יום פרנציסקוס מאסיזי - Feast of Saint Francis of Assisi

מידע כללי

יום פרנציסקוס מאסיזי (Feast of Saint Francis of Assisi) הוא יום חג לזכר הקדוש הנומרי פרנציסקוס מאסיזי, ונחגג בסמיכות ליום בו הוא נפטר ב-3 באוקטובר 1226. פרנציסקי יצר את המסדר הנושא את שמו- המסדר הפרנציסקני, על אי גארדה שנמצא באגם גארדה.

השנה היום יתקיים בתאריך ה-4 באוקטובר, 2022.

פרנציסקי נולד באסיזי שבאומבריה באיטליה ב-1181, אביו היה סוחר בדים עשיר. עד גיל 20 עבד בעסק המשפחתי, ואז השתתף בקרב בין אסיזי לפרוג׳יה ונפל בשבי. לאחר שחרורו חלה במחלה קשה וחייו עברו תפנית כאשר החל לדבוק בתפילה ואורח חיים דתי עני. למרות שלא זכה לתמיכה במפנה זו ממשפחתו, הוא דבק בגישה זו ופנה להטפת לאורח חיים פשוט, וללימוד תלמידים את משנתו. בהמשך הוא קיבל את אישור האפיפיור, יצר מסדר על שמו וערך מסעות לספרד וצרפת להפיץ את בשורתו. בסוף חייו פרש לבדידות בהרי האפניני, ונפטר בגיל 45.

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

סרטון על הקדוש הנוצרי פרנציסקוס מאסיזי

**פרסומת**מה רואים?

ברומא, חג דתי זה נחגג עם הנחת פרחים ליד בזיליקת יוחנן הקדוש. מקום מומלץ נוסף לראות את אירועי החג הוא כנסיית San Francesco a Ripa ברובע הטרסטוורה, שבאכסנייתה התארח פרנציסקוס ב-1219.

בזיליקת יוחנן הקדוש בה מניחים פרחים ביום פרנציסקוס מאסיזי 
(צילום: Polybert49רשיון)

המלצות "הכל על"

  • האיזור הרלוונטי של רומא בו מומלץ להרגיש את אווירת יום החג הוא רובע הטרסטוורה. רובע זה חי ותוסס – הוא מתאים מאוד למי שמחפש אפשרויות לינה לא יקרות ונוחות, והוא המקבילה האיטלקית לשכונת פלורנטין התל אביבית או נוטינג היל הלונדונית. אנו ממליצים למי שרוצה לחוות מאווירת החג ללון ברובע זה- למידע נוסף על מלונות ברובע טרסטוורה.

מידע שימושי

  • כתובת: Basilica di San Giovanni in Laterano, Piazza di S. Giovanni in Laterano, 4, Roma, Italy
  • איך מגיעים? אוטובוס, בקווים מס’ 4, 16, 30, 85, 87. או חשמלית קווים 3 או 8 לתחנת Porta San Giovanni- Carlo Felice.
  • אתר אינטרנט: https://www.saintsfeastfamily.com/saint-francis-of-assisi-october-4

מפה

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל