טיסות לרומא בחורף

מידע כללי

רומא נחשבת לאחד היעדים התיירותיים המשמעותיים על מפת התיירות האירופאית כבר שנים, ואין כל סיבה שזה ישתנה בעתיד הנראה לעין. ניתן לבקר בה בכל ימות השנה, אך צריך לקחת בחשבון שהטיול משתנה בהתאם לפרמטרים שונים – כולל מזג האוויר (למידע נוסף על מזג האוויר ברומא). רבים רוצים לדעת האם להזמין טיסות לרומא בחורף ולראות מהם היתרונות והחסרונות של הזמנה מהסוג הזה. המדריך הבא הוא בדיוק בשבילם.

**פרסומת**על החורף הרומאי

החורף ברומא, כיאה לעיר הנמצאת בלב אירופה, הוא קר וגשום. עם זאת, יש נוראים ממנו באירופה. הטמפרטורות בחודשי החורף נעות סביב 4-15 מעלות צלזיוס: קר, אבל לא ברמה שאמורה להביא לכך שתוותרו על הטיול. רומא היא עיר שיורד בה גשם לכל אורך השנה, ומכאן שאין לכם מקום לחשש שמא תוצפו בגשמים דווקא במועד הביקור (זה אפשרי, כמובן, אבל לא תלוי רק בעונות השנה). למעט חודש נובמבר שהוא מעט גשום יותר, עם ממוצע של עשרה ימי גשם, פיזור הגשמים לאורך השנה ברומא הוא די דומה. בהמשך לכך, גם בשיא הקיץ הרומאי עלולים לרדת גשמים.

בנוסף לכך, צריך לזכור שיש ברומא מספיק אטרקציות מקורות שמתאימות לכל מזג אוויר, בין אם מוזיאונים, כנסיות וכן הלאה. אלה לצד אטרקציות ייחודיות שהופכות לרלוונטיות רק בחודשי החורף, נניח משטחי החלקה על הקרח הנפתחים בעיר או פסטיבלי חורף אלה או אחרים.

אז למה להגיע לרומא בחורף?

היתרון המרכזי של הגעה לרומא בחורף הוא המחיר שלה, שנמוך ביחס לכל עונה אחרת בלוח השנה. מחירי הטיסות לעיר נמוכים בחודשי החורף וכך גם מחירי המלונות או אפילו חלק מהאתרים התיירותיים. גם מבחינתם של חובבי הקניות חודשי החורף יהוו פתרון אידיאלי, בעיר שלא נוטה להיות זולה, כאשר החל מחודש ינואר מתחילים סיילים במיטב החנויות והרשתות בעיר. הביקור בעיר יכול להפוך להיות מיוחד יותר עקב השינוי בתפאורה אך גם באוכל: המטבח האיטלקי הוא עונתי, כשגם בחורף יש מאכלים מצוינים. מרק המינסטרונה הוא תענוג של ממש בחודשי החורף, ואפילו הגלידה המקומית שמגיעה עם טעמים חורפיים חדשים (וטעימים מאוד).

פלוס נוסף של ביקור ברומא בחורף הוא הדלילות היחסית של התיירים, שמביאה לכך שהתורים לאטרקציות התיירותיות הבולטות בעיר (שבימים כתיקונם כרוכות בתורי ענק) הופכים לנסבלים הרבה יותר. עדיין מומלץ לנסות ולרכוש כרטיסים באינטרנט במטרה לקצר או לדלג על התורים (בעיקר במוזיאון הותיקן), אך גם למי שלא עושה זאת צפויה המתנה קצרה בהרבה מאשר בעונות השנה האחרות.

שדה התעופה בFiumicino צילום: © Ra Boe / Wikipedia
המלצות

  • מכיוון שדבר לא מובטח במזג האוויר באירופה, בטח בחודשי החורף, חשוב לבדוק את הטמפרטורות הצפויות בעיר לפני ההגעה אליה. לא רק ברמת הממוצעים השנתיים, אלא מספר ימים לפני הטיסה. בדרך זו תוכלו להיערך מבחינת מזג האוויר, אך בכל מקרה חשוב לארוז במזוודה בגדים לימים קרים ולהסתובב עם אופציות זמינות בכל רגע נתון. כמו כן, כדאי לתכנן את הטיול שלכם עם חלופות. וכך עם יורד גשם להלחיף את הטיול באזורים הפתוחים כמו הפורום המדרגות הספרדיות ונבונה במקומות סגורים (מוזיאוניםכנסיות וכדומה).
  • לרומא יוצאות מספיק טיסות לכל אורך השנה וגם בחודשי החורף. אתם לא חייבים להזמין את הטיסה חודשים מראש (גם אם לעיתים תוכלו לקבל בדרך זו יופי של מחיר), כשגם בימים או בשבועות שלפני אתם עשויים למצוא דילים משתלמים. מנגד, הבעיה היא שחלק מחברות התעופה מצמצמות את הטיסות שלהן לאיטליה בחודשי החורף, ומכאן שהיצע האפשרויות הופך קטן יותר ביחס לקיץ או אפילו עונות המעבר.
  • שעות הפתיחה של חלק מהמקומות ברומא משתנים בחודשי חורף, ובדרך כלל הופכים למצומצמים יותר. חשוב לשים לב לכך עוד בשלב תכנון הטיול, מכיוון שיש סבירות שיהיה לכם קשה יותר לעשות דברים שהייתם עושים במזג אוויר אחר.

 

 חברות ישראליות נוספות המעניקות שירותי טיסות וחבילות:
 

 

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
טיסות
מלונות
רכב
כדורגל