הופעות פלמנקו בברצלונה

ההיסטוריה של הפלמנקו

פלמנקו הינה שיטת ריקוד ספרדית שצמחה באזור חבל אנדלוסיה. הפלמנקו צמח מתוך שירת רועים, אליה הצטרפו מחיאות כפיים ורקיעות רגליים, עד שמאוחר יותר הצטרפה הגיטרה. במאה העשרים הצטרף התוף המיוחד של הפלמנקו.
מקורות הפלמנקו הינם רבים. ראשיתו האמיתית כנראה נעוצה בהודו, כנראה בקרב צענים שהגיעו לאירופה, אך הוא מלא בהשפעות מוריות/ספרדיות, מוסלמיות, יהודיות ויווניות.

**פרסומת**מקור השם פלמנקו

מקור השם אינו. ידוע יש הרואים בו מבוסס על המילה הלטינית “פלמה”, שפירושה בעברית אש, בגלל היותו ריקוד סוער. יש הרואים בו מבוסס על המילה הערבית “פלאח” ויש הרואים בו מבוסס דווקא על הציפור הוורודה, בגלל היציבה של הרקדנ/ית המזכירה את עמידת הציפור.

הפלמנקו מבוסס על שילוב בין מספר אלמנטים – השירה, הריקוד, המקצב והנגינה המתערבבים אילו באילו. הנגינה היא גם ריקוד, וריקוד הוא גם מקצב. הריקוד הוא חופשי אך הוא מבוסס על מספר עקרונות החוזרים על עצמם:
א. עמידה זקופה של הרקדנ/ית – עקרון עליו מקפידים ביותר רקדני הפלמקו.
ב. ריקוד אמוציונאלי ומלא רגש – הפלמנקו כולל הבעת רגשות גדולה. ניתן לראות ריקודים רבים בהם עובר הרקדן מעצב לשמחה ברגע אחד.
ג. הובלה של הרקדנ/ית, והצטרפות של הנגן עליו.

איפה כדאי לראות פלמנקו בברצלונה?

כאמור, מקורו של הפלמנקו בספרד הוא דווקא בחבל אנדלוסיה, שם נמצאים מועדני הפלמנקו הטובים ביותר. אך בימיו של פראנקו הפך הפלמנקו לריקוד מסורתי כלל ספרדי והוא נפוץ היום בכל עיר בספרד.

מועדני הפלמנקו הטובים בברצלונה:

המועדון הראשון הוא אל טאלדו דה כרמן El Tablao de Carmen. המועדון נקרא על שמה של רקדנית הפלמנקו הידועה כרמן אמאיה. המופע המועלה במועדון נמשך שעה ורבע ומשלב אמנים צעירים ומנוסים. אפשר להזמין כרטיסים מראש באתר של המועדון. המועדון נמצא בגבעת המונטז’ואיק. מועדון אחר המציע הופעה מקוצרת של חצי שעה (ומחיר מקוצר של שמונה יורו) הוא המועדון לוס טורנטוס או los Tarntos, מועדון הפלמנקו הותיק ביותר בברצלונה הנמצא בכיכר ריאל ומעניק חוויה קצרה ומענגת המכוונת בעייקר לתיירים לאתר המועדון.

דוגמה למופע במועדון טולדו קורדובס
המלצת "הכל על"

למי שרוצה ליינות מחוויה מלאה יותר הכוללת הופעת פלמנקו מצויינת וארוחה ספרדית (מלאה או רק טאפסים):
מועדון הפלמנקו טולדו קורדובס Flamenco Tablao Cordobés המעלה מופעי פלמנקו כבר מ-1970 ונחשב גם הוא לאחד ממועדוני הפלמנקו הטובים בברצלונה מציע את החוויה התרבותית והגסטרונימית הזו. הזמנת מקום להופעה באתר הכל על זולה יותר מהזמנה במקום. לפרטים על אטרקציה זו.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל