1. עמוד הבית
 2. »
 3. רומא 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. רומא מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה ברומא – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה ברומא

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה ברומא

הנחיות הקורונה ברומא בשלב זה מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות במקומות מסויימים ובדיקת מסמכים בכניסה למדינה. הנחיות הקורונה ברומא עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור ברומא בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 67%, במנת החיסון השנייה 80% ובמנת החיסון הראשונה85%, אך עדיין ישנם 26,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן למרות ההקלות נשארו מספר הגבלות. חלה חובה על עטיית מסכה בעת שימוש בתחבורה ציבורית מכל סוג, טיסה, ואולמות (בין אם אולמות תיאטרון, אולמות קולנוע או אולמות ספורט).

ממשלת איטליה ביטלה את הצורך בשימוש בתו ירוק בכניסה למקומות, כך שהכניסה למוזיאונים וגלריות (כולל מוזיאון הותיקן וגלריית וילה בורגזה), פארקי שעשועים ומסעדות (כל עוד יושבים בחוץ) אינה מותנת בהצגת תו ירוק.
מבחינת תחבורה אין הגבלת תפוסה על השימוש בתחבורה ציבורית עירונית ורכבות מהירות (למשל הרכבת המהירה מרומא לפירנצה), אך השימוש בה כאמור מחייב עטיית מסכה.

גבעת פלטין למרגלותיה נמצא הפורום הרומי ריקה ושוממת בזמן הקורונה (צילום: CAPTAIN RAJU)

הנחיות הקורונה במוזיאונים ואתרים מרכזיים ברומא

מוזיאון הותיקן

נכון לכתיבת שורות אלו הכניסה למוזיאון הותיקן אינה מחייבת הזמנת כרטיסים מראש. אנו ממליצים להזמין כרטיסי כניסה מספר ימים קודם – כדי שלא יקרה מצב בו לא נותרו כרטיסים ליום בו תכננתם לבקר במוזיאון הותיקן, כאשר מדובר בקיץ ככל שתזמינו יותר מוקדם כך עדיף. קחו בחשבון שבכניסה יש להציג תעודת חיסון או מחלים שעומדת תקפות, במידה ואתם לא עומדים בדרישות אלו ניתן להציג בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית – בדיקת אנטיגן מ-48 השעות האחרונות או בדיקת PCR מ-72 השעות האחרונות. כמו כן, למרות שהסירו באיטליה את ההנחיה לעטיית מסכות במוזיאונים נכון לעכשיו עדיין חלה חובה זו בותיקן.

ניתן לרכוש כרטיסים מראש למוזיאון בכמה אתרים:

כרטיסי כניסה למוזיאון הותיקן באתר טיקטס

כרטיסי כניסה למוזיאון הותיקן באתר גט יור גייד

סיור מודרך במוזיאון הותיקן באתר גט יור גייד

בכניסה למוזיאון מתבצעת בדיקת חום למבקרים, ולאורך כל הביקור יש לעטות מסכה מסוג FFP2.

אנו ממליצים לעקוב אחרי הנחיות הקורונה של מוזיאון הותיקן מאחר וההנחיות משתנות, כמו כן יש לקחת בחשבון שהתמודדות עם הקורונה בותיקן היא שונה מעט מהתמודדות של רומא.

הקולוסיאום והפורום הרומי

הכניסה לקולוסיאום ולפורום הרומי מתאפשרת  רק בהזמנת כרטיס מראש, יש להגיע לקולוסיאום כרבע שעה לפני המועד לו הזמנתם את הכרטיסים על מנת להבטיח את כניסתכם לאתר ההיסטורי המפורסם ביותר ברומא. הכניסה ממוקמת בSperone Valadier, בסמוך לקשת קונסטנטין. ניתן להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה.

מי יכול להיכנס לרומא

נכון להיום ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים במידה והם מחוסנים באופן מלא, מחלימים או מציגים תוצאת בדיקת קורונה שלילת.

מחוסן באופן מלא נחשב מי שהתחסן בשתי מנות חיסון ועברו שבועיים מקבלת מנת החיסון השנייה שלהם, אבל לא יותר משישה חודשים מקבלת מנת החיסון השנייה, או מחוסנים בשלוש מנות חיסון. נכון לעכשיו אין הגבלת זמן בו מנת החיסון השלישית תקפה, וכל עוד התחסנתם במנת חיסון שלישית אתם נחשבים כמחוסנים באופן מלא.

גם מחלימים מחצי השנה האחרונה (כל עוד עברו יותר מ-11 ימים מאז תוצאת הבדיקה החיובית) מישראל ראשיים להיכנס לאיטליה.

מי שאינו מחוסן ואינו מחלים יכול להציג בדיקת קורונה שלילית.

כל מי שנכנס לאיטליה צריך למלא טופס איתור נוסעים.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לרומא

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה בהנחיות הקורונה ליוצאים לחו”ל ולכן אין יותר צורך נכון לעכשיו במילוי טופס נוסע יוצא כאשר טסים לאיטליה כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת איטליה

תיירים מחוסנים הטסים לאיטליה ידרשו להציג את תעודת החיסון שלהם עם הכניסה למדינה אשר מעידה על כך שעומדים בתנאים שפורטו מעלה. על המידע בתעודת החיסון להופיע גם באנגלית.

תיירים מחלימים נדרשים להציג תעודת החלמה המצביעה כל כך שעברו יותר מ-11 ימים מקבלת תוצאת הבדיקה החיובית, אך לא יותר מחצי שנה, הפרטים בתעודה צריכים להופיע באנגלית.

החל מתאריך 1.3.2022 ישראלים שמגיעים לאיטליה ואינם מחוסנים או מחלימים יכולים להציג תוצאת בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן שנעשתה ב-48 השעות לפני ההמראה או תוצאת בדיקה מסוג PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה..

בנוסף לכך על כל נוסע למלא תופס איתור נוסעים לפני הטיסה, תוכלו למלא אותו באמצעות הקישור הזה.
חזרה מרומא לישראל

נכון להיום איטליה מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

לפני הטיסה חזרה לישראל יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

כמו כן, החל מתאריך 20.5.2022 בוטלה ההנחיה לביצוע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג ויחד איתה ההנחיה לבידוד של 24 שעות או עד קבלת תוצאת הבדיקה.

בדיקות קורונה ברומא

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה ברומא להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת. כיאה לעיר בירה יש ברומא לא מעט מרכזי בדיקות אשר מבצעים בדיקות קורונה. אותם מרכזים מבצעים פעמים רבות מספר סוגי בדיקות באותו המרכז – בדיקות סרולוגיות, בדיקות אנטיגן ובדיקות PCR. למרות שיש מרכזי בדיקה רבים אנו ממליצים לקבוע תור מראש לבדיקות, גם על מנת להיות בראש שקט ולדעת מתי יגיעו אליכם תוצאות הבדיקה וגם כדי לא לבזבז זמן טיול יקר על המתנה בתורים. שימו לב כי מרבית אתרי מרכזי הבדיקות באיטלקית בלבד ולא נגישים גם בשפה האנגלית, על כן היעזרו בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת לבצע זימון נכון. ודאו כי הבדיקה אותה הזמנתם היא בדיקת PCR או אנטיגן וכי תוצאות הבדיקה יתקבלו מספיק זמן לפני הטיסה שלכם.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן ברומא

 • lifebrain – זהו מרכז בדיקות לו יש מספ סניפים באטליה וגם כמה ברומא, מרבית הסניפים נמצאים במיקום מרוחק יחסית מהמרכז התיירותי של רומא, אל יש גם סניפים יותר נגישים ליד פארק וילה בורגזה וקצת אחרי הותיקן. למי שחוזר משדה התעופה פיומיצ’ינו גם בפיוצמינו יש שני מרכזי בדיקה – אולם לא ממש בשדה התעופה אלא במרחק כמה דקות נסעה ממנו. האתר עצמו באנגלית, וטופס הזמנת הבדיקה בקישור כאן הוא באיטלקית, אך אל תדאגו ישנן הוראות מפורטות באנגלית כיצד יש למלא את הטופס בחקו העליון של העמוד. תוצאות הבדיקות מתקבלות תוך פחות משעה.
 • ישנה אפשרות להיבדק בשדה התעופה פיומיצ’ינו בטרמינל 3. היתרון הברור הוא נוחות, אבל יש לקחת בחשבון זמן נוסף בשדה התעופה לביצוע הבדיקה ולקחת בחשבון גם שיש אלמנט של אי ודאות – שכן מבצעים את הבדיקה ממש לפני הטיסה. מרכז בדיקות זה פעיל לאורך כל היום מלבד השעות 00:00-20:00, כך שאם הטיסה שלכם בחלון הזמן הזה אפשרות זו לא רלוונטית עבוכרכם. ניתן לקרוא פרטים על אפשרות זו בקישור הזה, ולבצע הזמנה מראש למועד בדיקה ספציפי כאן. תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך 20 דקות.

כמובן שיש מרכזי בדיקות נוספים ויתכן שצוות המלון או המארחים יוכלו להפנות אתכם אליהם, מה שחשוב לשים לב הוא שתוצאות הבדיקות יהיו באנגלית ולא רק באיטלקית ושעל גבי תוצאות הבדיקה יופיע מספר הדרכון שלכם.

בדיקות קורונה מסוג PCR ברומא

ניתן להשתמש לשם כך באתר www.ambimed-group.com אשר מאפשר למצוא מרכזי בדיקות קורונה באיטליה. באמצעות האתר תוכלו לראות אילו מרכזי בדיקות נמצאים ברומא ואילו בדיקות מבוצעות בכל אחד מהמרכזים האלו. יש לאתר זה שני חסרונות – האחד הוא שהאתר לא כולל קישורים לאתרי מרכזי הבדיקות ולמעשה יש למלא טופס עם בקשה לבדיקה ולחכות שיחזרו אליכם ולא ניתן לקבוע ישירות מועד לבדיקה. החיסרון השני הוא שלא מופיעות שעות הפעילות או דרכי יצירת קשר עם מרכזי הבדיקות. המידע שיש באתר הוא שם המרכז, כתובת ואיזה בדיקות נעשות בו. במידה ואתם עושים את ההזמנה מספיק זמן מראש תוכלו כמובן למלא את הטופס באתר, אך במידה ולא תוכלו להיעזר בו על מנת לדעת אילו מרכזים קיימים ברומא ואז לנסות ולקבוע אליהם תור באופן עצמאי.

על מנת למצוא מרכזי בדיקות ברומא עקבו אחרי ההוראות בתמונה מעלה

לא התנסנו עדיין בעצמנו בבדיקות קורונה ברומא, ולכן נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה, האופן בו הבדיקות התבצעו והאם יש מקום שהייתם ממליצים עליו בתגובה מטה.
המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה ברומא

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו –  הכל על רומא, הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר הנצחית של ארץ המגף

 • דחוף!!!! איפה יש מקומות ברומא לבדיקת קורונה שמתאימה לכניסה לארץ? קישורים בבקשה, בארץ הבדיקות בבית חולים תקף?
  • תורידי אפליקיה ufirst ושם תיכנסי לdatamedica ותיקבעי
   • כמה עולה בדיקה כזו והאם מקבלים אשראי?
   • אני עשיתי היום 60 יורו וקיבלה מזומן רק
 • בוקר אור
  קבעתי בדיקת קורונה בvia ostiense 38 כמה הוא רחוק והאם יש מה לראות באזור שם?
  תודה רבה

  • לא מאוד רחוק מהמרכז התיירותי.
   יש לך את הפרמידה לא רחוק משם. יש גם שוק איכרים שלא בדקתי מעולם.

   רובע טרסטוורה לא מאוד רחוק משם – אפשר לדעתי אחרי הבדיקה לקחת מונית/אוטובוס ולנסוע אליו.

 • הי, נהיה במלון Argentina residence Rome – Via di Torre Argentina, 47 – 00186
  איפה הכי קרוב להזמין בדיקת קורונה לפני חזרה לארץ ומהיכן מזמינים?

  • כדי לאתר מרכז אשר מבצע בדיקות קורונה (ולראות אילו בדיקות מבוצעות במרכז זה) תוכלי להשתמש בקישור הזה: www.ambimed-group.com, כדי להזמין בדיקה תצטרכי ליצור קשר עם המרכז עצמו, תוכלי לקרוא על כך יותר בפירוט בעמוד שהקדשנו לנושא הקורונה ברומא כאן – https://bit.ly/3017MCS. שימי לב שהבדיקה חייבת להיות מסוג PCR ובדיקות אחרות לא מתקבלות בחזרה לארץ.
 • אני טס עוד שבועיים, צריך להזמין מהארץ בדיקה?
  • אין הכרח להזמין בדיקת קורונה אותה תבצע (כמו שיש למשל בלונדון), אבל אתה כן יוכל לעשות זאת. חלק מאתרי המעבדות באיטלקית בלבד – מה שהופך את ההתמצאות וההזמנה בהם לבלתי אפשרית בלי מתרגם שיעזור לך לבחור בדיוק את סוג הבדיקה, המחיר ומשך הזמן עד קבלת תוצאות.
   • אחלה, אז כשאהיה ברומא המלון ימליץ לי, אני מניח, על מקום
   • בהחלט אפשר ומומלץ להיעזר בצוות המלון, אבל חשוב מאוד לוודא ולהבהיר לו שהבדיקה שאתה צריך היא בדיקה מסוג PCR. במרבית מדינות אירופה בדיקת אנטיגן מספיקה, ובשילוב עם העובדה שהיא זולה ונגישה בהרבה מבדיקת PCR לרוב הצוותים ימליצו ויכוונו לבדיקות אנטיגן. ישראל מחמירה יותר ומבחינת ההנחיות הישראליות בדיקת אנטיגן לא תקפה ורק בדיקת PCR רלוונטית. אז חשוב לוודא שהבדיקה אליה מפנים אתכם היא הבדיקה הנכונה.
 • האם מחוסנים (מבוגר ובן נוער) צריכים לעשות בדיקת pcr בארץ לפני כניסה לרומא?
  ואם השהיה בת פחות מ72 שעות – אפשר לחזור ארצה בלי בדיקה?

  • לפי ההנחיות החדשות של ממשלת איטליה גם מי שמחוסן צריך לעשות בדיקת קורונה בארץ כ-72 שעות לפני ההמראה לאיטליה. שימו לב כי במקרה הזה גם בדיקה מסוג PCR וגם בדיקה מסוג אנטיגן תקפות. בכל אופן תוצאות הבדיקה צריכות להופיע באנגלית. מבחינת החזרה לישראל – מאחר ומדובר על שהות בת פחות מ-72 בח”ל אין חובה לבצע בדיקת קורונה לפני ההמראה לישראל, אך כן יש חובה לבצע בדיקת קורונה עם החזרה לישראל.מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל