כרטיס משולב לקולוסיאום, למוזיאון הותיקן ולאוטובוס התיירים

כרטיס משולב לקולוסיאום, למוזיאון הותיקן ולאוטובוס התיירים

זהו כרטיס משולב הכולל כניסה אחת לקולוסיאום, לפורום הרומאי (ניתן להכנס אליו ביום העוקב) ובו לגבעה הפלטינית, כניסה עם דילוג על התור למוזיאון הותיקן וכרטיס לאוטובוס התיירים למשך 48 שעות. שימו לב שכרטיס הכניסה אל הקולוסיאום דורש הגעה אל משרד הכרטיסים והחלפה של הוואצ’ר בסמארטפון בכרטיס נייר ובחירת משבצת הזמן הפנויה הקרובה. כלומר, לא מדובר בכרטיס דילוג על התור. כמו כן הכרטיס אינו כולל הדרכה באתרים (לא בקולוסיאום, בפורום או במוזיאון הותיקן) כי אם רק כניסה אליהם. אוטובוס התיירים מספק הדרכה קולית.

כרטיס משולב לקולוסיאום, למוזיאון הותיקן ולאוטובוס התיירים
מעט על האתרים- הקולוסיאום, האמפיתיאטרון של רומא, הוא אחד האתרים המפורסמים של רומא ואחד מאתרי התיירות המפורסמים בעולם. ביחד עם הותיקן והפורום הרומי הוא מהווה את אתרי החובה של העיר רומא וממחיש בצורה הטובה ביותר מה היא רומא העתיקה – על שחצנותה, בנייתה הגרנדיוזית והמקצועית, מעמדותיה ואופייה “ההמוני” המזכיר את ימי הריאלטי של היום.

הפורום הרומי שימש כעיר התחתית (ה”דאון טאון”) של רומא העתיקה והמקום אליו הגיע ההמון הרומאי כדי לעשות בו כמעט הכל – וויכוחים ואספות פוליטיות, אספות דתיות, מסחר, משפט ועוד כהנה וכהנה. לכן מבנים רבים שרואים בו מאופיינים בכך שהיוו מבני ציבור – מבני שירותים וממסד – חנויות וכדומה.

מוזיאון הותיקן הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והגדולים בעולם, ואחד מהמוזיאונים הגדולים של רומא. ואוטובוס התיירים הוא אחת מהשיטות הפופולוריות ביותר לראות את רומא במבט תיירותי מהיר.

בעצם מדובר פה בכרטיס שמשלב את שלושת אתרי המאסט של רומא (קולוסיאום, פורום וותיקן) יחד עם אוטובוס התיירים.

סרטון על הקולוסיאום מערוץ היוטיוב של אתר הכל על

האם הכרטיס כדאי?

לטעמנו, נכון לשנת 2018 רכישת הכרטיס המשולב אינו משתלם היות ורכישה של כל אחת מהאטרקציות בנפרד יוצאת לא רק זולה יותר אלא גם מאפשרת כניסה מהירה לקולוסיאום ולפורום (בעוד הכרטיס המשולב לא מבטיח דילוג על התור) וגם הדרכת אודיו לקולוסיאום (בעוד הכרטיס המשולב לא מספק שום הדרכה).

רכישה של כרטיס כניסה מהירה לקולוסיאום הכולל הדרכת אודיו (ניתן למצוא בלינק זה) תעלה 21.5 יורו. רכישה של כרטיס למבוגר באוטובוס התיירים ל-48 שעות (ניתן למצוא בלינק זה) תעלה 31 יורו. רכישה של כרטיס כניסה מהירה למוזיאון הותיקן (ניתן למצוא בלינק זה) תעלה 28 יורו. סה”כ שלושת הכרטיסים בנפרד יצאו 80.5 יורו (ויעניקו כניסה מהירה ומדריך אודיו), והמחיר של הכרטיס המשולב שפורט עליו בעמוד זה, הוא 82 יורו ללא כניסה מהירה או מדריך אודיו (כל המחירים נכונים לאמצע שנת 2018).

בנפרד כרטיס משולב
קולוסיאום 21.5€
כולל הדרכת אודיו
 כולל כניסה מהירה

לא כולל הדרכה
 לא כולל כניסה מהירה
מוזיאון הותיקן 28€
 כולל דילוג על התור

 כולל דילוג על התור
אוטובוס התיירים ל-48 שעות 31€
───── ─────
סה”כ 80.5€ 82€
השורה התחתונה –  לא משתלם, בנפרד יוצא זול יותר וגם נותן יותר אפשרויות

 

לכן אנחנו ממליצים לקוראינו להכנס בנפרד (כניסה מהירה לקולוסיאום עם הדרכת אודיוכרטיס דילוג על התור למוזיאוני הותיקן ואוטובוס התיירים של רומא) לכל אחת מהאטרקציות ולבדוק את המחירים ולהשוות אותם מול מחיר הכרטיס המשולב, לפני רכישתו. היות ומחירים והצעות משתנות עם הזמן, יכול להיות שהכרטיס המשולב יהיה משתלם יותר, אך גם יכול להיות שהוא אינו משתלם וכדאי תמיד לבדוק לפני הרכישה.

הזמנת כרטיסי הנחות וכרטיסים משולבים לעיר רומא
המלצות "הכל על"

  • כפי שפורט מעלה, תחת האם הכרטיס כדאי, מומלץ לבדוק את המחיר של כל אטרקציה בנפרד ולברר אם הזמנת הכרטיסים בנפרד משתלמת יותר. נכון לבדיקה שביצענו באמצע שנת 2018, הכרטיס המשולב לא כדאי.
  • 48 השעות של אוטובוס התיירים נספרות מרגע השימוש הראשון באוטובוס, לכן יש לקחת זאת בחשבון.
  • הקולוסיאום הוא מאתרי החובה למבקרים ברומא, ומומלץ מאוד לרכוש כרטיס דילוג על התור לאתר פופלרי זה שבו התורים ארוכים מאוד בעיקר בעונת התיירות. גם אם אטרקציה זו אינה מתאימה לכם, כדאי לבדוק אטרקציות אחרות הנוגעות לקולוסיאום שכן הוא אתר מאסט של העיר. דבר זה תקף גם לגבי מוזיאון הותיקן. לגבי מוזיאון הותיקן, כאשר מזמינים את הכרטיס (אם זה כרטיס בנפרד) מומלץ לבחור מדריך אודיו בתשלום נוסף של 8 יורו.

מידע שימושי

  • איפה מקבלים את הכרטיס? יש להציג את הוואצ’ר (ניתן להציג בסמארטפון) שנשלח במייל באוטובוס או במרכז המבקרים ולקבל בעבורו את כרטיסי הנייר. במוזיאון הותיקן יש להציג את כרטיס הנייר לאנשי הבטחון בכניסה ולסרוק אותו במשרד. בקולוסיאום יש לגשת אל משרד הכרטיסים ולבקש את משבצת הזמן הזמינה הקרובה.

 

שער טיטוס שבפורום הרומאי,
נקודת עניין לקהל היהודי בשל תחריט המנורה שבו (צילום מקורי)

 

מפה

סנן על ידי

ייעוץ, הכוונה ועזרה בהזמנת כרטיסים
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל