1. עמוד הבית
 2. »
 3. תכנון חופשה עם הכל על
 4. »
 5. השכרת רכב בחו”ל – המידע שיחסוך לכם כסף וטעויות!
 6. »
 7. השכרת רכב בצ’כיה ופראג (2022) – המידע שיחסוך לכם כסף וטעויות

השכרת רכב בצ'כיה ופראג

בנה לעצמך חופשה
רכב
מלונות
טיסות
כדורגל

שימו לב! כדאי להישאר מעודכנים בנוגע להנחיות והגבלות הקורונה בפראג, ההנחיות ליוצאים מישראל לצ’כיה וההנחיות לחוזרים לישראל מצ’כיה. תוכלו לקרוא על כך בעמוד הנחיות הקורונה בפראג.

מטרתו של דף זה היא לעזור לכם להחליט האם ואיך כדאי להשכיר רכב בצ’כיה ופראג, איך למצוא את המחיר המשתלם ביותר עבורו ואת המידע החשוב לפני שמתחילים לנהוג.

האם צריך רכב בצ'כיה?

התשובה לשאלה זו משתנה בין תייר לתייר, והשאלה המרכזית שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מה מהות החופשה אותה אתם מתכננים? אם אתם מתכננים לסייר רק בפראג אל תחשבו על הזמנת רכב! דבר זה אמור גם במידה ואתם נוסעים יום אחד לאתרים קרובים כמו קרלובי וארי, או אפילו לביקור יומי או דו יומי בוינה.

חשבו על העיר העתיקה בפראג או על הרובע היהודי. הרחובות קטנים וצפופים, אין חניה והכבישים הראשיים פקוקים. בנוסף, ישנה תחבורה ציבורית מצוינת בתוך העיר.

לעומת זאת, לנוסעים לסיור ברחבי צ’כיה או לנוסעים למדינות שכנות כמו גרמניה ואוסטריה, השכרת רכב היא מומלצת ואפילו חיונית.

פקק טיפוסי בכניסה לפראג – לא מומלץ לנסוע עם רכב בתוך העיר (צילום מקורי)

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא תיבת חיפוש להשכרת רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותה. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל את מנוע החיפוש.

**פרסומת**איך להשיג את המחיר הטוב ביותר לרכב בצ'כיה?

מניסיון שלנו, אין הצדקה להזמנת הרכב בזמן החופשה עצמה. זה נכון בצ’כיה ובכל השכרת רכב בחו”ל. העמלות שאתם משלמים במלונות ובדוכנים גבוהות במיוחד והיום, כשניתן לבצע השוואת מחירים פשוטה וברורה שאפילו תומכת בשפה העברית, אין הצדקה לא להזמין מראש את הרכב באמצעות המחשב בבית.

לאחר שבדקנו מספר פלטפורמות להשוואת מחירים במשך שנה, בחרנו לשתף פעולה עם אתר rentalcars (הקישור מוביל לדף המידע על החברה באתר שלנו), שיאפשר לכל גולש באתר שלנו למצוא את המחיר הטוב ביותר להשכרת רכב בצ’כיה (או בכל מקום אחר בעולם). אתר זה שייך לחברת Jackson Travel, מבית ענק התיירות העולמי פרייסליין (שמפעילים את אתרי הזמנת המלונות הגדולים בעולם, כמו Booking ואגודה).

מתחם השכרת הרכב בשדה התועפה של פראג, לדעתנו אין יתרון מבחינת מחיר להזמין בעיר עצמה (צילום מקורי)

כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר לרכב שכור בצ’כיה מומלץ לבצע ארבעה שלבים פשוטים:

א. חִשבו מה חשוב לכם? כמו מלוןהופעה או כל דבר אחר שאנו עושים בתכנון החופשה, ישנם פרמטרים שונים המשפיעים מאוד על עלות הרכב. חשבו על מה אפשר לוותר על מנת להשיג רכב זול יותר ולעומת זאת על מה אתם לא מוכנים להתפשר.

 • גיר ידני אוטומטי? גיר ידני מוזיל מאוד את המחיר, גם של הרכב וגם של הדלק (מצד שני, חשבו על כך שחלקים גדולים בצ’כיה הם הרריים).
 • מיזוג אוויר? לעיתים רכבים שהם חסרי מיזוג אוויר יהיו זולים יותר, וזה תלוי אם אתם נוסעים בחורף או בקיץ.
 • מספר דלתות? פרמטר זה תלוי בעיקר במספר הנוסעים או בגודלה של המשפחה המטיילת.
 • מיקום תחנת האיסוף – לאסוף רכב ממרכז העיר בדרך כלל יהיה זול יותר מאיסוף ו/או החזרה בשדה התעופה. החזרת הרכב בנקודה אחרת מנקודת האיסוף תעלה לא פעם סכום נוסף.
 • ביטוח? אנו לא ממליצים לוותר על כך, לא בצ’כיה ולא בכלל – הסיבה שבגינה בחרנו בשיתוף עם rentalcars היא העובדה שהם מעניקים ברוב ההצעות ביטוח גניבה ותאונות מלא הכלולים במחיר הסופי!
 • סוג הרכב ומידת הפאר שלו.

חשוב לציין שאנו לא ממליצים לוותר על אף אחד מהפרמטרים הללו, אלא רק לקחת אותם בחשבון (ראה עוד בדף המידע: דברים שיש לקחת בחשבון בעת השכרת רכב בחו”ל).

ב. הבינו את טווח המחירים: כל תייר שמחפש רכב נתקל בשאלה – מהי הצעת המחיר הטובה ביותר לצרכים שלי? הרי מחירי השכרת הרכב משתנים מעונה לעונה ולפי סוגי הרכב. איך עושים זאת? כל שצריך לעשות זה להכניס את הפרטים במנוע החיפוש למעלה והמערכת תחפש עבורך את ההצעות הטובות ביותר להשכרת רכב מתוך מגוון ספקים (שלמה סיקסט, אוויס, ספקים צ’כייים מקומיים וכו’).

ג. השוו הצעות מחיר: בדקו את הצעות המחיר שמציעות החברות השונות. השוו את התוצאות ובחרו את ההצעה המתאימה לכם ביותר. אתם יכולים להעזר בכל הפרמטרים שפירטנו בסעיף א’.ד. עכשיו כל שנותר לכם הוא להזמין! פשוט בצעו את ההזמנה בצורה הפשוטה ביותר בעזרת כרטיס אשראי, מהבית.

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בצ'כיה

דרישות גיל

 • לרוב יש דרישת מנימום לגיל 21, ולפחות שנה רישיון.
 • אם אתם מעל גיל 25 תוכלו להשיג רכב גם עם רישיון טרי יותר.
 • מתחת גיל 25 ייתכן שתצטרכו להוסיף תשלום על “נהג צעיר”.

חוקי תנועה חשובים בצ'כיה

 • צ’כיה מכבדת את הרישיון הישראלי, לכן מבחינת המשטרה אתם מכוסים. אלא שחלק מחברות השכרת הרכב לא יאפשרו לכם לשכור רכב אם לא תוציאו רישיון בינ”ל (ההתרה לשימוש ברישיון ישראלי תקפה לשלושה חודשים).
 • מהירות מותרת בצ’כיה: 50 קמ”ש בדרך עירונית, 90 קמ”ש בדרך בין עירונית ו-130 קמ”ש בדרך מהירה.
 • בצ’כיה נוסעים בצד ימין של הכביש ועוקפים משמאל (כמו בישראל). המשטרה מקפידה על אכיפת איתות לפני עקיפה.
 • בצ’כיה חובה להדליק אורות כל הזמן.
 • אסור לנהוג בצ’כיה אם שותים. בכלל. לא משנה כמה ולמה!
 • בפנייה שמאלה בצומת מרומזר אתם נכנסים לכביש יחד עם הרכבים ממול. שימו לב ותנו זכות קדימה!
 • לינק חשוב לתמונות של התמרורים צ’כיים.

מערכת הכבישים בצ'כיה

 • רוב מערכות הכבישים בצ’כיה עברו שיפוץ רציני והנסיעה בכבישים המרכזיים נוחה וקלה (בפריפריה ישנם עדיין כבישים ישנים וצרים).
 • בעת עלייה על כבישי אגרה יש לקנות מדבקה שנמכרת בתחנת הדלק בעלות מינמום של 10 ימים ב-12 יורו, או 310 קרונות צ’כיות. ממלאים את פרטי הרכב על המדבקה ומדביקים אותה על השמשה הקידמית בצד ימין. שימו לב שיש ביקורות בדרכים והקנס גבוה!
 • כבישים רבים בפראג מתאימים לנסיעה עם רכב.

כביש טיפוסי במרכז צ’כיה – כבישים נוחים לנסיעה מאוד, אין הרבה אוטוסטרדות יחסית למדינות אחרות באירופה (צילום מקורי)

דלק בצ'כיה

 • תחנות הדלק פתוחות לרוב מ-8:00-20:00. בתחנות הקטנות בפריפריה לפעמים סוגרים כבר ב-16:00.
 • מחיר הדלק הוא בסביבות 20-30 קרונות לליטר.

נהיגת חורף בצ'כיה

 • שימו לב שבחורף צ’כיה מושלגת מאוד וכבישים צדדים יכולים להיעלם מהעין!
 • גשמים בצ’כיה יכולים בקלות לסגור כבישים ובעונות גשומות יש לתת לכך את הדעת.
חניה בצ'כיה

יש להפריד בין כלל המדינה לעיר פראג. ברוב המדינה אין בעיה למצוא חניה, אך בפראג המצב בעייתי. החניה ברחובות היא בלתי אפשרית, רק לרכב עם תו חניה מקומי או בחניה בתשלום במדחנים (עד שעתיים), ראו גם מלונות עם חניה בפראג. בערים האחרות לעומת זאת החניה יחסית נוחה. בערים מתויירות מאוד כמו צ’סקי קרומלוב או קארלו ווארי אם תרצו לחנות ממש ליד העיר העתיקה החניה תעלה לכם סכומים יקרים יחסית, אם תתרחקו במעט ממרכז העיר והחלק העתיק המחיר יהיה זול בהרבה. באזורים פריפריאלים יותר – כמו אגם ליפנו, או שומובה – אין בעיה למצוא חניה.

כניסה טיפוסית לחניה בצ’כיה (קארלו ווארי – צילום מקורי)

מעבר למדינות שכנות עם רכב שכור

 • ניתן לנסוע עם הרכב השכור מצ’כיה למדינות שכנות, אך חלק מחברות ההשכרה ידרשו על כך תשלום נוסף.

טיפים כללים נוספים למי שמעוניין להשכר רכב בצ'כיה ופראג

 • יש לקחת בחשבון שכמו ערים אירופיות רבות גדולות, לא נוח להסתובב עם רכב בתוך העיר פראג. תארנו למה כאשר דיברנו על חניה במדינה וענייני התנועה בה. כמו גם אזורים אסורים לרכב למשל באזור הרובע היהודי והעיר העתיקה כולה. לעומת זאת הכבישים בצ’כיה ברובם נוחים – לא אוטסטרדות כמו שרגילים להם במדינות כמו איטליה , גרמניה ספרד או צרפת. אך בהחלט כבישים נוחים. לכן ההמלצה שלנו להימנע מהשכרת רכב כאשר אתם בתוך פראג, אך בהחלט לקחת את אופציה זו כשאתם מתכננים נסיעה לליפנו, ברונו או שומבה. אם מדובר בנסיעות בין עירוניות בלבד למשל לקארלובי וארי, או צ’סקי קרומלוב, או אפילו לדרזדן – אנו ממליצים לקחת תחבורה ציבורית או אפילו סיורים מודרכים שלוקחים ומחזירים אתכם לפראג ולא להסתבך עם רכב שכור (ראה סיור יומי לקרלובי וארי, סיור יומי לדרזדן וסיורי יום מחוץ לפראג תחת סיורים מודרכים).
 • בשדה התעופה ישנם לא מעט אופציות להשכרת רכבים, במרכזי הערים פחות. קחו זאת בחשבון. באופן כללי תחנות השכרת הרכבים בפראג (אזור הפלאדיום ואזור התחנה המרכזית אותם סקרנו) ובשדה התעופה מאוד נוחות נגישות ופשוטות להגעה
 • שלא בדומה למדינות אירופיות אחרות למשל איטליה (ראה השכרת רכב באיטליה). הנסיעה בצ’כיה מאוד רגוע, החוקים ברורים, האזורים האסורים לכניסת רכבים לא מורשים מסומנים כיאות ואין תחושה שמחפשים את התייר כדי לתת לו דוחות. זה כשלעצמו מעודד ומרגיע את מי שמתלבט האם לנהוג במדינה. לצערנו כמו כל אותם מדינות, אנו ממליצים לא לוותר גם בצ’כיה על הוצאת רישיון נהיגה בינ”ל.
 • יש בצ’כיה לא מעט חברות לאו קוסט מקומויות, לא לפחד לקחת מהן רכב, לקרוא ולבדוק לפני. אבל בהשוואה לחברות הבינ”ל הן יחסכו לכם המון כסף. ולרוב אין בתנאים שלהם בכדי פגיעה בתייר. המכוניות פחות יוקרתיות.

הצעות לקריאה נוספת

מפת תחנות השכרת רכב בצ'כיה


צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)