יום המאבק לחופש ולדמוקרטיה - Day of the Struggle for Liberty & Democracy

מידע כללי

יום המאבק לחופש ולדמוקרטיה ( Day of the Struggle for Liberty & Democracy) מתקיים ב17 בנובמבר, הוא אחד מהחשובים בימים המיוחדים של צ׳כיה ומהווה אחד מהסמלים המרכזיים בזכרון הקולקטיבי של המדינה. היום הוא לציון התקוממות של סטודנטים צ׳כיים כנגד המשטר הטוטליטרי.

ב-17 בנובמבר 1939ֿ אחרי הפגנה של סטודנטים, הנאצים הוציאו להורג 9 סטודנטים ופרופסורים והכריזו על סגירתם של כל האוניברסיטאות ומוסדות הלימוד למשך שלוש שנים. באותו תאריך שנתיים לאחר מכן היום הוכרז כיום הסטודנט הבילאומי. באותו יום בשנת 1989, אורגנה הפגנה שלווה על ידי סטודנטים עצמאיים וקומוניסטים לציון 50 שנה מאז הזוועות שביצעו הנאצים. הקהל דוכא על ידי המשטרה כשהגיע לשדרה הלאומית. אירוע זה היווה את הניצוץ שהצית את מהפיכת הקטיפה של צ׳כוסלובקיה אשר הובילה להפלת השלטון הקומוניסטי. בשנת 2000 היום הוכרז כיום חג ארצי.

נרות באנדרטה בכיכר ואצלב (צילום: Jirka Matousekרשיון)

**פרסומת**

מה רואים?

היום מצוין דרך טקסים בכל המדינה, כאשר הטקס המרכזי מתקיים בשדרה הלאומית בפראג. בטקס משתתף הנשיא עם בהנחת זרים באנדרטה שבכיכר ואצלב, וכמו כן בנשיאת נאום. לאחר מכן מתקיים מצעד לקולות מוזיקה פטריוטית.

כמו כן ניתן לבקר ביום זה במוזיאוני היסטוריה, כגון City of Prague Museum או ה-National Museum. במיוחד מומלץ לבקר ב-Museum of Communism in Czech Republic בו מתוארים החיים בצ׳כיה בזמן המלחמה הקרה, בו הקומוניזם מתואר כחלום שהפך לסיוט.

סרטון המציג חגיגות לכבוד יום המאבק לחופש ודמוקרטיה בפראג




מידע שימושי

  • כתובת: Václavské náměstí
  • איך מגיעים? 
    • באוטובוס– קווים 505 ו-511
    • במטרו– קו A לתחנת MůstekA, קו C לתחנת Muzeum
    • בחשמלית (טראם) – קווים 3, 5, 6, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58, 91 לרדת בתחנת Václavské náměstí
  • ילדים: ראו גם פראג עם ילדים
  • שעות פתיחה: בערב

מפה

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל