הכל על - גן החיות של לונדון - London Zoo
 
דף הבית >> לונדון 2018, המדריך התיירותי, המקיף ביותר בעברית >> אתרים מרכזיים בלונדון >> גן החיות של לונדון - London Zoo

הכל על לונדון
עוד תחת אתרים בלונדון:


עוד תחת לונדון:
פרסומות

 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בלונדון:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל | השכרת רכב
Booking.com  

הצעות חמות למלונות 

גן החיות של לונדון

 
  London Zoo

 


 


 

מידע על גן החיות מהגדולים והמפורסמים בעולם

על גן החיות בלונדון מלונות באזור הזמנת כרטיסים
לגן החיות
תמונות מגן החיות אטרקציות וסיורים בגן החיות


טבלת ניווט מהיר - גן החיות של לונדון
מידע כללי
ההיסטוריה של גן החיות
מה רואים בגן החיות של לונדון?
המלצות
מפה ומידע שימושי
עזרה בתכנון חופשה בלונדון


מידע כללי

גן החיות של לונדון (London Zoo) הוא גן החיות המדעי הוותיק ביותר בעולם. הוא משמש כמודל לגני חיות רבים בעולם, כמו למשל לזה שברמת גן ולגן החיות של פראג. הוא חתום על רעיונות שהיו מקוריים מאוד בראשית המאה ה-20 כמו פתיחת בית חרקים, בית זוחלים ומשק לילדים. בנוסף, כמו מוזיאוני הטבע של לונדון (ראה המוזיאון להיסטוריה של הטבע לדוגמה), הוא משמר רעיונות חשובים של חינוך לשמירה על הסביבה, אטרקטיביות, משחק, ושיתוף הקהל בחיי גן החיות. 

הגן ממוקם בריג'נטס פארק סמוך לתעלת ריג'נטס, באזור מיוחד ויפה של לונדון. מומלץ לתכנן ביקור באזור יחד עם ביקור בקמדן טאון.

 


ההיסטוריה של גן החיות

ההיסטוריה של גן החיות אינה מרתקת במיוחד, לכן נספר בקצרה שהוא נפתח ב-1828 ונועד לשמש כאוסף בעלי חיים למטרות מחקר מדעי. הוא נפתח לציבור הרחב בשנת 1847. במהלך השנים התפתח מאוד הגן והוסיף מבנים חדשים, וכן שינה את הישנים. 
 

מה רואים בגן החיות של לונדון?

גן החיות בלונדון הוא אחד הגדולים והמלאים בעולם. הוא מופרד על ידי כביש במרכזו וניתן לעבור מתחת לכביש במעבר להולכי רגל (להורדת מפת PDF לתכנון הביקור בגן).
ננסה לפרט כאן קצת על מה שתראו בגן. המידע מסודר לפי אזורי גן החיות, וכולל גם מידע קצר על מינים נבחרים בכל חלק.
* מומלץ לראות חלק זה בדפדפן כרום עקב כמות התמונות והסרטונים.
   *פרסומת*   

 • ספארי הציפורים האפריקאי (African Bird)

זרזיר הדור
זרזיר הדור (צילום: Quartl)
כחל
כחל (צילום:Christian Svane)
במתחם זה, שכשמו כן הוא, מוקדש לציפורים מהיבשת השחורה, תוכלו לראות ציפורים כמו חסידות לבנות בטן (Ciconia abdimii), זרזיר הדור, שרשירי מדגסקר (Anas bernieri), מקור-קרן וון דר דקן (Tockus deckeni) וכן כחל (Coracias cyanogaster) וכחל לילכי (Coracias caudataus).

זרזיר הדור (Lamprotornis superbus) - זרזיר הדור היא ציפור מיוחדת ויפה בגודל של 18-19 ס"מ. היא נפוצה בעיקר במזרח אפריקה ובאזורים חמים אחרים. הזרזיר הוא מין שפלש בשנים האחרונות לישראל ואף לאזור אוסטרליה והוא מגיע להרבה גינות של תושבי ישראל.

כחל (Coracias cyanogaster) - הכחל הוא ציפור טורפת המחסלת חרקים ורכיכות. היא בעלת תתי מינים רבים הנפוצים באפריקה ובאירופה. שמם ניתן להם על שום הצבע הכחול המאפיין אותם (ישנם גם צבעים אחרים אך הכחול שולט בהם).
 • פגוש את הקופים (Meet The Monkeys)

זהו אחד הביתנים הכי מתויירים בגן החיות. בחלק זה תוכלו לפגוש בקופים קטנים וחמודים ללא גדרות וכלובים.
רבים האנשים המגיעים לצפות בגורילות הגדולות והשלוות (במתחם שנקרא "ממלכת הגורילות" או "Gorilla Kingdom").
לידן אפשר לראות חיות נוספות כמו קופי קולובוס שחורים-לבנים (Colobus), קופי מאנגאבי, קופי דיאנה (Cercopithecus diana) וכן לטאות כח. המתחם בנוי בצורה המשמרת את חייהם הטבעים של הקופים הגדולים.

גורילה כסופת גב בממלכת הגורילות (צילום מקורי)
הגורילה הנמצאת בממלכת הגורילות ומושכת אליה צלמים ומבקרים רבים.

 • האקווריום (Aquarium)

מיכל שונית האלמוגים - גן החיות של לונדון
 
מיכל שונית האלמוגים (צילום מקורי)
דגי פירנאה
דגי פיראנה (צילום מקורי)
כמו כל גן חיות שמכבד עצמו, גם גן החיות של לונדון מחזיק באקווריום משלו. הוא אמנם לא כמו האקווריום של לונדון, אבל הוא בהחלט מעניק חוויה מדהימה (ולדעתנו די מספיקה) למעוניינים לצפות בדגים וביצורי האוקיינוס.
האקווריום מחולק למספר חלקים: האולם הראשון מציג דגים המצויים בסכנת הכחדה ונמצאים בתוכניות שימור. בין היתר מוצגים באולם זה רד (Scardinius erythrophthalmus), צלופח אירופי (Anguilla anguilla), מניפת ים רחבה (Eunicella verrucosa) וסוסוני ים.
האולם השני מכיל שונית אלמוגים ובו דגים טרופיים. ביניהם דג פרפר נחושתי (Chelmon rostratus) ודגי ליצן (Amphiprion ocellaris). 

האולם השלישי כולל את דגי נהר האמזונס ובהם: דגי פירנאה, צלופחים חשמליים (Electrophorus electricus), דג סכין זכוכיתי (Eigenmannia lineata), דג ריאה דרום אמריקאי (Lepidosiren paradoxa) וטריגוני נהר (Potamotrygon motoro).
 
שונית האלמוגים - שונית האלמוגים היא בית גידול מורכב וצפוף. רוב שוניות האלמוגים בנויות בתצורה האופיינית המכונה "אטול". כל אי דומה לסוללה אלמוגית נמוכה בעלת צורה של טבעת מקוטעת, שרוחבה לעתים כמה עשרות מטרים ולפעמים כמה קילומטרים. לפרקים מתרחבת הסוללה ותופחת לאי בתוך הטבעת. 
בין בעלי החיים הנמצאים בשונית ניתן למנות דגים, סרטנים, אצות גדולות וקטנות, אלמוגים וספוגים.
 
סוסון ים - סוסון הים הוא בעל חיים המציג שיתוף פעולה זוגי מדהים (הזכר נושא את הביצים בגופו לאחר ההפרייה). שימו לב לכנפיים הקטנות שלהם, איתן הם מתקדמים במים. 


דגי פירנאה (Piranha) - דג טורף קטן גוף הפועל במימי נהר האמוזנס. מקור השם 'פירנאה' הוא בשפה אמריקאית מקומית, ככל הנראה מטופי עתיקה, שהתרגום המילולי הוא "דג שטן", או מגוארני, שם פירושו הוא "דג שיניים".
דג זה החי בלהקות וידוע כאוכל בשר מוכשר במיוחד. הוא אחד משוכני האמזונס המפורסמים ביותר.
למידע מפורט בעברית על הדג.
 

 
 • לתוך אפריקה (Into Africa)

זהו אחד המתחמים המעניינים ביותר של גן החיות. אפשר לראות בו ג'ירפות, זברות, חזירי יבלות, אוקאפי, חזירי נהרות וזאבים טלואים.
היופי בחלק זה הוא שניתן לראות את החיות בחוץ כשיש מזג אוויר יפה, ובימים קרים וגשומים כ
שהחיות מעדיפות להיכנס לאזורים מוגנים, ניתן לצפות בהן בתוך ביתני המחייה.
 • גן החיות לילדים

בחלק זה אפשר לראות בעלי חיים מבויתים כמו כבשים, עיזים, ארנבות, למות וכדומה. מה שמיוחד בחלק זה הוא שניתן ללטף ולגעת בכל בעלי החיים (ניתן אף להאכילם באוכל מיוחד אותו ניתן לקנות תמורת פאונד או שניים).

פינת ליטוף גן החיות בלונדון
פינת ליטוף בגן החיות לילדים וג'ירפות במתחם האפריקאי
(צילומים מקוריים)

 • גן העדן לפרפרים (Butterfly Paradise)

מתחם זה מציג עשים ופרפרים מאפריקה, דרום מזרח אסיה, מרכז אמריקה ודרום אמריקה. כמו כן הביתן מכיל צמחייה אשר תואמת את בתי הגידול הטבעיים של הפרפרים‏‏.
בתצוגה מוצגים כל שלבי התפתחות של הפרפר וישנו חדר מיוחד בו ניתן לראות את זחלי הפרפרים וגלמיהם‏‏.


מין הפרפר הגדול בעולם (הוא אמנם נראה כמו צעצוע מפלסטיק אבל הוא אמיתי לחלוטין)
ופרפרים אוכלים (צילומים מקוריים)

 • מתחם דרקון קומודו

מתחם זה מציג את אחד הזוחלים המיוחדים בעולם ואחד המוצגים הייחודיים של גן החיות. תוכלו לראות כאן את דרקון הקומודו, שהוא אחת החיות החזקות שיש בטבע ואולי ההוכחה שבעבר חיו כאן דינוזאורים (או שאולי הם בכלל הם עדיין איתנו...). שריון קשקשים, כוח עצום ועוצמה מרשימה.
הזכר והנקבה אינם מתגוררים באותו כלוב אלא מובאים להתייחדות רק בעיתות הייחום לשם זיווג (מנהלי גן החיות פשוט יודעים שהם יפגעו האחד בשנייה אם יחיו ביחד).


 • תצפית יער הגשם על שם קלור (Clore Rainforest Lookout)

חלק זה של הגן משחזר יער גשם האופייני לדרום אמריקה, כאשר המבקרים יכולים לעבור על גבי גשרים ולצפות ביער בגובה ראשי העצים או ללכת על קרקעית היער. בין בעלי החיים שפוגשים כאן ניתן למנות את העצלנים, אגוטיים (Dasyprocta leporina), מרמוסט כסוף (Callithrix argentata), טמרין רעמתי זהוב (Leontopithecus chrysomelas), מרמוסט לבן ראש (Callithrix geoffroyi), מרמוסט גולדי (Callimico goeldii), לוריסים (Nycticebus), פוטואים (Perodicticus potto), טמרין קיסרי (Saguinus imperator), מרמוסט גמדי (Cebuella pygmaea) ולמורים מסוג לק אלאוטרה (Hapalemur alaotrensis).

גן חיות בלונדון Stavenn Leontopithecus rosalia 01.jpg
טמרין קיסרי (צילום: Brocken Inaglory)
קוף זה, המפורסם בגלל שפמו, אוכל בעיקר חרקים ופירות
וצריך להיזהר מנחשים וטורפים חתוליים שטורפים אותו.
טמרין זהוב (צילום: Stavenn)
קוף מרשים וזהוב החי בלהקה
ומתגורר באזור ברזיל

בחלק זה ניתן לבקר גם ב"אזור הלילה" של התצפית. זהו אזור מוחשך המציג את חיי הלילה ביער הגשם. באזור זו מוצגים עטלף פירות רודריגז (Pteropus rodricensis), פוטורו ארך אף (Potorous tridactylus), עקרב קיסרי (Pandinus imperator) וחולדה מלגשית ענקית (Hypogeomys antimena).

 • ביתן בלקבורן (the "Blackburn Pavilion)

קובץ:Keel billed toucan.jpg
 
טוקן (מקור וויקפדיה)
מבנה זה הוא למעשה שריד ויקטוריאני מתחילת דרכו של גן החיות. שמו ניתן לו כדי להוקיר את משפחת בלקבורן אשר תמכה בגן. כיום תוכלו לראות בבניין זה את חיות וצמחי יערות גשם, הכוללים למעלה מ-50 ציפורים ובהן: טוקניים, זרזירים, קוקברות, ציפורי אהבה וקוליבריים (גן החיות הוא המקום היחיד בו הם מצויים ברחבי הממלכה המאוחדת). כמו כן מצויות בביתן ציפורים בסכנת הכחדה וציפורים שנכחדו בחופש וגדלות כיום רק בגני חיות, בהן יונת סוקורו (Zenaida graysoni).

טוקנים - אחת החיות המיוחדות של גן החיות הלונדוני. חיה מרהיבה זאת מפורסמת בצבעים החדים שלה וביכולת שלה לאכול כמעט הכל, מפירות ועד חרקים.


קוקברה - ציפור מיוחדת המפורסמת בעיקר בזכות הקריאה שלה. ציפור זו אוכלת עכברים, לטאות וחיות קטנות.

קוליבריים - אחת הציפורים המיוחדות שתראו בביתן. מדובר בציפור זעירה (ישנם מינים שמגיעים לגרמים בודדים) שנודעה בזכות גודלה הזעיר ויכולת התעופה המיוחדת שלה (נפנוף חזק בכנפיים) שמאפשרת לה לעוף במקום.
הציפור הזאת ניזונה בעיקר מצוף של פרחים, וכדי להחזיר את האנרגיה הרבה המתבזבזת בנפנוף כנפיה היא חייבת לאכול הרבה.

היא אמנם דומה לצופית הדבש הנפוצה בארץ, אך הן למעשה שייכות למשפחות שונות לחלוטין.

 • המרכז הלימודי (B.U.G.S)

מרכז לימודי הממחיש כיצד מתמודדים המינים השונים עם הצרכים הביולוגיים שלהם. רוב מה שמוצג בביתן זה הוא חרקים שונים אך לא רק.
בנוסף תוכלו ללמוד את חושי בעלי החיים בדרך חווייתית. 


הדרכה באזור הלימודי - כיצד גמל שלמה מתמודד
עם צרות העולם
"לך לנמלה עצל..." - בחלק זה תוכלו לראות את
הארגון של קן הנמלים בקינים ענקיים
 כיצד חרק רואה את העולם!
(צילומים מקוריים)

 • מתחם טרסת מפיין (Mappin Terraces)

מתחם זה מדמה את אזור אוסטרליה ותוכלו לראות בו וולבי (סוג של יונק הדומה לקנגורו) ואמו (ציפור חסרת יכולת תעופה הדומה ליען האפריקאית) 
בסביבתם הטבעית.

 • בית הזוחלים

מבנה בו תוכלו לראות זוחלים רבים, כולל נחשים, לטאות, צבים, צבי גלפגוס ענקיים, תנינים ועוד חיות עוטות קשקשים.

 • ביתן הציפורים סנואודאון

במתחם זה תוכלו לראות ציפורים הנמצאות בתוך אזור מתוחם ברשת. הציפורים מעופפות ביניכם וניתן לגעת בהן. תוכלו לראות שם ציפורים כמו טווסים, תרנגולות וברברים, לצד אנפות ומגלנים. 

מלבד מבנים אלו תוכלו לראות תצוגות של גמלים, אריות, נמרים חזירי בר, ועוד ועוד... 


חזירי יבלות בשעת ההאכלה בריכת הפינגוונים המפורסמת של לונדון

 

--פרסומת--

המלצות "הכל על" למבקר בגן החיות של לונדון:

להוספת תגובה או המלצה משלכם

מידע שימושי ומפת הגעה

כתובת: Regent's Park
איך מגיעים?
- טיוב: קו Northern לרדת בתחנות Camden Town או Chalk Farm
- אוטובוס: קווים 247, C2

שעות פתיחה: קיץ שני-ראשון 10:00-17:30, חורף שני-ראשון 10:00-16:00.
מחיר: בשיא העונה כרטיס בסיסי מבוגר 19.5 ליש"ט, מוזל 18 ליש"ט, ילד 15.60 ליש"ט, ילדים מתחת לגיל 3 נכנסים חינם.
אתר אינטרנט: http://www.zsl.org/zsl-london-zoo/

מפת אתרים בלונדון
 

 
 

הזמנת כרטיסים לגן החיות של לונדון 

 • יתרונות בהזמנה מראש דרך האתר שלנו: אפשרות לבחור את זמן הכניסה, חסכון בזמן ההמתנה בתור, עזרה שלנו למי שמתקשה בהזמנה אינטרנטית.
 • חסרונות: הזמנת הכרטיס הרגיל של גן החיות זול יותר (אך לא מאפשר דילוג על התור). ההפרש במחיר תלוי בעונה (קיץ, תקופת ביניים או חורף). בנוסף, לא מקבלים הנחה של קבוצות או משפחות שניתן לקבל בהזמנה דרך האתר של גן החיות. ככלל אצבע הכרטיס המהיר משתלם בקיץ ובחגים הנוצריים. 
הזמנת הכרטיס ב-Viator
הזמנת הכרטיס ב-Tiqets
הזמנת הכרטיס ב-Expedia
צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בלונדון? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים/ות שלנו לתכנן את החופשה שלהם/ן בלונדוןברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאמדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף


 

              
                                     
                                     
                                      

 
 
 
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica