונות סמוכים לקתדרלה תמונות מהקתדרלה

     
   
 
 
טבלת ניווט מהיר
מידע כללי ומקור השם של הקתדרלה 
היסטוריה
מבנה הקתדרלה 
המלצות
מידע שימושי ומפה
להוספת תגובה, המלצה או תמונה על הקתדרלה
לעזרה בתכנון חופשה בברצלונה

קתדרלת יוליה / אולליה הקדושה הקרויה גם קדראלת ליסאו (La Sue Cathedral) על שם הכיכר הסמוכה אליה, היא הקתדרלה המרכזית של העיר ברצלונה, ונמצאת בסמוך לכיכר לה סאו.  150 שנה נמשכה בניית הקתדרלה העצומה הזו (יש חלקים שסיימו את העבודה עליהם רק במאה ה-20). הקתדרלה הבנויה ברובע הגותי (Barri Gotic) משמשת בין השאר כביתו של הארכיבישוף הקתולי של חבל קטלוניה וכמקום התפילה המרכזי של תושבי העיר.

*פרסומת*

מקור שמה של הקתדרלה: 

הקתדרלה קרויה על שם "יוליה פטרונית העיר" שסיפורה הוא סיפור זוועה שנעשה לא רחוק מהקתדרלה. בתקופה הרומית של ברצלונה הייתה יוליה ילדה נוצריה בת שלוש עשרה שהייתה דבקה באמונתה, אך הרומים שנלחמו בנצרות ניסו להעבירה על דתה. 
 
סרטון הדרכה על הקתדרלה מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

הנערה לא הסכימה לוותר על אמונתה בדתם של האב, הבן ורוח הקודש, ולכן הפשיטו אותה החיילים הרומים בכיכר העיר ושלג כיסה את מבושיה. לאחר מכן צלבו הרומים את יוליה וכרתו  את ראשה. בני העיר מאמינים שמצווארה יצאה יונה (סמל לרוח הקודש בתרבות הנוצרית הקתולית). ארונה של יוליה הוכנס לכנסייה רק במאה השמינית לספירה (למי שמתעניין עוד בתקופה זו מומלץ לקרוא גם את עמוז זה ספרד תחת שלטון הרומאים).

ההיסטוריה של הקתדרלה: 
 
בני העיר החלו לעמול על בניית הקתדרלה במאה ה-13 לספירה. על פי חוק "שימור הקדושה", הקובע כי "מקום קדוש ישאר קדוש" קתדרלה זו היא למעשה הכנסייה השלישית שנבנתה באותו מקום. לפני הקתדרלה היו במקום שתי כנסיות עתיקות יותר (הראשונה שבהן הייתה הכנסייה הראשונה בברצלונה במאה הרביעית לספירה והיא מסמלת את כניסת הנצרות לעיר ברצלונה - קרא עוד בהיסטוריה של העיר) ובתקופה שקדמה לכנסיות אזור זה היה אזור פולחן פגאני שהוקדש לאלים הרומים.
 
אולליה הקדושה
ההוצאה להורג של אוליה/יוליה הקדושה  (צילום מקורי)

פרט טריוויה חשוב הוא שסמוך לכנסייה נערך "משפט ברצלונה" או "ויכוח הרמב"ן", בו האשימו ראשי הכנסייה את היהודים בכך שעדיין מחזיקים באמונה היהודית ולא מקבלים על עצמם את האמונה הנוצרית המוסרית. בויכוח זה בו פסק המלך ג'ייקוב הראשון ששלט בקטלוניה ואראגון התדיינו מספר ימים הרמב"ן ויהודי שהתנצר וכל יושבי העיר הקשיבו. אומנם, מספרים המקורות היהודים כי בויכוח זכה הרמב"ן (המקורות הנוצריים מספרים כמובן משהו שונה לחלוטין), אך לכל הדעות הוא הביא לבריחתו של הרמב"ן מספרד ולעלייתו לארץ (ראה על הרמבן בקטלוניה מידע נוסף בדף על העיר חירונה).
מבנה הקתדרלה:
 
מבנה הקתדרלה מרתק והוא נחשב לאחד מסמלי העיר ברצלונה, ולא בכדי. הקתדרלה מורכבת מ-28 קאפלות המקיפות אותה, והיא עצמה מבנה מרשים ביותר מבחוץ ומבפנים. האור הנכנס לקתדרלה עובר דרך ויטראז'ים ההופכים את התאורה בקתדרלה לצבעונית ויפה במיוחד. בקתדרלה עמודים בגובה של 26 מטרים.

  
מבנה הכנסייה (צילומים מקוריים)

*פרסומת*
 

בתוך הקתדרלה ישנם מספר אולמות ומתחמי תפילה מוקפים בגילופי עץ מרהיבים ושלל שיטות הפחדה גותיות (שנועדו להפחיד את הרוחות הרעות) - כמו בעלי חיים דמיוניים חושפי שיניים. ניתן למצוא בתוך הקתדרלה מרכיבי אמנות רבים (פסלים ותמונות) של היוצרים הקטלונים. התמונה המפורסמת ביותר היא של ה"אנדינים המוטבלים", שמתארת את סיפור הפיכתם לנוצרים של ילידים מאמריקה שהביא עימו קולמבוס, כאשר חזר לעיר לבשר למלכה איזבלה על גילוי אמריקה.
בעבר, בחצר הפנימית של הקתדרלה היו מתבצעים שיעורים ווויכוחים בין הנזירים שהתגוררו בה. היום במקום נזירים תוכלו למצוא אווזים ומולארדים (הכלאה של אווז וברווז) "קדושים" המשוטטים בחצר ומלקטים לחם מצליינים ותיירים מכל רחבי תבל.

מבנה הכנסייה מבחוץ
מבנה הכנסייה מבחוץ  (צילום מקורי)

ניתן לעלות במעלית אל גג הקתדרלה ולבצע תצפית על העיר מאחד מהמגדלים השולטים בנוף של העיר העתיקה והרובע הגותי, או לחלופין לרדת אל ה"קריפטה", חלל הקבורה התת-קרקעי של המבנה. כדאי להגיע בזמני תפילות או שירת המקהלה של העיר.
ליד הקתדרלה תוכלו לראות את כיכר לסהו וארמון הנובה, הנמצאים בין הרובע הגותי לבין החלק החדש יותר של ברצלונה מתקופת המאה ה-19. אזור זה הוא מהסואנים ומהמתויירים שברובע הגותי.

 
אולליה הקודשה
  
אווזים בחצר הפנימית של הקתדרלה ובירזייה המעוטרת בפסלו של ג'ורדי הורג הדרקון דוגמא לשתראו בחצר הפנימית (צילום מקורי)

--פרסומת--

המלצות "הכל על" למבקר בקתדרלה:

 • כדאי להביא לחם לחלק לאווזים - חוויה מהנה ומצחיקה לכל הגילאים, במיוחד לילדים (ראה ברצלונה עם ילדים).
 • המלצה המתאימה לכל קתדרלה עתיקה: כדאי להגיע בזמן מיסה או תפילה כדי "להרגיש את האווירה". כמו כן יש להגיע בלבוש צנוע (לא גופיות).
   
 • הביקור בקתדרלה הוא מומלץ מאוד וגם בחינם כך שאין סיבה שלא להגיע ולהתרשם מהמקום (ראה גם ברצלונה בחינם) התצפית נחמדה, אך אפשר לוותר ולהסתפק בנקודות תצפית אחרות בעיר. אגב גם  למטיילים דתיים ושומרי מסורת אשר מטעמי דת אינם יכולים להיכנס אל הקתדרלה - אנו ממליצים בחום בכל זאת להגיע אל המקום ולהתבונן במבנה המרשים מבחוץ (ראה גם דתיים ושומרי מסורת בברצלונה).
 • דרך הגעה מומלצת - מטרו, מטרו, מטרו. אין שום סיבה להגיע לקתדרלה (או לכל אתר אחר ברובע הגותי) בדרך אחרת. למי שחושב להגיע עם רכב פרטי, מומלץ לקרוא את דפי המידע שלנו על השכרת רכב בברצלונה והשכרת רכב בספרד ולהבין למה מומלץ לוותר על הרעיון. לבעלי כרטיס לאוטובוס התיירים של ברצלונה - באתר זה יש תחנה סמוכה ונוחה מאוד לשימוש (למידע נוסף ראה אוטובוס התיירים בברצלונה).
   
 • מומלץ לתכנן את הביקור בקתדרלה ליום ראשון בין השעות 12:00-14:00, אז תוכלו לצפות ולהצטרף למקומיים הרבים המגיעים כדי לרקוד את ריקוד הסרדאנה ברחבת הקתדרלה.
 • במהלך חודש דצמבר ישנו "שוק חג המולד" נחמד ברחבת הכנסייה (ראה על כך עוד תחת אירועים בברצלונה). כמו כן יש לקחת בחשבון כי בתקופות החגים שעות הפעילות משתנות.

​המלצות לקריאה נוספת:


להוספת תגובה או המלצה משלכם על האתר

פיסול גותי בברצלונה קתדראלת אוליה הקדושה
דוגמא לפיסול הגותי שנמצא בקתדרלה
(צילום: Bernard Gagnon)
תבליט של סנט ג'ורדי הורג הדרקון (הקדוש המגן של ברצלונה)
שנמצאה בקתדרלה
צילום: Pere López. 

מידע שימושי על קתדרלת יוליה הקדושה:

 • כתובת:  Pla de la Seu, s/n, 08002 Barcelona, ספרד
 • איך מגיעים?
  • ​אוטובוס: קווים 45,19,17.
  • מטרוקו 3 (ירוק)  לרדת בתחנת Liceu
 • ילדים: מומלץ לילדים, רק לוודא שהם במצב רוח להיות שקטים למשך זמן מה. אם הם מאבדים סבלנות אפשר לצאת לחצר לראות את המולארדים עם קצת לחם.
 • שעות פתיחה: 8:00-12:45, 17:00-19:30.
 • מחיר: חינם.

     
בתוך הקתדרלה (צילומים מקוריים)
 
מפת אתרים מרכזיים ברובע הגותי:
 

 
 
 
צריך עזרה בתכנון החופשה בברצלונה? אנחנו יכולים לעזור!

כבר זמן רב שאנו מסייעים לתיירים רבים בתכנון החופשה שלהם בחו"ל (במיוחד בערים ברצלונה, לונדוןפראג, מדריד ורומא).
 
arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      
 
 

 
חזור אל:
 
 

 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica